VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fakultu logistiky a krizového řízení povede pravděpodobně Jiří Dostál

Uherské Hradiště - Novým děkanem fakulty logistiky a krizového řízení (FLKŘ) v Uherském Hradišti by se měl stát jeden z jejích spoluzakladatelů Jiří Dostál.

23.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 24.10.2014
SDÍLEJ:

Akademický senát Fakulty logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti ve čtvrtek 23. října zvolil na základě svého hlasování za kandidáta na post děkana fakulty Jiřího Dostála. Foto: Deník/Jiří Kordovaník

Rozhodl o tom ve čtvrtek 23. října odpoledne akademický senát této fakulty, a doporučil tak rektoru mateřské Univerzity Tomáše Bati Petru Sáhovi, aby postavil do čela FLKŘ uchazeče, který se nebojí vyjádřit své znepokojení s jejím současným stavem.

„Jsem rád, že se na fakultu vracím, protože jsem stál společně s dalšími u jejích základů a výsledkem našeho společného úsilí bylo to, že v Hradišti vůbec vyrostlo vysokoškolské zařízení. Fakulta měla ve svých počátcích úžasný rozběh a veliký potenciál, díky kterým dnes mohla být úplně někde jinde," poukázal Jiří Dostál kriticky na současný stav této vzdělávací instituce. O tom, kterého ze tří kandidátů na pozici děkana akademický senát rektorovi doporučí, rozhodovalo jeho 11 členů poté, co si vyslechli krátkou řeč každého z uchazečů. Jeden z kandidátů Marián Lehocký oznámil, že od své kandidatury odstupuje.

Ve hře tak zůstali Jiří Dostál a současný děkan pověřený vedením fakulty Dušan Vičar.

O tom, kdo bude nakonec rektorovi doporučen na jmenování děkanem, rozhodovala jedenáctka členů akademického senátu za volební plentou. Sedm jejich hlasů obdržel Jiří Dostál a zbývající čtyři jeho rival Dušan Vičar.

Zvolený kandidát Jiří Dostál si v případě, že bude jmenován děkanem, stanovil jasné cíle, mezi které patří otevření magisterských studijních oborů v Uherském Hradišti či vyřešení personálních záležitostí na FLKŘ. „Naše doporučení nyní půjde do rukou rektora univerzity, který vybraného kandidáta jmenuje děkanem, ale také tak učinit nemusí a v tom případě dojde k novým volbám," upřesnil další vývoj místopředseda Akademického senátu FLKŘ Marek Tomaštík.

Fakulta logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti hledá svého vhodného kandidáta na děkana od chvíle odstoupení děkana předchozího, tedy od 31. srpna, kdy ze zdravotních důvodů na svůj post rezignoval Ivo Barteček. Tuto rezignaci rektor univerzity přijal, a akademický senát fakulty tak vyhlásil nové volby," popsala vývoj posledních týdnů za sekretariát děkana FLKŘ Eva Skýbová.

FLKŘ vznikla k 1. září 2009 jakožto nejmladší fakulta Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V případě jmenování se Jiří Dostál stane jejím čtvrtým děkanem.

Autor: Jiří Kordovaník

23.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mladíka srazil vůz v ulici Neradice v Uherském Brodě.

Policie hledá svědky srážky mladíka s osobním vozem v Uherském Brodě

Ilustrační fotografie.

Uzavírka ulice Nádražní v Újezdci potrvá do října

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

AKTUALIZOVÁNO

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

Desátý ročník jedné z nejprestižnějších soutěží s názvem TOP Víno Slovácka 2017 zná už deset vyhodnocených vín s nejvyšším počtem bodů, ale také tři nejlepší kolekce vín. 

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Pro lidi jsme mnohdy poslední záchrana, říká vedoucí Centra potravinové pomoci

ROZHOVOR/ - „Poslat je domů hladové nechci.“ Tímto citátem z Bible se řídí pracovníci Centra potravinové a materiální pomoci (CPMP) sv. Zdislavy Uherském Brodě, které provozuje tamní Oblastní charita. Vedoucím tohoto zařízení, jehož cílem je okamžitá pomoc sociálně slabým, je František Bílek. Ten vysvětlil okolnosti vzniku centra i náplň jeho činnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení