VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deník se ptal poslanců ze Zlínského kraje, jak si užili první den v parlamentu

Zlínský kraj - Sedm politiků z našeho regionu složilo v pondělí prvně poslanecký slib. Ti, kteří byli ve sněmovně poprvé, mohli bloudit v labyrintu chodeb podobně jako kdysi pět jejich dalších kolegů ze Zlínského kraje.

27.11.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Divíšek Martin

Některé překvapily úzké lavice a stolíky, se kterými si musejí členové arlamentu vystačit. Ti, kteří se mezi sebou neznali, seznámili se bez ohledu na to, ke kterému politickému klubu patří. Všichni by měli mít i jedno společné: boj za region, byť s jinými prioritami.

Margit Balaštíková (ANO) z Tupes: „Měla jsem nastudováno, co nás čeká, takže v průběhu dne mě nic nezaskočilo. Mile mě překvapilo, jakou projevili poslanci z regionu sounáležitost. Hned jsme se seznámili bez ohledu na polit. příslušnost."

Ondřej Benešík (KDU-ČSL) ze Strání: „Při premiéře v parlamentu mě zaskočil hlavně labyrint v budovách sněmovny. Také mě překvapilo, že zasedací sál je výrazně menší, než jak vypadá v televizi. Bohužel, menším negativem je úzké sezení v lavicích a velmi malý stolek."

Petr Kořenek (ČSSD) ze Vsetína: „Pro mě to byl běžný pracovní den. Vše probíhalo tak, jak jsem předpokládal. Nepříjemně mě překvapily nepohodlné lavice. Pro moje bolavá záda to není dobré. Navíc je kolem málo místa."

Marie Pěnčíková (KSČM) z Morkovic: „První den byl hodně organizační, čekaly nás hlavně technické záležitosti, focení a podobně. Seznámili jsme se také s kolegy a celkový dojem byl velmi dobrý. Po budovách ale stále bloudím, pro nás nováčky je to bludiště."

Pavel Volčík (ANO) ze Vsetína: „Nebylo to tak krátké, jak se mohlo zdát ze zpráv. Ve sněmovně jsme byli celý den, který vyvrcholil slavnostním slibem. Při něm se takřka u všech projevila i nervozita. Podobnou situaci člověk neprožívá každý den."

Radek Vondráček (ANO) z Kroměříže: „Bylo to celé naplánované, rychle celý ten den utekl, ani oběd jsme nestihli. Dopoledne byl nácvik hlasování a fotografování a odpoledne jsme měli poslanecký klub. Užil jsem si to, a asi mi to konečně došlo, že jsem poslanec."

Jaroslav Holík (Úsvit) z Březůvek: „První den mě více méně nic nepřekvapilo. Daleko zajímavější bude sledovat, zda se nám podaří obsadit nějaké komise či výbory, abychom mohli začít pracovat pro lidi. Těším se, až se nám podaří prosadit nějaký užitečný zákon. Máme připravený zákon, který omezí lichvu."

Co radí nováčkům zkušenější kolegové? Dobře sledovat, držet slovo, nebloudit

Antonín Seďa, ČSSD, Uh. Hradiště: „Doporučoval bych jim, aby nechtěli bezezbytku rozumět všemu, co se ve sněmovně projednává. Technicky to není možné. Měli by se zaměřit spíše na určitou oblast, které rozumí a které se chtějí dlouhodobě věnovat."

Miroslava Strnadlová, ČSSD, Lhota: „Ze své první schůze sněmovny si pamatuji, že jsem byla ohromena tou atmosférou. Rychle jsem však vystřízlivěla. Nováčkům bych přála, aby se co nejrychleji zorientovali ve spleti chodeb a nebloudili."

Vladimír Koníček, KSČM, Boršice: „Pamatuji si, že když jsem začínal, připadal jsem si v budově sněmovny jako v bludišti. Nováčky bych uklidnil v tom smyslu, že se brzy zorientují a zanedlouho se tam budou pohybovat naprosto bez problémů."

Petr Gazdík, TOP 09+S, Suchá Loz: „Doporučil bych jim především, aby vždy a za všech okolností drželi slovo. To se ostatně v politice cení nejvíc. Mě osobně v začátcích nejvíc překvapilo, jak složité a zdlouhavé je schvalování zákonů."

Ludvík Hovorka, KDU-ČSL, Šumice: „Doporučuji, aby dobře sledovali jednání sněmovny a dobře četli předlohy, které dostávají k projednávání. Možná by se měli připravit i na velký hluk v jednacím sále a klimatizaci, která proudí pod drátěnými sedačkami."

Související Nově zvolení poslanci ze Zlínského kraje

Autor: Redakce

27.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mladíka srazil vůz v ulici Neradice v Uherském Brodě.

Policie hledá svědky srážky mladíka s osobním vozem v Uherském Brodě

Ilustrační fotografie.

Uzavírka ulice Nádražní v Újezdci potrvá do října

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

AKTUALIZOVÁNO

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

Desátý ročník jedné z nejprestižnějších soutěží s názvem TOP Víno Slovácka 2017 zná už deset vyhodnocených vín s nejvyšším počtem bodů, ale také tři nejlepší kolekce vín. 

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Pro lidi jsme mnohdy poslední záchrana, říká vedoucí Centra potravinové pomoci

ROZHOVOR/ - „Poslat je domů hladové nechci.“ Tímto citátem z Bible se řídí pracovníci Centra potravinové a materiální pomoci (CPMP) sv. Zdislavy Uherském Brodě, které provozuje tamní Oblastní charita. Vedoucím tohoto zařízení, jehož cílem je okamžitá pomoc sociálně slabým, je František Bílek. Ten vysvětlil okolnosti vzniku centra i náplň jeho činnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení