VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtyřiadvacet zastávek dostane nový kabát za osmnáct a půl milionu korun

Uherský Brod – Dočerpání dotací poskytnutých Uherskému Brodu v rámci druhé etapy projektu Dopravní terminál poputuje na opravy čtyřiadvaceti autobusových zastávek. S celkovými náklady 18,6 milionů korun, z nichž bude z Programu švýcarsko-české spolupráce hrazeno pětaosmdesát procent celkové částky, se bude přitom jednat o poslední dotační akci, která se v rámci rozsáhlého projektu Dopravního terminálu a jeho druhé etapy uskuteční.

6.10.2016
SDÍLEJ:

Poslední čerpání dotací z projektu Dopravní terminál Uherský Brod a jeho druhé etapy poputuje na opravy čtyřiadvaceti autobusových zastávek. Na fotografiích je na první pohled patrný rozdíl mezi současným a budoucím stavem. Foto: Archiv UB

„Zastávky budou řešeny bezbariérově a na většině stanovišť doplněny novým přístřeškem a odpadkovými koši na tříděný odpad. Nástupní plocha bude mít nášlap dvě stě milimetrů a bude tvořena bezbariérovým obrubníkem s rádiusem pro odražení kola. Důraz je kladen na pohodlné nastupování a vystupování cestujících," upřesnila výslednou podobu nových zastávek mluvčí uherskobrodské radnice Elen Sladká.

Práce na jejich opravách začaly již začátkem září a jejich dokončení je naplánováno nejpozději na začátek prosince. „Mimo samotné zastávky dokončujeme také práce na Velkých schodek v Uherském Brodě, které jsou sice stavebně hotové, ale chybí informativní kiosek s vysvětlivkami k jménům, které jsou na schodech zvěčněny. Společně s těmito pracemi se za pomocí švýcarské strany realizuje ještě dokončení peronizace vlakového nádraží Uherský Brod a chodníku v ulici Podvaly, konkrétně jeho části od azylového domu po malé schody," dodal starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.

Související

I. etapa dopravního terminálu - stavba nového mostu

II. etapa dopravního terminálu - stavba autobusového nádraží, úprava stávající budovy ČD, úprava prostoru před nádražím

Autor: Vojtěch Trubačík

6.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Myslivci na Slovácku skolili za měsíc skoro tolik divočáků jako za celý rok

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Už žádné čekání. Zjistěte si, kolik je v nemocnici pacientů

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Velkou pomoc pro pacienty, kteří se chystají do odborných ambulancí, zavedla Uherskohradišťská nemocnice.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení