VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

7.6.2017

O Dešťovku je zájem. V kraji podalo žádost 144 lidí

Šetřit pitnou vodu chce stále více lidí. Mnozí již mají na zahradách nádoby na sběr vody dešťové. Nyní mohli zájemci získat dotaci také na využití dešťové vody pro splachování, případně na využívání přečištěné vody ze sprchy a pračky.

6.6.2017

Pustili byste svoje dítě na školní naučný výjezd do zahraničí?

HLASUJTE V ANKETĚ / Pomalu končí školní rok a žáci se už těší na výlety a prázdniny. Většina škol však nejezdí na výlety jen do okolí, ale jejich studenti podnikají výjezdy do evropských měst v rámci různých projektů.

6.6.2017

Zlínský kraj večer zasáhnou velmi silné bouřky doprovázené krupobitím

Český hydrometeorologický ústav varoval, že dnes pozdě odpoledne a k večeru mohou region zasáhnout velmi silné bouřky, přívalové deště s krupobitím, navíc provázené silným větrem. Meteorologové dnes po poledni změnili výstrahu před silnými bouřkami na velmi silné.

6.6.2017

103. narozeniny oslavil nejstarší primáš EU

Tradiční pondělní zkouška Hudců Pondělníků v Cafe 21 měla 5. června slavnostní charakter, neboť primáš muziky František Hamada oslavil následující den 103. narozeniny.

5.6.2017

Na okraji propasti. Vedení Brodu zvažuje odvolání ředitele Domu kultury

Na konci letošního dubna vznikla na popud vedení Uherského Brodu pracovní skupina, která se měla zabývat údajnými pochybeními ředitele uherskobrodského Domu kultury Jana Zapletala.

5.6.2017

Ve skanzenu vysadili posvátný dub z Polska a lípu z Chorvatska

Modrá – Archeoskanzen Modrá hostil v neděli čtvrtý ročník multižánrového festivalu, který sedmi stovkám návštěvníků nabídl setkání s kulturou slovanského Polska a Chorvatska.

4.6.2017

Za vínem ze sklepa do sklepa v kudlovické Hubáčkově ulici

Už podvanácté byla v sobotu v jediné pojmenované ulici v Kudlovicích, zvané Hubáčkova, kterou symbolizují boží muka s patronem vinařů sv. Urbanem a vinařským lisem z XVIII. století, věnována oslavě ušlechtilého nápoje vzešlého z révy vinné.

4.6.2017

Hradišťské piváky představily nový jarošovský speciál

„Svrchně kvašené pivo, vyráběné z amerických chmelů s použitím aleového sladu, jedná se o takzvanou americkou třináctku APU," navnadil chuťové pohárky milovníků piva na startu již druhého ročníku pivního festivalu Hrašťské piváky Miroslav Harašta, ředitel Jarošovského pivovaru a zároveň organizátor celé akce.

4.6.2017

Volebním lídrem za ČSSD se stal ve Zlínskem kraji Antonín Seďa

Hradišťan Antonín Seďa bude lídrem kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny ve Zlínském kraji.

4.6.2017

Giromani projeli chřibským rájem na historických kolech

HLASUJTE V ANKETĚ / Na kole proti konzumu a totalitě. To byl slogan 43. ročníku proslulé jízdy recesistů na historických velocipédech s názvem Giro de Pivko.

3.6.2017

Velehradští deváťáci obhájili závěrečné ročníkové práce

Nedílnou součástí vzdělávací programu v Základní škole Velehrad jsou už dvanáct let absolventské práce žáků 9. ročníku, kteří každý rok v červnu ukončí základní vzdělávání.

3.6.2017

Chorvatskou velvyslankyni přijal starosta na radnici

Chorvatskou velvyslankyni Ines Troha Brdar a předsedkyni Fóra slovanských kultur Andreju Rihter přijel ve čtvrtek na radnici starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

3.6.2017

Školáci z Velehradu a Buchlovic úspěšně zdolali závod v cyklotrialu

Den plný pohybu uspořádala v rámci Mezinárodního dne dětí Základní škola Velehrad. U vodních ploch, v nichž se za teplého a slunečného počasí zrcadlila památná bazilika, uspořádalo vedení vzdělávacího ústavu 11. ročník žákovského cyklotrialu.

3.6.2017

VIDEO: Noc s Metodějem připomněla historii Uherského Hradiště

„Budu vám vyprávět příběh našeho města či lépe, jen kousek příběhu našeho města, ale ten nejdůležitější o jeho založení a o tom, kterak naše město Přemysl Otakar II. založil," začala hlavní program letošní Noci s Metodějem svým přednesem Blanka Rašticová ze Slováckého muzea.

3.6.2017

Chraňte své zdraví pravidelným mytím rukou

Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama. Vzhledem k šířícím se epidemiím v různých krajích České republiky apeluje Státní zdravotní ústav na pravidelnou hygienu rukou.

2.6.2017

Lákadly na Modré jsou palisádové sloupy s průzory

Všímaví návštěvníci, kteří zamířili v minulých dnech do Archeoskanzenu Modrá, přilehlého hotelu Skanzen, Centra slováckých tradic nebo Živé vody, obdivují dřevěná sochařská díla, takzvané palisádové sloupy, které obohatily stále navštěvovanější komplex objektů v moderském areálu.

2.6.2017

Velvyslankyně: Mise Cyrila a Metoděje se významně pojí s Chorvatskem

Velvyslankyně Chorvatska Ines Trohu Brdar zahájila ve čtvrtek 1. června v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě panelovou výstavu unikátní stezky na chorvatském ostrově Krk s názvem Bašská cesta hlaholice.

2.6.2017

Vodní radovánky začínají

Modré nebe a teploty přesahující 25 stupňů lákají první plavce na koupaliště a do bazénů. Na Slovácku se mohou ode dneška zájemci vykoupat už na pěti místech, a to v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, Hluku, Ostrožské Nové Vsi a Nivnici. V poslední jmenované obci otevřeli jako vůbec první.

2.6.2017

Poptávka po nových bytech v Hradišti stoupla o 15 procent

Sedmadvacetiletý Jiří ze Starého Města a jeho stejně stará přítelkyně Kateřina z Uherského Hradiště se po sedmileté známosti rozhodli začít bydlet ve společné domácnosti. Proto si k 1. červnu pronajali byt v Malenovicích, odkud to má Kateřina do zaměstnání v centru Zlína jen kousek. Jiří to ale do Nového Jičína, kam jezdí za prací, bude mít také blíž, než z rodného Starého Města.

1.6.2017

Táborníci spí v kasárnách a absolvují výcvik přežití

HLASUJTE V ANKETĚ / Už jen ojediněle mohou rodiče přihlásit svého potomka na nějaký příměstský nebo pobytový tábor. Většina už je totiž rozebraná. 

1.6.2017

Staří chlapi tvrdí, že radši budou sedět v garáži a popíjet lahváče

HLASUJTE V ANKETĚ / Poslanci podle majitelů hospod ve Zlínském kraji zasahují do svobody podnikání. Někteří z nich investovali stovky tisíc do nové vzduchotechniky,ale zbytečně. Od 31. května platí zákaz kouření pro všechny bary, hospody i restaurace.

31.5.2017

Audit Deníku: S učitelským platem uživit mladou rodinu je složité

HLASUJTE V ANKETĚ / „Kariérní řád s sebou přinese opět nové papírování a úbytek času na úkor výuky, protože si učitelé budou spravovat například osobní portfolio," říká Deníku třicetiletý učitel z otrokovické Základní školy Trávníky Jan Wurst.

31.5.2017

Setkání vinařských odborníků ze zahraničí i Slovácka uspořádali v Boršicích

V pátek a v sobotu se ve Dvoře Pod Starýma horama v Boršicích uskutečnilo setkání vinařů a podnikatelů v cestovním ruchu na Slovácku. Dostaveníčko si na něm dali zástupci Maďarského řádu rytířů vína, Európského Fóra Vínnej Kultúry Slovenska a české neziskové organizace Vinice Slovácka.

31.5.2017

Vydry nám sežerou ryby za 50 tisíc, tvrdí šéf rybářů

S velkými ztrátami po zarybňování vod se potýkají rybářské organizace na Slovácku. Predátoři v podobě vyder či volavek a kormoránů plundrují nasazená rybí společenství a rybáři s tím nemohou téměř nic dělat. Dravci, kteří v jejich revírech úřadují, jsou totiž zákonem chránění.

31.5.2017

Svárov na prahu dalších voleb. Počet zastupitelů klesl na pět

Nečekaný povolební scénář sledují v přímém přenosu voliči ve Svárově. Poté, co se tam kvůli hromadnému skládání mandátů konali 20. května předčasné volby, není ani o více než týden později zcela jasné, zdali nepůjdou obyvatelé malé obce na severu Slovácka k urnám znovu.

30.5.2017

Výtvarník Otmar Oliva: Náš dům býval kdysi vyhlášeným řeznictvím

Známý velehradský výtvarník Otmar Oliva žije od roku 1981, kdy se vrátil z vězení a oženil se, v rozlehlém domě, který v roce 1942 postavili rodiče jeho manželky Olgy.

30.5.2017

Cirkus Berousek přivezl cvičeného slona, papoušky i medvěda

Uherské Hradiště - Své ležení rozložil dnes v Uherském Hradišti Cirkus Berousek. U tamní Základní školy,Sportovní bude možné navštívit šapitó do neděle 4. června.

30.5.2017

Pěstitelé přišli až o polovinu úrody trnek a třetinu hroznů

„Takové ztráty druhý rok za sebou nepamatuji, a to se věnuji hroznům několik desetiletí," prozradil sedmašedesátiletý Jaroslav Vaďura z Polešovic. Zvláště konec dubna byl letos pro pěstitele ovocných stromů, vinaře i zemědělce na Slovácku kritickým. Stejně jako loni v květnu, i tentokrát klesaly teploty několik stupňů pod bod mrazu a na úrodě jsou tak opět extrémní výkyvy počasí znát.

30.5.2017

Kraj pomůže s opravou ZUŠky polovinou z dříve dohodnutých 15 milionů

Zatímco se na opravách budovy Základní umělecké školy (ZUŠ) Uherské Hradiště intenzivně pracuje, velká neznámá stále visí nad jejím financováním.

29.5.2017

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce kuřáka novými zákazy

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení