VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Unikátní projekt napomůže seniorům

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Zmapovat potřeby několika vybraných sociálních skupin obyvatel v Uherském Hradišti má jedinečný projekt. Ten nese název Komunitní plánování sociálních služeb a v těchto dnech jej jeho iniciátoři dokončili.

18.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Oleg Kapinus

Zástupce Uherského Hradiště i veřejnost se s ním má seznámit v září letošního roku.

„Cílem projektu bylo vysledovat potřeby postižených občanů, seniorů, dětí a mládeže ohrožené delikvencí, uživatele drog, osob bez přístřeší a dalších skupin obyvatel. Uspořádali jsme besedy, průzkumy a analýzy těchto cílových skupin i odborná posouzení poskytovatelů sociálních služeb,“ prozradila koordinátorka projektu Jana Kozelková.

Handicapovaní se setkali s úředníky přímo na ulici

Jednou z akcí souvisejících se sociálním programem bylo například i dubnové setkání koordinátorů s postiženými občany, ke kterému došlo přímo v ulicích města. „Poukázali jsme na potíže, které handicapované čekají při jejich cestě městem. Konkrétně jsme označili některé špatné nájezdy u chodníků a také bariéry na chodnících, které zdravý člověk v běžném životě prakticky ani nevnímá,“ podotkl Tomáš Fila, jeden z účastníků schůzky.

K tehdejší akci se vyjádřila i předsedkyně Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Uherském Hradišti Miroslava Kneslová. „Město získalo prostředky z Evropské unie, které mají sloužit na odstraňování překážek, které na handicapované číhají ve městě. Podobná setkání považuji za mimořádně přínosná, protože odborníci i úředníci mají možnost se podělit s postiženými o jejich zkušenosti a využít je následně v praxi,“ sdělila Kneslová.

Závěrečná zpráva bude hotová až koncem září

Ke schůzce s handicapovanými se připojil i uhersko〜brodský dopravce Vladimír Pummer. „Představil jsem nabídku bezbariérových autobusů, které by mohly zajišťovat dopravu mezi obcemi. Příměstská doprava v Uherském Hradišti tyto autobusy má, nicméně na delších trasách tyto vozy chybí,“ vysvětlil Pummer. Na konkrétní kroky, které by mohly přispět ke zkvalitnění života cílových skupin, si ale musí veřejnost ještě počkat. „Seznámíme se nejdříve s výsledky projektu a pak zvolíme případné další kroky,“ podotkla mluvčí hradišťské radnice Petra Vaďurová Zemčíková.

Konečnou zprávu projektu, podporovaného Evropským sociálním fondem a ministerstvem pro místní rozvoj, iniciátoři představí ve velkém sále hradišťské Reduty ve čtvrtek 27. září v 16 hodin.

 

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZTÝDENÍKU SLOVÁCKÉ NOVINY

 

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu:oleg.kapinus@denik.cz

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Odpůrci těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu předali báňskému úřadu petici

Novinky představilo vedení filmovky na tiskové konferenci.
5

VIDEO: Novinky filmovky: jednorázové vstupné i filmy staré pouze rok

Na Letní filmovou školu přijedou Troell, Bergman ale i Svěrák

HLASUJTE V ANKETĚ / Už 43. ročník Letní filmové školy začne v pátek 28. července v Uherském Hradišti. Program bude z velké části patřit švédské kinematografii. Mezi největšími zahraničními hvězdami, které se festivalu zúčastní, lze najít i Jana Troella a Daniela Bergmana, syna legendárního režiséra Ingmara Bergmana.

Smutné memento povodní: matku mrtvého nemluvněte nikdy nenašli

SERIÁL POVODNĚ 97´/ „Uviděl jsem tady mrtvé novorozeně, jak leží na písku. Lidé nevědí, komu patří. Případem se zabývají kriminalisté. Dítě asi přinesla voda. Kriminálka ještě hledá matku, protože není vyloučené, že ho porodila ve vodě,“ líčil před dvaceti lety pracovníkům televizního zpravodajství jeden z obyvatel vesnice Bystřička na Vsetínsku.

Fanoušci Slovácka se těší na Spartu, Slavii i derby

Málokdy byli fanoušci tak natěšení na start nejvyšší fotbalové soutěže, jako je tomu letos. Ještě větším lákadlem než obvykle budou duely proti Spartě a Slavii, které do posil investovaly stovky milionů korun. Příznivce Slovácka navíc nenechává chladnými ani větší počet moravských derby, neboť se do ligy po krátké pauze vrátily Baník Ostrava a Sigma Olomouc.

Kapitán Slovácka Šumulikoski: Doufám, že budeme silnější než loni

ROZHOVOR / Už před rokem naznačoval, že ho pravděpodobně čeká v dresu Slovácka poslední sezona. Zatím tomu tak není, největší persona klubu Veliče Šumulikoski je připraven být oporou i v novém ligovém ročníku. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení