VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dva roky a dost! Bánov postaví hřiště za své

Od roku 2015 žádala obec Bánov od Ministerstva školství o dotaci na víceúčelové hřiště u místní základní školy.

3.7.2017
SDÍLEJ:

Už v září by mohlo začít vznikat v Bánově nové víceúčelové hřiště v blízkosti toho fotbalového. Současný stav zatravněné plochy.Foto: Deník / Trubačík Vojtěch

Po druhém odmítnutí však zastupitelům došla trpělivost a letos tak chtějí vystavit hřiště z rozpočtu obce. Na celkem jedenáct milionů tak má vyjít sportoviště, kde nebude chybět tartanové hřiště pro kolektivní sporty, kolem něj se vinoucí ovál, plocha na vrch koulí, doskočiště či travnaté hřiště.

„Základní škola nemá žádné venkovní zázemí pro tělocvik, proto jsme se rozhodli o přestavbu současné zatravněné plochy na víceúčelové hřiště, které se bude nacházet vedle stávajícího fotbalového,“ objasnil starosta Bánova Marek Mahdal.

Projekt je v současnosti naceněn na jedenáct milionů korun. Výběrovým řízením se předpokládá, že by se mohla výsledná částka pohybovat pod deseti miliony. „Velký díl financí spolkne odsanovaní blízké tribuny,osvětlení areálu a jeho oplocení. I letos nicméně budeme žádat o peníze z některých dotačních programů, ale už na ně nebudeme čekat,“ dodal Marek Mahdal.

Nejdříve by se mohlo s pracemi začít už na začátku září. Pokud by šlo vše dobře, víceúčelové sportoviště by bylo z velké části hotovo v listopadu letošního roku. Dokončující práce by pak byly naplánovány tak, aby se stihla jarní sezóna 2018 už v novém.

Autor: Vojtěch Trubačík

3.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení