VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Monika a Nicol Chmelařovy přivezly další vavříny z Německa

Dvě zanícené sběratelky panenek, medvídků a hraček, zakladatelka sbírky a tvůrkyně realistických rebornovaných panenek, které jsou k nerozeznání od živých miminek Monika Chmelařová s dcerou Nicol z Polešovic, která je její pokračovatelkou, přivezly z mezinárodního festivalu panenek a Teddy medvídků v německém Sonnebergu další významné ocenění.

11.7.2017
SDÍLEJ:

Miminka z kitu, které tvoří Monika Chmelařová z Polešovic, jsou k nerozeznání od těch živých novorozenců. Právem byly v Německu oceněny medailemi.Foto: Archiv rodina Chmelařova

„Dvě naše panenky navázaly na úspěchy, kterých jsme v Sonnebergu dosáhly v minulých ročnících. Loni jsme se z důvodu vážného zdravotního stavu rodinného příslušníka nemohly soutěže v Německu zúčastnit,“ uvedla Nicol.

Po roční odmlce zaznamenala Monika Chmelařová v Sonnebergu další úspěch. Její rebornovaná panenka Miracle od návrhářky Laury Lee Eagles byla poctěna stříbrnou medailí a na třetím místě se umístila rebornovaná panenka Serenita (obě o velikosti 50 cm) od stejné návrhářky.

„Obě panenky se zrodily v rukou maminky v loňském roce, a to ještě před smrtí jejího partnera. Maminka už vytvořila na 250 rebornovaných panenek a sběratelských panenek už má ve své sbírce 1300 a neustále ji rozšiřujeme,“ konstatovala Nicol Chmelařová.

Milovníci sběratelských a rebornovaných panenek mohou až do 31. srpna navštívit autorskou výstavu Moniky a Nicol Chmelařové v Baťově institutu ve Zlíně. „Po třech letech ji tu pro velkou návštěvnost od 1. července opakujeme. Počtem 1300 vystavených panenek, stovky medvídků a historických kočárků pro děti i panenky jde svým rozsahem o největší expozici v naší vlasti,“ spíše konstatují, než se chlubí autorky výstavy. Na ní mohou návštěvníci také vidět v plné kráse všechny panenky, které byly dosud v německém Sonnebergu oceněny.

Rebornované panenky, které jsou velmi podobné opravdovým živým miminkům, většinou pro děti na hraní nejsou. Jejich majitelé si je příliš velice cení. Neživá stvoření mají přidělen rodný list, v němž jsou uvedena jejich jména, váha, výška a den narození. Tedy den, kdy je jejich stvořitelka přivedla na svět.

Autor: Zdeněk Skalička

11.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení