VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

17.6.2017

Sociální sítě na Slovácku využívá 60 procent lidí

Každý druhý obyvatel Slovácka se několikrát denně připojuje k internetu, což je zhruba stejné číslo, jaké činí průměr na celostátní úrovni.

16.6.2017

VIDEO: Svárov nově povede Radek Ondra

Na jedné straně spokojený pohled na složení zastupitelstva, na druhé vyčítavé pohledy, kroucení hlavou a uštěpačné poznámky na adresu Radka Ondry.

16.6.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

Nejvhodnějším dárcem srdce bývá cyklista nebo bruslař po úrazu hlavy bez přilby

ON-LINE ROZHOVOR/ - Jak poznat infarkt a jak se zachovat? Čím si přispíváme k srdečním potížím a jak jim předcházet? Může stress působit na krevní tlak či dokonce arytmii? Nejen na to jste se ptali známého českého kardiologa Zdeňka Coufala, primáře z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2017

Uherské Hradiště si připomíná 760 let od založení

Dnem města zítra vyvrcholí oslavy výročí Uherského Hradiště. Metropole Slovácka si totiž připomíná 760 let od svého založení. Program nejen pro obyvatele města je připravený na Masarykově i Mariánském náměstí.

15.6.2017

Audit Deníku: Ochrana památek je v ČR dostatečná, míní lidé

Ochrana historických památek je v České republice dostatečná. Shodla se na tom většina z deseti respondentů na Valašsku, které redakce oslovila v dalším díle Auditu Deníku.

14.6.2017

Luční čtvrť ve Starém Městě bude bez kamionů už v létě

Petice požadující úplné uzavření průjezdu cesty vedoucí přes staroměstskou Luční čtvrť na hlavní silnici se dočkala alespoň částečného úspěchu.

14.6.2017

Ženou regionu je ředitelka Korunky Luhačovice

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice.

14.6.2017

Kraj sází na stipendia. Nemocnicím chybí 130 lidí

Zachraňují životy, ošetřují nemocné, je jich ale málo. Zlínský kraj se už dlouhodobě potýká s nedostatkem sester, lékařů i nelékařských zdravotních pracovníků.

14.6.2017

Plastiku orlice za Osobnost Moravy 2016 převzal Jiří Jilík

Bronzovou plastiku orlice převzal 28. května během programu Zpívání pro krála ve Vlčnově vítěz loňského, úvodního ročníku ankety Osobnost Moravy pro rok 2016 učitel, novinář, publicista, spisovatel, scénárista a dlouholetý šéfredaktor Slováckých novin Jiří Jilík.

14.6.2017

Při vernisáži obrazů pokřtili vínem knihu Dvacáté století v Babicích

Návštěvníky kulturního domu v Babicích, kteří do něj v pátečním podvečeru zamířili, okouzlil v jeho hlavním sále pohled na obrazy tamního malíře samouka Františka Němce (79), tolik spjatého nejen s přírodou, jež vesnici a krajinu Slovácka obklopuje, ale také s lidmi v nich žijících.

13.6.2017

Výšina sv. Metoděje: ovocné stromy vystřídaly zlikvidované náletové dřeviny

Sadská výšina se aktuálně nachází ve vylepšené podobě i s pozvolna se ustalujícím názvem Výšina sv. Metoděje, což je výsledek snahy o zkulturnění, zpřístupnění a prezentaci jediné národní kulturní památky v katastru Uherského Hradiště.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Hradiště opouští Mikroregion Dolní Poolšaví opozici navzdory

Rázný nesouhlas s vystoupením Uherského Hradiště z Mikroregionu Dolní Poolšaví vyslovili hradišťští opoziční zastupitelé za ČSSD.

13.6.2017

Erotika v lidové kultuře? Tabu, ale také její neodmyslitelný prvek

„Erotika i sexualita byla běžnou a přirozenou součástí každodenního a svátečního života. Přesto se jsme v jejím výzkumu odkázáni na strohé a kusé informace," upozornila na začátku přednáškového cyklu jednasedmdesátiletá Alexandra Navrátilová z brněnské Akademie věd.

13.6.2017

Slavkovjanka: Nechtěla bych žít nikde jinde, je tu fantastická příroda

Ze sociálních sítí se obyvatelé Slavkova dověděli první zprávy o tom, že jejich obec uspěla v anketě Vesnice a roku a bude Zlínský kraj reprezentovat v celorepublikovém kole.

12.6.2017

Starosta Slavkova: I jako malá vesnice máme výborný společenský život

ROZHOVOR /  „Je to pro mě šok," zareagoval nejdřív Libor Švardala, starosta Slavkova na Slovácku poté, co se obec stala letošní Vesnicí roku Zlínského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Vesnicí roku Zlínského kraje je Slavkov, boduje také Korytná

Velká konkurence, těžké rozhodování. Ani letos hodnotitelská komise neměla jednoduché, koho vybrat za letošní Vesnici roku Zlínského kraje. Prestižní titul nakonec putuje do malé obce na Slovácku, do Slavkova. Vítězství starostovi Liboru Švardalovi vyrazilo dech.

11.6.2017

Stát vyhlašuje veřejnou zakázku na vypracování studie využití věznice v Hradišti

Veřejnou zakázku na vypracování studie využití věznice v Uherském Hradišti vypsal v těchto dnech Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), na nějž byl areál hradišťské věznice převeden. Jediným kritériem pro výběr zhotovitele je výše nabídnuté ceny.

11.6.2017

Noc kostelů v bazilice nadchla stovky lidí. I nevěřících

Popáté v řadě se v pátek večer připojila velehradská bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje s kostelíkem Zjevení Páně zvanou Cyrilka k celosvětové akci s poetickým názvem Noc kostelů.

10.6.2017

Slovácké školy se teroristů nebojí. Do Londýna jezdí dál

Londýn, Paříž a další evropské metropole se poslední dobou skloňují především v souvislosti s teroristy. Tato města jsou však i místy, kam vyjíždí žáci základních škol ze Slovácka. 

10.6.2017

Startuje jubilejní 10. ročník soutěže TOP Víno Slovácka

Jubilejní 10. ročník soutěže TOP Víno Slovácka vyhlašuje Agrární komora Uherské Hradiště spolu se Zemědělským svazem ČR, územní organizací v Uherském Hradišti. Mohou se do ní přihlásit vinaři Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička.

10.6.2017

Nevyužívané pozemky nemocnice slíbil kraj Hradišti

S novým centrálním objektem chirurgických oborů a s plánovaným dokončením přístavby interny za bezmála tři sta milionů korun v roce 2018 se v Uherskohradišťské nemocnici mají uvolnit pozemky o rozloze zhruba 17 hektarů. S nevyužitým areálem má už vedení Hradiště velké plány.

9.6.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

9.6.2017

Ani tady se nekouří? Z pivnic odešla polovina štamgastů

HLASUJTE V ANKETĚ / Až třetinový odliv zákazníků zaznamenala pivnice Tesař v centru Uherského Hradiště po tom, co začal platit protikuřácký zákon. A není sama, ještě hůře je na tom například pivnice Křižovatka jen o 350 metrů dále ve městě.

8.6.2017

VIDEO: Komise Vesnice roku navštívila čtyři přihlášené obce ze Slovácka

Bystřice pod Lopeníkem, Nivnice, Korytná a Slavkov. Celkem čtyři obce ze Slovácka se letos přihlásily do soutěže Vesnice roku, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj společně se Spolkem pro obnovu venkova, Svazem obcí a měst a Ministerstvem zemědělství.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Na Slovácku se otevře 18 kostelů a kaplí

Osmnáct kostelů, kaplí a modliteben na Slovácko bude v pátek od 18 hodin až do půlnoci zdarma otevřeno pro věřící návštěvníky, ale i ty, kteří stojí mimo církev či na jejím okraji.

8.6.2017

Zeman, Drahoš, nebo Horáček? Rozjel se sběr podpisů pro kandidáty na Hrad

HLASUJTE V ANKETĚ / Vzhůru na Hrad, potřebují 50 tisíc originálních podpisů. Příznivci Miloše Zemana, Michala Horáčka a Jiřího Drahoše sbírají v těchto dnech podpisy pro jejich prezidentskou kandidaturu napříč Zlínským krajem.

8.6.2017

Audit Deníku: Aktivisté často neúměrně prodlužují zahájení staveb

Křeček, motýli a jiní živočichové blokují i ve Zlínském kraji dopravní stavby. Týká se to například stavby dálnice z Holešova do Fryštáku, která by ulevila od průjezdu kamionů i Zlínu. Osobnosti Zlínska se sice shodly na tom, že by stavební zákon měl být co nejjednodušší, ale ne všichni vidí problém v aktivistech. Mnozí upozorňují na zdlouhavý úřednický proces.

7.6.2017

V Uherském Brodě chtějí zpomalit řidiče. Pomohou ostrůvky

Překračování povolené rychlosti ve městě chce zabránit uherskobrodská radnice dopravními ostrůvky, které by mohly v budoucnosti vzniknout na všech vjezdech do Uherského Brodu vyjma úseku obchvatu I/50.

7.6.2017

Vlaky Arriva budou jezdit přes Slovácko častěji a zvýše se jejich kapacita

Posila přímých spojů na Slovensko a nová zastávka v Nemšové čeká cestující, kteří jezdí vlakovými spoji společnosti Arriva z Prahy přes Uherské Hradiště a Uherský Brod do Nitry nebo opačným směrem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení