VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Buchlovické děti si mají kde vyrazit za dobrodružstvím

HLASUJTE V ANKETĚ / Dokonce ještě vyšší zájem, než radnice městyse pod Buchlovem očekávala, zažívá už několik dní rekonstruované dětské hřiště mezi ulicemi Komenského a Řadovou v Buchlovicích. Dennodenně sem míří v doprovodu svých rodičů nebo i samy desítky dětí, aby si na univerzálním hřišti užily dobrodružství.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Buchlovické děti se dočkaly obnoveného hřiště.Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

V pátek odpoledne se buchlovická drobotina v doprovodu svých rodičů a prarodičů sešla před vstupní branou na hřiště, u níž je přivítal starosta Buchlovic Jiří Černý. V krátkém projevu řekl, že v září loňského roku byly předány buchlovickou firmou Benjamin nové a rozšířené dětské prvky a přilehlé plochy na dětském hřišti v hodnotě jednoho milionu 372 tisíc korun. Spolu se dvěma chlapci pak slavnostně přestřihli symbolickou pásku a hřiště bylo oficiálně otevřeno.

„Vedle prvků pro děti přibyly v areálu i sportovní prvky pro dospělé, tedy pro přítomné rodiče, nacházející se v dolní části plochy, a univerzální hřiště s brankami a koši. Areál doplnila nová posezení – jedno otevřené a druhé kryté," informoval místostarosta Buchlovic Bořek Žižlavský. Podotkl, že namísto původně zpevněných chodníků jsou cestičky na hřišti dlážděné. Upravené plochy bez hracích prvků byly loni na podzim osety travním semenem a hřiště se dočkalo i nového oplocení.

„Na rozdíl od minulých let je hřiště pravidelně na noc uzamykáno a brzy se zde objeví monitorovací kamera, která obsáhne celou plochu areálu," informoval Bořek Žižlavský. Spolu se starostou městyse upozornili návštěvníky na to, že na dětské hřiště se vztahuje provozní řád, který je každý jeho návštěvník povinný respektovat. Herní prvky jsou určeny dětem ve věku od tří let, maximálně však do 15 let. Za děti ve zmíněném věku odpovídají rodiče nebo jimi určený doprovod dospělých.

„Do jeho areálu je zakázáno vodění psů a koček, dále je zakázána konzumace jídla a pití alkoholických nápojů, nošení ostrých předmětů na herní prvky, oblečení se šňůrkami u dětí a používání skluzavky v protisměru," zdůraznil Bořek Žižlavský.

Dospělí, kteří doprovodili své ratolesti do rekonstruované tělocvičny pod širým nebem, se shodovali na tom, že všechny prvky na hřišti nabízejí dětem něco víc, než jen počítače a povalování se doma. „Děti potřebují místo sezení protáhnout se. Věřím, že rekonstruované hřiště vyláká chlapce a děvčata od svitu monitoru počítače. Dobře provedené herní konstrukce jsou místem pro setkávání dětí, ale také pro jejich hry," neodpustila si poznámku jedna z maminek, Pavla Večeřová.

Autor: Zdeněk Skalička

Mají si vaše děti kde hrát?

ANO, v blízkosti našeho bydliště je pěkné a udržované dětské hřiště

4 hlasy

NE

1 hlas

Hlasovalo: 5

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies