Sdružení v nejbližší době chystá sérii zajímavých přednášek pro veřejnost s lidmi, kteří ve svých oborech dosáhli výjimečných výsledků. Výtěžek ze vstupného poputuje na účet Benefice Slováckého beachového léta.

Proč sdružení vzniklo? Jaké pohnutky vás vedly k jeho založení?

Předně bych si přál, aby náš projekt lidé do budoucna vnímali spíše jako hnutí, nejen jako sdružení. A pohnutek bylo hned několik. Tou nejsilnější objevit nový lidský potenciál pro vlastní projekty a zaměstnání, těmi dalšími pomoc regionu, který miluju, a v neposlední řadě odemykat v lidech jejich schopnosti, hledat silné stránky a rozdávat příležitosti.

Co je hlavním smyslem a cílem projektu Mysli Jinak?

V logu máme: networking (vytváření vztahů – pozn. red.), vzdělávání, projekty. Věřím, že netřeba blíže popisovat. Smysl a cíl bych shrnul do jednoduchého slova proč. Naše proč je vlastně pouze směr k tomu vašemu. Cestu k vaší výjimečnosti už si však musíte najít každý z vás. Jak říká pan Peter Urbanec, úspěšný slovenský kouč: „Úspěch je dobrovolný".

V nejbližší době nás čeká pod hlavičkou Mysli Jinak přednáška Konec prokrastinace. Proč by na ni měl člověk přijít?

Myslím, že s prokrastinací, neboli chorobným odkládání úkolů, se běžně potýká většina lidí. V kombinaci s podáním autora stejnojmenného bestselleru Petra Ludwiga zde vzniká velmi zajímavá a finančně dostupná příležitost pro atraktivní poznání.

Možná někteří z vás zaregistrovali, že právě Petr seděl v letadle, které muselo nedávno v Amsterodamu nouzově přistát kvůli výpadku motoru. Sestup na pevnou zem byl velmi dramatický a bude s lehkým odstupem velmi zajímavé sledovat tento Petrův vhled.

Co dalšího zajímavého sdružení v blízké době plánuje?

V prosinci náš čeká ještě atraktivní přednáška Víta Slesingera o zdravém životním stylu nebo seminář na téma investice Nely Kubasové. Já osobně se velmi těším na přednášku s pracovním názvem Mysli Jinak VIP, na které se představí úspěšní lidé z regionu, a snad prozradí svoje proč, co a jak.

Termín 8. 12. 2015 jsme vybrali především kvůli Tomovi Krchovi, který svoji hvězdnou kariéru ve společnosti Adobe odstartoval po absolvování uherskohradišťského gymnázia. Po krátké zastávce v Praze se přesunul do San Francisca a začal přednášet na konferencích po celém světě, doposud uskutečnil kolem 200 přednášek o tvorbě grafiky, webů, mobilních aplikací a her ve městech jako Peking, Singapore, Manila, Jakarta, Los Angeles a San Francisco. V Adobe pracuje 7 let, z toho 3 roky v San Franciscu, kde momentálně pomáhá řídit vývoj nového nástroje pro designery. Bez nadsázky má to štěstí ovlivňovat životy spousty lidí po celém světě využívajících nástroje či produkty této společnosti.

Lidi vás znají především jako organizátora Slováckého beachového léta. Má s ním činnost sdružení Mysli Jinak nějakou spojitost?

Slovácké beachové léto je samo o sobě výsledkem jiného myšlení. Vytvořili jsme s partou úžasných lidí z nuly milovanou akci s trvalou udržitelností a věřím, že jeho myšlenka je uchopitelná pro další šíření a pokračování podobných aktivit. S beachovým létem máme vůbec velké plány a o těch se dozvíte právě 8. 12., kde je oficiálně představím.

Především se ale tyto dva projekty potkávají v Benefici Slováckého beachového léta. Na aktivitách Mysli Jinak nechceme vydělávat. Po uhrazení všech nutných nákladů – přednášející, pronájem sálu a podobně – budou veškeré získané prostředky zaslány na konto Benefice SBL.

Co vám v poslední době udělalo radost?

Mám radost, že Mysli Jinak začíná fungovat v jeho vlastní podstatě. Nejen že dává příležitost k propojování úžasných lidí, ale dává jim také odvahu vytáhnout jejich vysněné projekty ze šuplíku a odhodlat se je posunout. Ono to „jiné myšlení" bez následné akce by ani moc nedávalo smysl, nemyslíte?

Autor: Petra Kučerová