VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

2.5.2017

Čarodějnice se potřinácté slétly do Archeoskanzenu Modrá

O živý závěr magického večera poslední dubnové neděle se v Archeoskanzenu Modrá postaralo na sto padesát přitažlivě i nepřitažlivě vypadajících čarodějnic na košťatech i bez nich, s dlouhými zahnutými nosy posetými bradavicemi.

2.5.2017

Hodový seriál na Slovácku odstartují salátové hody v Dolním Němčí

V duchu zábav v diskotékovém a rockovém stylu se ponesou každoroční premiérové hody na Slovácku, které tradičně o prvním májovém víkendu pořádají v Dolním Němčí.

AKTUALIZOVÁNO
2.5.2017

Demise vlády: co vy na to? A co říkají politici z regionu?

HLASUJTE V ANKETĚ / Premiér Sobotka se rozhodl podat demisi své vlády jako cestu koaliční krize vzniklé v souvislosti s nejasnostmi kolem majetku ministra financí Andreje Babiše.

2.5.2017

Na Rochusu zahájili pasteveckou sezonu a postavili máj

Stovky lidí využily o prvním květnovém pondělí krásného a slunečného počasí a zamířily do přírodně a kulturně historického areálu Parku Rochus nad Uherským Hradištěm. Uskutečnil se tam 7. ročník otevírání pastvin, které v prostoru někdejšího vojenského cvičiště symbolicky odstartovalo letošní pasteveckou sezonu.

2.5.2017

S filmem Proti nenávisti budou bánovští školáci reprezentovat v Japonsku

Proti nenávisti. Tak se jmenuje film žáků bánovské základní školy, díky kterému se podívají do Japonska. V minulých dnech totiž dostal vedoucí filmového kroužku v Bánově Vlastimil Ondra zprávu, že vyhráli národní kolo soutěže KWN Panasonic a postupují do toho celosvětového.

2.5.2017

Na Slovácku se slavilo 72. výročí konce II. světové války

V minulých dnech uběhlo v řadě obcí Slovácka 72 let od porážky nacistického Německa. Zdánlivě vzdálená historie ale přináší neustále dost důvodů, proč si události z minulého století ustavičně připamatovávat.

1.5.2017

Tradici stavění májek dodržují už šedesát let

Stavění centrálních májek ve vesnicích a městech na Slovácku se letos povětšinou ujali hoši z ročníku 1999, kteří by se v případě povinné základní vojenské služby stali legrúty a odvedenci.

AKTUALIZOVÁNO
30.4.2017

VIDEA: Bitva o Bílé Karpaty připomněla tisícům diváků boje druhé světové války

Celých třináct dnů, metr po metru, postupovala v dubnu 1945 vojska sovětské a rumunské armády Bílými Karpaty, aby nakonec osvobodila od okupačních sil nacistického Německa i moravsko-slovenské pomezí.

30.4.2017

Cesty do Vápenic zbrocených krví trávou nezarostou

Čas nelze zastavit. Zacelil rány II. světové války, ale z paměti salašských lidí je nevymazal. Ani po dvaasedmdesáti letech chodníky do Vápenic za obcí Salaš, kde se stýkají svahy chřibských lesů a mezi nimi zurčí potůček Salaška, trávou nezarůstají.

AKTUALIZOVÁNO
29.4.2017

Na kole vinohrady letos ve skromném počtu. Cyklisty odradily policejní kontroly

Počasí a policejní kontroly jsou hlavní dva faktory, které podle pořadatelů ovlivnily účast na jarním otevírání cyklostezek.

29.4.2017

O další opravy aquaparku v Hradišti se postará samo město

Zhruba před půl rokem přistál zastupitelům Uherského Hradiště na stole dopis od zhotovitele tamního Sportovně relaxačního centra (dále jen aquaparku) společnosti Unistav Construction.

29.4.2017

Nejvíce exekucí v kraji řeší v Ostrožské Nové Vsi

HLASUJTE V ANKETĚ / Nejvyšší množství exekucí ve Zlínském kraji mezi obcemi s počtem obyvatel vyšším než dva tisíce obyvatel je podle posledních průzkumů Českého statistického ústavu v Ostrožské Nové Vsi. S exekucemi se tam potýká 12,7 procent lidí.

28.4.2017

Robin Konečný: Bitva vyvrcholí soubojem letadel

ROZHOVOR / Jednou z největší bitev konce 2. světové války v našem regionu byla ta o Bílé Karpaty. Tento nelítostný boj rumunských vojáků s těmi německými si Strání a přilehlé obce připomínají akcí se stejným názvem.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2017

Noční déšť zvýšil hladiny řek, povodně na Slovácku zatím nehrozí

Slovácko - Vydatný noční déšť zvedl hladinu vody i na Slovácku. O extrémním růstu se dá mluvit na Olšavě v Uherském Brodě, kde se hladina zvedla na dvojnásobek, od 1. povodňového stupně je však ještě daleko.

27.4.2017

Hledači pokladů páchají nenávratné škody

HLASUJTE V ANKETĚ / Hledat staré mince nebo vojenskou techniku je stále oblíbenější zálibou mnoha milovníků historie. Bohužel ale právě hledači pokladů občas napáchají nenávratné škody.

27.4.2017

Reportérku už hrát nechci, ale tu mrtvolu, o které se mluví, bych brala

/ROZHOVOR/ Letošní XXIV. ročník festivalu Febiofest zakončí svoji pouť 28. dubna v 19.30 ve zlínském kině Golden Apple Cinema projekcí amerického snímku Ženy 20. století. Večera se zúčastní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, večerem bude provázet Jolana Voldánová. Ta v rozhovoru pro Deník přiznala, že má k filmu blízko a řadí se i k velkým filmovým fanynkám. „Ano, tisíckrát ano," usmála se Jolana Voldánová.

27.4.2017

Primář Řihák: Na pročištění plic jsou nejlepší procházky v lese

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář plicního oddělení zlínské Baťovy nemocnice Vladimír Řihák odpovídal na otázky čtenářů webů Deníků.

27.4.2017

V Kunovicích obyvatelé hlasují o pořízení kompostérů do domácností zdarma

Zcela bezplatně mohou obyvatelé Kunovic od města obdržet do svých domácností moderní kompostéry o objemu jeden či dva metry krychlové. 

27.4.2017

Audit Deníku: Za špatným stavem dálnic je hlavně projektová nepřipravenost

České dálnice jsou často diskutovaným tématem. Zabývá se jimi i seriálový Auditu Deníku. Co může za špatný stav dálnic a vleklé opravy? Téměř šedesát procent respodentů ze Zlínského kraje si myslí, že je na vině i projektová nepřipravenost.

26.4.2017

Iveta Toušlová v nové příloze Deníku ŽENY

Ve čtvrtek 27. dubna vyjde nová příloha Deník ŽENY. Má 32 stran, bude vycházet jednou měsíčně vždy poslední čtvrtek v měsíci a cena vydání Deníku s přílohou zůstává nezměněna.

26.4.2017

Cyklostezku z Bojkovic do Krhova prodražil most přes Bzovský potok

Nová cyklostezka by mohla ještě letos spojit centrum Bojkovic s jeho okrajovou částí Krhovem. Město čeká, zda získá dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Rozhodnout by se mělo do měsíce.

26.4.2017

Prověřují pochybení šéfa brodského Domu kultury

Dům dětí a mládeže (DDM) a Dům kultury (DK) v Uherském Brodě jsou v současnosti mezi městskými organizacemi ve městě Komenského těmi nejskloňovanějšími.

AKTUALIZOVÁNO
26.4.2017

Kam o víkendu: Na Den Země, na bitvu o Bílé Karpaty, na pálení čarodějnic

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

26.4.2017

Hradišťští policisté získají elektromobil na půl roku zdarma

Minimální náklady na dopravu, moderní vybavení a bezhlučný chod elektromobilu BMW i3 si v nejbližších dnech budou moci vyzkoušet i strážníci uherskohradišťské městské policie.

25.4.2017

Věřící v Ostrožské Lhotě bude v kostele hřát podlahové topení

Stavební ruch nahradí tóny varhan hned v několika kostelech na Uherskohradišťku. Svatostánek v Ostrožské Lhotě pořídí nové vytápění, v Popovicích vznikne nový vstup a v Bílovicích završí tamní opravy restaurování oltáře.

25.4.2017

Je to nádherný úlet i ležérní elegance, říká Barbora Lagová

Jednu z dámských kabelek přes rameno vlastoručně z džínsů doma vytvořila hlavní organizátorka akce Renata Zezulková. Netrvalo dlouho a také její veletržní příspěvek měl novou majitelku, tou se stala redaktorka Regionální televize TVS Barbora Lagová.

24.4.2017

Chovatelská přehlídka trofejí v Popovicích se vydařila, říká Libor Beníček

ROZHOVOR / Myslivost, lovectví a chovatelské přehlídky trofejí spárkaté zvěře a šelem ulovených v jednotlivých letech mají na Slovácku dlouhou historii a tato tradice přetrvala až do dneška.

24.4.2017

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

24.4.2017

Jakub Vágner ve Starém Městě vyprávěl o Amazonii

"Nejhorším ze všech zvířat v Amazonii jsou pro mě motýli. Největší nebezpečí vám tam hrozí od těch, co nejsou vidět, jako jsou bakterie, paraziti," nechal se slyšet sportovní rybář Jakub Vágner.

24.4.2017

Na chovatelské přehlídce bylo k vidění tisíc trofejí loni ulovené zvěře

Chovatelská přehlídka tisícovky trofejí loni ulovené spárkaté zvěře a šelem nabídla návštěvníkům od pátku do neděle jedinečnou příležitost zhodnotit výsledků chovu zvěře v okrese.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies