VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alternativa pro Podolí suverénním vítězem nových voleb v obci

V deseti obcích České republiky se v sobotu konaly nové volby do zastupitelstev. Ze Zlínského kraje se tak týkaly Podolí a Svárovai.V nových volbách v Podolí, do nichž šlo pět seskupení, zvítězilo ziskem 1886 hlasů, což je 57,57 procenta, hnutí Alternativa pro Podolí v čele s bývalou starostkou obce Janou Rýpalovoun (50).

21.5.2017
SDÍLEJ:

Alternativa pro Podolí suverénním vítězem nových voleb v obciFoto: Deník / Skalička Zdeněk

Ji a místostarostku Jarmilu Kasperovou (55), obě bez politické příslušnosti, odvolali zastupitelé loni v létě. Na druhém místě s počtem 453 hlasů (13,83 %) se umístila Aktivita a třetí skončilo sdružení Podolí nám není lhostejné, a to s 370 hlasy (11,29%).

Vítězná Alternativa pro Podolí by měla mít v novém zastupitelstvu šest kandidátů, po jednom pak sdružení Podolí nám není lhostejné, Aktivita a Zdravé Podolí. Loni odvolaná starostka Jana Rýpalová dostala od voličů nejvíc hlasů, a to 322. Její zástupkyni Jarmile Kasperové odevzdalo svůj hlas 287 oprávněných voličů.

„Volby v Podolí proběhly v klidu a standardně, bez jakýchkoliv problémů, jen účast byla slabší. V dopoledních hodinách přišli na kontrolu průběhu voleb tři zástupci Státní volební komise, kteří se tu zdrželi jen krátce. Podle mého mínění nezjistili žádné nedostatky,“ informoval Vlastimil Bořuta, zaměstnanec ministerstva vnitra, vedoucí oddělení dozoru v Olomouci.

Na nové volby byl přizván dočasnou starostkou Podolí proto, aby dohlédl na jejich regulérnost.

Zatímco v Podolí se zúčastnilo voleb 56,79 procent oprávněných voličů z 685 v seznamu zapsaných, nad očekávání vysokou volební účast zaznamenali ve Svárově. K volební urně tam přišlo z 212 voličů na seznamu zapsaných odevzdat svůj hlas kandidátům za hnutí Starostové a nezávislí a Nová strana Svárov 160 voličů, což je 75,47 procent občanů.

Vítězné hnutí Nová strana pro Svárov, v čele s Radkem Ondrou (31), dostalo od voličů bezmála o deset a půl procenta víc hlasů než kandidáti za Starosty a nezávislé, vedené dosavadní starostkou Věrou Matějkovou.

Nejvyšší počet, 87 hlasů, obdržel Pavel Svízela (53), kandidující za Novou stranu Svárov ze čtvrtého místa. V sedmičlenné zastupitelstvu budou čtyři zastupitelé za vítěznou Novou stranu Svárov a tři za Starosty a nezávislé. Mezi nimi bude dosavadní starostka Věra Matějková (49), které dali voliči 80 hlasů.

Zatímco drtivá většina z voličů ve Svárově a Podolí odmítla redaktorovi Deníku prozradit, komu dala svůj hlas, dvě voličky ve Svárově to bez váhání učinily.

„Proč to tajit. My jsme volily inženýra Radka Ondru a jeho Novou stranu Svárov,“ řekly unisono v sobotu v devět hodin dopoledne Michaela Křenová, studentka Zdravotnické školy ve Zlíně a její maminka Mariana Křenová, spěchající na svatební obřad.

Autor: Zdeněk Skalička

21.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Houbaření. Ilustrační foto

Houbaři „očesal“ zloděj audi, škoda je 300 tisíc

Ilustrační foto

Ze Zlechova začnou mizet kostky. Průtah obcí opraví za 23 milionů

V Hradišti opět rozdávali mezinárodní certifikáty anglického jazyka

Téměř dvojnásobek žáků Základní školy UNESCO oproti loňsku se sešlo v úterý 19. září ve velkém sále uherskohradišťské Reduty, aby převzali mezinárodní certifikáty anglického jazyka Cambridge.

Senior centrum získalo nový automobil

Celkově třetí vozidlo pro výjezdy za klienty či jejich přepravu získala pečovatelská služba Senior centrum Uherské Hradiště. Dvě poslední z nich přitom obdržela přes projekt Sociální automobil, na jehož pořízené se pod taktovkou reklamní agentury Kompakt podílejí především místní firmy.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení