VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Buchlovické děti si mají kde vyrazit za dobrodružstvím

HLASUJTE V ANKETĚ / Dokonce ještě vyšší zájem, než radnice městyse pod Buchlovem očekávala, zažívá už několik dní rekonstruované dětské hřiště mezi ulicemi Komenského a Řadovou v Buchlovicích. Dennodenně sem míří v doprovodu svých rodičů nebo i samy desítky dětí, aby si na univerzálním hřišti užily dobrodružství.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Buchlovické děti se dočkaly obnoveného hřiště.Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

V pátek odpoledne se buchlovická drobotina v doprovodu svých rodičů a prarodičů sešla před vstupní branou na hřiště, u níž je přivítal starosta Buchlovic Jiří Černý. V krátkém projevu řekl, že v září loňského roku byly předány buchlovickou firmou Benjamin nové a rozšířené dětské prvky a přilehlé plochy na dětském hřišti v hodnotě jednoho milionu 372 tisíc korun. Spolu se dvěma chlapci pak slavnostně přestřihli symbolickou pásku a hřiště bylo oficiálně otevřeno.

„Vedle prvků pro děti přibyly v areálu i sportovní prvky pro dospělé, tedy pro přítomné rodiče, nacházející se v dolní části plochy, a univerzální hřiště s brankami a koši. Areál doplnila nová posezení – jedno otevřené a druhé kryté," informoval místostarosta Buchlovic Bořek Žižlavský. Podotkl, že namísto původně zpevněných chodníků jsou cestičky na hřišti dlážděné. Upravené plochy bez hracích prvků byly loni na podzim osety travním semenem a hřiště se dočkalo i nového oplocení.

„Na rozdíl od minulých let je hřiště pravidelně na noc uzamykáno a brzy se zde objeví monitorovací kamera, která obsáhne celou plochu areálu," informoval Bořek Žižlavský. Spolu se starostou městyse upozornili návštěvníky na to, že na dětské hřiště se vztahuje provozní řád, který je každý jeho návštěvník povinný respektovat. Herní prvky jsou určeny dětem ve věku od tří let, maximálně však do 15 let. Za děti ve zmíněném věku odpovídají rodiče nebo jimi určený doprovod dospělých.

„Do jeho areálu je zakázáno vodění psů a koček, dále je zakázána konzumace jídla a pití alkoholických nápojů, nošení ostrých předmětů na herní prvky, oblečení se šňůrkami u dětí a používání skluzavky v protisměru," zdůraznil Bořek Žižlavský.

Dospělí, kteří doprovodili své ratolesti do rekonstruované tělocvičny pod širým nebem, se shodovali na tom, že všechny prvky na hřišti nabízejí dětem něco víc, než jen počítače a povalování se doma. „Děti potřebují místo sezení protáhnout se. Věřím, že rekonstruované hřiště vyláká chlapce a děvčata od svitu monitoru počítače. Dobře provedené herní konstrukce jsou místem pro setkávání dětí, ale také pro jejich hry," neodpustila si poznámku jedna z maminek, Pavla Večeřová.

Autor: Zdeněk Skalička

Mají si vaše děti kde hrát?

ANO, v blízkosti našeho bydliště je pěkné a udržované dětské hřiště

4 hlasy

NE

1 hlas

Hlasovalo: 5

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jízda králů ve Vlčnově. Ilustrační foto.

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Ilustrační foto.

10. narozeniny Slováckého léta: Iné Kafé, Mňága a Žďorp, Vašo Patejdl

AKTUALIZUJEME

Kroměříž hostí republikové finále škol v minifotbalu, nechybí domácí týmy

Celorepublikové finále v minikopané sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství hostí od pátku areál Hanácké Slavie Kroměříž. Mediálním partnerem celé akce je regionální Deník a účastní se jí nejlepší školní týmy v zemi, které prošly okresními, krajskými a mezikrajskými kvalifikacemi.

Policie hledá svědky nehody v Uherském Ostrohu

K bočnímu střetu sedmasedmdesátileté cyklistky s prozatím nezjištěným vozidlem mělo dojít ve čtvrtek 11. května krátce před polednem v Uherském Ostrohu v ulici Svobodova.

O nemoci očí s doktorkou Dospělovou ON-LINE

ON-LINE ROZHOVOR / Jak poznat, že nemáte oči v pořádku? Proč se už dnes nemusí do očí řezat skalpelem? Jak se vlastně léčí šedý zákal? A vadí časté sledování televize či sezení u televize?

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies