VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Filmaři obhlíželi Hradiště, zaujala je věznice i klášter

Uherské Hradiště je filmovou obcí. Další krok k potvrzení tohoto označení udělala slovácká metropole v pátek. Potenciální filmové lokace ve městě totiž navštívila skupina patnácti filmových profesionálů. Ti si prohlédli historické interiéry v jádru města, areál bývalé věznice i barokní refektář s knihovnou františkánského kláštera.

5.8.2017
SDÍLEJ:

Věznice v Uherském HradištiFoto: DENÍK/Jiří Kordovaník

„Zpřístupnit historické prostory nebo provést městem je to nejmenší, co jsme připraveni pro filmaře udělat. Pro případné natáčení rádi poskytneme štábům patřičné zázemí. Také proto jsme se zapojili do projektu Filmových obcí. Věřím, že každý obyvatel našeho krásného města rád uvidí známá místa nejen v těch starších, ale i v některém z nových filmů,“ nechal se slyšet hradišťský starosta Stanislav Blaha.

Jedním z pozorných pozorovatelů byl i Jonáš Vacek z audiovizuální produkční společnosti Bumerang.

„Kromě areálu bývalé věznice, jehož atmosféra je stále autentická, pro mě bylo zajímavé nahlédnutí do prostor současného archivu. Umím si je velmi dobře představit jako hotovou filmovou kulisu. Silně na mě zapůsobilo i prostředí barokního refektáře,“ prozradil Jonáš Vacek.

Někdejší věznice by nemusela být jen místem, kde se budou filmy točit, ale třeba i promítat.

„Pro distribuci čerstvě dokončeného dokumentu Máma z basy hledáme zajímavá místa pro promítání, proto mě možnost podívat se do bývalé věznice zaujala,“ uvedla Kateřina Šafaříková, producentka ze společnosti Nutprodukce.
Na obhlídku města v rámci konání Letní filmové školy pozvala filmaře ve spolupráci s městem a filmovým festivalem filmová kancelář Zlín Film Office.

„Soustředili jsme se pouze na lokace v Uherském Hradišti, které je jednou z našich Filmových obcí neboli měst, která jsou ochotna nabízet filmařům výhodnější podmínky. Současně zde probíhá Filmovka, takže se výběr Hradiště přímo nabízel,“ vysvětlila Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka Zlín Film Office.

Na velkém úspěchu akce měla velký podíl i průvodkyně Blanka Rašticová ze Slováckého muzea.

„Chtěla bych jí a Jitce Duchtíkové z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových velmi poděkovat. Neochoty se v Uherském Hradišti filmaři rozhodně bát nemusí,“ pousmála se Magdaléna Hladká, která byla v úzkém kontaktu s ředitelkou Letní filmové školy Radanou Korenou.

„Mám velkou radost, že jsme mohli zprostředkovat prohlídku zajímavých částí města. Až zde nějaký zajímavý film vznikne, mohu slíbit, že ho zde zcela jistě uvedeme s velkou parádou,“ dodala šéfka LFŠ.

Co je projekt Filmové obce
Ve Zlínském kraji vznikl pod záštitou filmové kanceláře Zlín Film Office unikátní projekt spojující obce, které chtějí pomáhat filmovým štábům. Města jsou připravena poskytovat zábory pro filmové štáby zdarma, podílet se na svozu odpadu z místa natáčení či propojit filmaře s městskou policií, hasiči a záchrannou službou – podpořit jejich součinnost s filmovým štábem. Realizaci natáčení musí vždy předcházet schůzka zástupců produkce, města a filmové kanceláře. Filmové obce jsou však připraveny zaujmout k filmovým tvůrcům maximálně vstřícný postoj. Do projektu jsou aktuálně zapojena města: Uherské Hradiště, Holešov, Kroměříž, Otrokovice, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín.

Autor: Michal Sladký

5.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
1. FC Slovácko - AC Sparta Praha. Ilustrační foto

Zápas se současnou Spartou je výzva, říká kouč Slovácka

Top víno Slovácka. Ilustrační foto.
11

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

V Bánově zmizela ze zaparkovaného auta horská kola za 170 tisíc

Dvě horská kola v celkové hodnotě 170 tisíc korun zmizela v noci z pátku na sobotu 12. srpna v Bánově.

Starosta Slavkova Libor Švardala si převzal zlatou stuhu za vítězství v kraji

FOTOGALERIE / Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole Vesnice roku si v neděli z rukou hejtmana Jiřího Čunka převzal starosta obce Libor Švardala. Po úvodních zdravicích a vystoupení mužského pěveckého sboru Slavkovjané proběhlo samotné předávání ocenění. 

Poutní slavnost Matice velehradské si užívali dospělí i děti

FOTOGALERIE / Slavnost Nanebevzetí Panny Marie, která připadá podle liturgického kalendáře na 15. srpna, si už několik let přicházejí věřící užít do poutního Velehradu. Nejinak tomu bylo v úterý, kdy se v církevním areálu uskutečnila na oslavu patronky tamní baziliky jedenáctá pouť Matice velehradské.

Objíždění kolon v Kunovicích bude zase složitější

FOTOGALERIE / Dopravní zácpy a kolony aut v Kunovicích nejsou pro řidiče žádnou novinkou. Mnoho z nich si proto cestu zkracuje přes vedlejší uličky tak, aby nemuseli v nepohyblivé mase aut trávit několik desítek minut navíc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení