VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Díky pivu získala charita Uherské Hradiště téměř devět tisíc

Téměř devět tisíc získala Oblastní charita Uherské Hradiště od společnosti Dobré pivo. Výtěžek z charitativní akce s názvem Běž na pivo a pomáhej jim předali v pátek 15. září na Dnu Charity. Návštěvníci si zde mohli vyzkoušet mimo jiné jízdu na invalidním vozíku a seznámit se s prací charity.

15.9.2017 AKTUALIZOVÁNO 15.9.2017
SDÍLEJ:

Téměř devět tisíc získala Oblastní charita Uherské Hradiště od společnosti Dobré pivo. Výtěžek z charitativní akce s názvem Běž na pivo a pomáhej jim předali v pátek 15. září na Dnu Charity. Mimo jiné si zde návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu na invalidnímFoto: Deník / Miroslav Hanus

Z každého piva zakoupeného od poloviny srpna v pivnici Dobré pivo obdržela Charita dvě koruny. Dárci mohli navíc přispět dobrovolně do kasičky. „Do kasičky dárci přispěli 3808 korun. Celkově se vybralo 8888 korun, za které se nakoupí kompenzační pomůcky,“ prozradila podrobnosti Jitka Jánská z Oblastní charity Uherské Hradiště. 

Organizátorovi akce Petru Pištěkovi ze společnosti Dobré pivo udělaly radost příspěvky dobrovolných dárců.

„I kvůli nim byla akce úspěšná. Spotřeba piva se nám také lehce zvedla. Jsme rádi, že jsme mohli pomoct dobré věci. Rozhodně přichystáme další spolupráci. Budeme se ale muset zaměřit na lepší propagaci akce,“ zdůraznil Petr Pištěk. 

Celé odpoledne se mohli návštěvníci Masarykova náměstí seznamovat s prací charity. Každý stánek byl něčím výjimečný. V jednom si návštěvníci mohli zahrát stolní fotbal, v dalším si vyzkoušeli jízdu na invalidním vozíku a pohyb s chodítkem. V jiných stáncích mohli vyzkoušet a zakoupit si pochutiny a výrobky z dílen zřízených charitou.

„Je velmi prospěšné, že se lidé mohou seznámit s činností charity a podpořit ji. Je to velmi náročná a záslužná práce,“ ocenila akci návštěvnice Magdaléna Šimčíková.

Pro děti byl připraven skákací hrad. O kulturní program se postarala country skupina Kotloši a děti ze Základní umělecké školy Uherském Hradišti.

Autor: Miroslav Hanus

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Pracovník roku v sociálních službách 2017. Slavnostní vyhlášení v Baťově vile ve Zlíně.
20

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

V Hradišti opět rozdávali mezinárodní certifikáty anglického jazyka

Téměř dvojnásobek žáků Základní školy UNESCO oproti loňsku se sešlo v úterý 19. září ve velkém sále uherskohradišťské Reduty, aby převzali mezinárodní certifikáty anglického jazyka Cambridge.

Smrt nasátím čerpadlem v bazénu v Hradišti nehrozí

HLASUJTE V ANKETĚ / Smrt teprve dvanáctileté dívky Anny-Sofie v bazénu rehabilitačního centra v Praze v polovině srpna letošního roku, kterou nasálo filtrační zařízení, a čtrnáctiletého Adama v libereckém aquaparku, který utonul o rok dříve, když jej také nasálo výkonné hladinové čerpadlo, vyvolává otázky, zda jsou všechny veřejné bazény a vodní atrakce bezpečné.

Čtrnáctiletý chlapec utekl ze školy, už jedenáct dnů je nezvěstný

 Již dlouhých jedenáct dnů policisté neúspěšně pátrají čtrnáctiletém Ladislavu Mikovi. Svěřenec Dětského domova v Uherském Ostrohu odešel v pátek 8. září v deset hodin dopoledne ze školy v Uherském Ostrohu a od té doby ho nikdo neviděl.

V Uherském Hradišti si připomenou povodně

Dlouhé vydatné deště, které se později změnily v povodně, znamenaly pro mnoho lidí ztrátu jistot nebo dokonce boj o přežití.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení