VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

3.7.2017

Dva roky a dost! Bánov postaví hřiště za své

Od roku 2015 žádala obec Bánov od Ministerstva školství o dotaci na víceúčelové hřiště u místní základní školy.

3.7.2017

Manipulátor nejsem, tvrdí odvolaný ředitel Domu kultury v Brodě Jan Zapletal

/ROZHOVOR/ Kauza kolem osoby dnes již bývalého ředitele Domu kultury v Uherském Brodě Jana Zapletala skončila jeho rezignací. Této události předcházelo doporučení uherskobrodského zastupitelstva jej odvolat. „Rezignuji, protože jsem na jednání zastupitelů viděl, jaká je jejich vůle. Své rozhodnutí skončit považuji za povinnost," vyjádřil se Jan Zapletal.

3.7.2017

20 let po potopě: Dnes umíme namodelovat, co řeka zaplaví, říká hydrolog

Červencová povodeň roku 1997 byla svým rozsahem a dravostí, kdy na horních tocích devastovala koryta a strhávala lidem střechy nad hlavou, nevídanou katastrofou. Vymykala se tehdejším možnostem měření a monitorování.

1.7.2017

Dolní Němčí rozvonělo osmačtyřicet bochníků chleba z historické pekárny

Třicet kilo mouky a kilo a čtvrt droždí. Zamísit na osmačtyřicet bochníků domácího chleba tak, aby byly čerstvě vytaženy z pece z osmnáctého století hodinu po poledni se přitom musí už v osm ráno.

1.7.2017

Slovácké beachové léto na náměstí odstartoval koncert Michala Hrůzy

Hodinového vystoupení jedné z největších hvězd letošního Slováckého léta, zpěváka Michala Hrůzy, si v pátek užívalo téměř zcela zaplněné Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti.

1.7.2017

Brigády se dají na Slovácku sehnat i v červnu, zájem o ně je velký

Nadcházející dva měsíce prázdnin jsou kromě volna pro studenty i možností přivydělat si. A podle zkušeností pracovních agentur roste jak zájem brigádníků, tak zájem zaměstnavatelů.

1.7.2017

Padlé z obou stran první světové války je nutné si připomínat

ROZHOVOR/ – Sté výročí bitvy u Zborova, v níž českoslovenští legionáři dosáhli velkého vítězství, uplyne v neděli 2. července. Tento triumf se stal za první republiky synonymem pro působení Čechů v první světové válce.

1.7.2017

Starosta Hradiště nařídil zvýšit dozor nad Štěpnicemi

Městská policie v Uherském Hradišti, ale také pracovníci městského HRATESu hýřili v posledních dnech neobvyklou aktivitou v městské části Štěpnice. Starosta Hradiště Stanislav Blaha totiž nařídil držet zvýšený dohled nad oblastmi, kde byl v posledních dnech a týdnech zaznamenán opakovaný pohyb problematických osob.

30.6.2017

Těšte se na velký povodňový seriál v tištěném Deníku. Startujeme

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala i lidské životy.

30.6.2017

Ministr Richard Brabec se na Modré setkal se starosty obcí

První místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se v Uherském Hradišti zúčastnil akce, která jejím účastníkům připomenula 20 let od nejničivější červencové povodně na Moravě v roce 1997, která měla rychlý a dravý průběh.

30.6.2017

Velkochov je bez moru. Kontroly zamíří k chovatelům

Po třech dnech nejistoty a obav, přichází čtvrtý den dobrá zpráva pro Zlínsko. Kontrolní vzorky krve prasat, odebraných ve velkochovech v Mysločovicích a Sazovicích, neprokázaly výskyt afrického moru prasat. V pátek to oznámil tiskový mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2017

OBRAZEM: Vysvědčení rozdáno, prázdniny začaly. Podívejte se

Trošku nervozity, ale i těšení. Na většině základních a středních škol ve Zlínském kraji dostali v pátek žáci svá vysvědčení. V kraji je v současnosti 258 základních a 66 středních škol, které v tomto školním roce navštěvovalo téměř 73 tisíc žáků.

30.6.2017

Night Trail Run: nemocné Zuzance pomáhal i biatlonista Krčmář

Ve Sport parku Rybníček ve Starém Městě se poprvé uskutečnil jeden ze závodů seriálu populárních nočních běhů Night Trail Run.

30.6.2017

Obce po roce opět vyvěsí moravskou vlajku. Starostové její podobu neřeší

Moravská vlajka zavlaje 5. července na úřadech ve čtyřech až pěti desítkách obcí v okolí Uherského Hradiště. Do akce s názvem „Za vyvěšování moravské vlajky", jejímž iniciátorem je spolek Moravská národní obec, se celkem zapojí stovky obcí.

30.6.2017

Program letních kin na Slovácku vybírají lidé přes sociální sítě

Vychutnat si film pod hvězdným nebem nabídne i letos řada obcí na Slovácku. Už tradičně se promítá v největších městech regionu ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti a na stěnu kavárny Ulité Kafé v Uherském Brodě.

29.6.2017

Při průjezdu Chřiby po I/50 vás zabrzdí tři opravované úseky

Podle všeho mě čeká zábavné odpoledne. S jistou dávkou sebeironie si to alespoň chvíli předtím než nastupuji do auta nalhávám. Vydávám se totiž na vyjížďku napříč Chřiby, o nichž se v poslední době tradují až mýtické historky.

AKTUALIZOVÁNO
29.6.2017

Další uhynulý divočák na Zlínsku. Vyšetření prokázalo nákazu africkým morem

Ani přes přísná veterinární opatření se nepodařilo zabránit dalšímu výskytu afrického moru prasat na Zlínsku. V Lužkovicích bylo včera odpoledne nalezeno uhynulé sele prasete divokého.

29.6.2017

Hradiště má pamětní desku připomínající povodně 1997. Odhalil ji ministr

Pamětní desku odhalili ve čtvrtek 29. června v uherskohradišťském přístavišti u příležitosti 20. výročí ničivých povodní v roce 1997.

29.6.2017

Kvůli moru zakázali střílet divočáky. Nechápeme, kroutí hlavou myslivci

Mimořádná veterinární opatření nařídila Státní veterinární správa na vymezeném území na Zlínsku.

28.6.2017

Ředitel Domu kultury v Brodě Jan Zapletal v pátek rezignuje

Odstoupením vyřeší kauzu kolem své osoby ředitel uherskobrodského Domu kultury Jan Zapletal. „Rezignaci podám k pátku 30. června. Činím tak proto, že jsem na jednání zastupitelů města na vlastní oči viděl, jaká je jejich vůle. Své rozhodnutí skončit považuji za povinnost," uvedl Jan Zapletal.

28.6.2017

Hlučané se dočkají. Tankodrom na Boršické se začne měnit s jízdou králů

Dlouho očekávané opravy doslova rozbombardovaného povrchu vozovky v ulici Boršická v Hluku se místní obyvatelé konečně dočkají s příjezdem krále. 

27.6.2017

Africký mor prasat se může šířit rychle a dramaticky, říká odborník

Jen pár metrů od zlínské nemocnice, za kterou jsou pole a les, podlehla dvě divoká prasata africkému moru. Jde o historicky první výskyt tohoto vysoce nakažlivého onemocnění prasat v České republice.

27.6.2017

Zastupitelstvo Uherského Brodu chce Jana Zapletala odvolat

Všechno je jinak. Uherskobrodští zastupitelé v pondělí téměř jednomyslně doporučili radě města odvolat ředitele Domu kultury v Uherském Brodě Jana Zapletala. A to přesto, že radní ještě před týdnem těsně odhlasovali jeho setrvání ve funkci.

27.6.2017

Nové hasičské auto požehnal kněz u kostelíku sv. Jana

Krátkou bohoslužbou slova připomenul superior velehradských jezuitů P. Petr Přádka dvěma stovkám občanů, kteří se v nedělním podvečeru shromáždili u tamní hypotetické rekonstrukce kamenného kostelíku sv. Jana Křtitele, nejen svátek tohoto světce, patrona Modré, ale také požehnal zbrusu novému dopravnímu automobilu tamní jednotky dobrovolných hasičů.

27.6.2017

U cyklostezky někdo polámal stromky

Příchod léta probudil ze zimního spánku nejen přírodu, ale také vandaly u Dolního Němčí. Na tamní cyklostezce vedoucí do Hluku zůstaly po jejich nedělním řádění čtyři zlámané zhruba pětileté lísky, které obec u oblíbené výletní trasy v minulosti vysadila.

AKTUALIZOVÁNO
27.6.2017

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

Ještě před rokem se africký mor prasat vyskytoval v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině. Zdálo se, že České republice se vyhne. Ale v úterý ministr zemědělství Marian Jurečka potvrdil, že africký mor prasat je už i v České republice. Šok přišel vzápětí.

27.6.2017

Tropy na Slovácku: firmy zavádí speciální opatření

Kovář, svářeč, sklář či lakýrník. Pro řadu podniků na Slovácku přichází každoročně s teplotami stabilně přesahujícími třicet stupňů Celsia jedno z nejhorších ročních období. I proto se některé firmy v regionu rozhodly pro sérii opatření, která by měla pracovníkům pomoci se zvládáním teplot sahajícím až k padesáti stupňům uvnitř závodu.

27.6.2017

10 věcí, které byste vědět, než vyrazíte na pouť na Velehrad

Velehrad se připravuje na nápor tisíců lidí. Oslavy Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje nabídnou i letos návštěvníkům dva dny nabité doprovodnými akcemi. Lidé se mohou těšit na koncerty, soutěže či vystoupení, největší účast se však očekává na tradiční bohoslužbě. „Jsou to asi největší oslavy při příležitosti státního svátku v Česku," připomněl tajemník akce Josef Kořenek. Všechny aktivity mohou lidé navštívit zdarma.

26.6.2017

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Branku pro pěší v západní části areálu zprovozní Uherskohradišťská nemocnice (UHN). Obyvatelům městské části Uherského Hradiště Štěpnice se tak cesta do nemocnice podstatně zkrátí.

26.6.2017

Základní škola UNESCO získala certifikát Zdravá školní jídelna

Irena Bilavčíková je vedoucí osmičlenného týmu školní jídelny Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti. Instituce obdržela v pondělí 26. června osvědčení Zdravá školní jídelna a dostala se tak mezi pětapadesát stejně vyznamenaných.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení