VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

3.4.2017

Dopravu mezi Uherským Brodem a Nivnicí budou řídit semafory

Semafory budou od pondělí řídit dopravu mezi Uherským Brodem a Nivnicí. Bude tam pokračovat oprava silnice. První část prací skončila na podzim, kdy Ředitelství silnic Zlínského kraje nechalo upravit více než kilometr komunikace.

AKTUALIZOVÁNO
2.4.2017

Na koštu pálenek v Boršicích chutnali i melounovici

Raritní kousky, které lze s jejich specifickou chutí těžce zařadit mezi ostatní pálenky. I ty přinesl letošní už čtvrtý košt pálenek v Boršicích konaný v sobotu odpoledne v místním kulturním domě.

2.4.2017

Školáci dopřáli ptákům, obyvatelům lesa Háj, luxusní obydlí

Krásné a slunečné počasí vylákalo žáky šestého ročníku velehradské školy do lesa Háj nad poutní obcí, který je majetkem Arcibiskupských lesů a statků, aby v něm s jejich povolením vyvěsili dvacet budek sýkorníků a rehkovníků.

1.4.2017

Vítězkou XXVI. ročníku kuličkiády se stala Tereza Tymrová

Úderem sobotního poledne byl na velkém koberci rozvinutém na buchlovickém náměstí Svobody odstartován už šestadvacátý ročník kuličkového turnaje mládeže ve věku nad 15 let, a jak už je tradicí s holými lýtky.

1.4.2017

Jak se vyrábějí růže pro jízdu králů, si vyzkoušela také redaktorka Slováckého deníku

REPORTÁŽ / Na sedm desítek růží pro každého z koní pětadvaceti jezdců královské družiny začali vyrábět rodinní příslušníci legrútů na památkových domcích v Hluku.

1.4.2017

Muzeum totality má zabrat tři podlaží hradišťské věznice

Pokladna, informace, depozitáře, sklady, ale i památník a dvě expozice. Dohodu o prostorách, kde by mělo vzniknout mimo jiné také muzeum totality v bývalé uherskohradišťské věznici, má vedení Uherského Hradiště už na stole.

31.3.2017

Obyvatelé kritizují mizící zeleň ze Sadské výšiny v Uherském Hradišti

Jediná národní kulturní památka na území Uherského Hradiště prochází v těchto dnech výraznými změnami. V archeologické lokalitě Sadská výšina však podle některých tamních obyvatel dochází až k přehnaně intenzivnímu odstraňování dosavadní zeleně.

31.3.2017

Františkánskou ulici obsadí dělníci, řidiči musí počítat s uzavírkami

S uzavírkami komunikací musí v dubnu počítat řidiči v Uherském Hradišti. Začnou totiž stavební práce navazující na bezbariérové propojení sídliště Štěpnice a Mojmír s autobusovým nádražím.

30.3.2017

Arriva bude jezdit z Uherského Brodu do Prahy i Nitry každý den

Vlakový expres z hlavního města na Slovensko posiluje od 1. dubna dopravce Arriva.

AKTUALIZUJEME
30.3.2017

Kam o víkendu? Nocovat do knihovny, zahájit balonářskou sezonu, vařit do muzea

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

30.3.2017

Nejlepší slivovici Slovácka uložili pod zem. Archivovat se bude desítky let

VIDEO / Prosklená vitrína v podlaze Muzea lidových pálenic ve Vlčnově obsahuje po středě 29. březnu další vzácný kousek. Dosavadních pět lahví šampiónů z předchozích ročníků Slováckého koštu slivovice, kde se o triumf utkávají nejlepší pálenky z celého regionu, doplnil svým vzorkem vítěz roku 2016 Josef Niesner ze Salaše.

30.3.2017

Bojkovice: petice odmítá hluk a chemikálie

Ne dalším jedovatým látkám a hluku v Bojkovicích, hlásá petice, jejímž prostřednictvím se obyvatelé Bojkovic snaží podpořit vedení radnice ve vyjednávání o (ne)rozšíření výrobních prostor tamního výrobce aerosolových nádobek Moravia Cans.

30.3.2017

Kouřících komínů ubylo, lépe se nám dýchá

Velký seriál Deníku pokračuje dalším ožehavým tématem – kotlíkové dotace, nová zelená úsporám, kontroly spalin z lokálních topenišť. Na jednu stranu vítaná dotace na nový kotel, na druhou stranu zásah do soukromí v podobě kotroly používaného paliva v domácnostech. Novela zákona o ochraně ovzduší i přes protesty opozice prošla.

30.3.2017

Diakonie sbírá kilometry, vymění je za peníze

Sbíráme kiláky pro Diakonii je název akce, která vyvrcholí 23. dubna dvěma mílemi pro Diakonii. Než ale celý projekt vyvrcholí, mohou zájemci prostřednictvím mobilní aplikace zaznamenávat svou sportovní činnost a každým kilometrem přispívat na dobrou věc.

29.3.2017

Ve Starém Městě a Strání padly teplotní rekordy

Ve Zlínském kraji byly ve středu 29. března na dvou stanicích překonány teplotní rekordy. Nejvíce, 21,5 stupně Celsia, bylo naměřeno ve Starém Městě.

29.3.2017

Potvrzeno. Bývalá starostka Podolí neporušila při dotacích zákon

FOTO, VIDEA / O odložení podezření ze spáchání zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie, kterého se měla na podnět někdejšího zastupitele Podolí Vladimíra Many (ČSSD) dopustit minulý rok odvolaná starostka obce Jana Rýpalová, rozhodli policisté.

29.3.2017

Kolekce S=XL z Hradiště vyhrála Studentský design

S kolekcí S=XL vyhrála studentka Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Valerie Jurčíková celostátní soutěž uměleckých škol Studentský design. Tři černé modely vynikaly svou variabilitou, zajímavým střihem a nadčasovostí.

29.3.2017

Zchátralou fasádu kostela sv. Františka Xaverského v Hradišti konečně opraví

 Dlouhé roky se v Uherském Hradišti mluvilo o jedné z posledních kaněk na vzhledu centra města. Fasáda kostela svatého Františka Xaverského opadává a nepůsobí reprezentativním dojmem. 

28.3.2017

Cyklostezka u Sirnatých lázní je uzavřená

Na objížďku se musí od pondělí připravit cyklisté, kteří vyrazí směr Kunovice–Ostrožská Nová Ves a opačně. 

28.3.2017

Vybudování kruhového objezdu u Jarošova brzdí majitelé okolních pozemků

Kruhový objezd, zpomalovací pruhy či ostrůvek. Možností, jak přimět řidiče ke zpomalení svého vozu při vjezdu do obce, je několik.

28.3.2017

Spor o Region Slovácko. V Hodoníně si změnili logo

Stejné logo, stejné jméno, stejný slogan i zaměnitelné kontakty destinační společnosti se sídlem v Hodoníně s těmi, jež má zaregistrované a užívá Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu se sídlem v Uherském Hradišti.

27.3.2017

Průjmy léčí nemocnice stolicí od příbuzných

Uherské Hradiště – Opakující záněty střev léčí Uherskohradišťská nemocnice fekální bakterioterapií. Metodu používá jako jediná v kraji. Celý proces spočívá v transplantaci stolice, získané od příbuzných nebo i nepříbuzných dárců, u kterých je předpoklad, že nemají antibiotiky narušenou mikrobiální skladbu stolice.

27.3.2017

Zámek Nový Světlov ovládly o víkendu kočky. Soutěžily o tu nej z nich

V místo, kde se radovalo srdce každého milovníka koček, se proměnil uplynulý víkend zámek Nový Světlov v Bojkovicích na Uherskohradišťsku. Sto čtyřicet vystavovatelů například z Ruska, Polska, Dánska, Švédska, Slovenska i od nás tam s sebou přivezlo téměř dvě stě kočičích mazlíčků, aby ty nejkrásnější z nich vybrala odborná porota.

27.3.2017

Co zajímalo CIA na Moravě? Hlavně letiště a strategické suroviny

Na začátku 50. let se svět ještě vzpamatovával ze druhé světové války, zároveň se ale mezi tehdejšími velmocemi už rodila ta studená. Československo vypadalo na prahu socialismu úplně jinak, než jak obě země známe dnes – a o tom, jak jej tehdy vnímala americká zpravodajská služba CIA, vypovídají dokumenty, které začátkem letošního roku zpřístupnila veřejnosti ve svém internetovém archivu.

26.3.2017

Hasiči i dobrovolníci pomáhali s očistnou kúrou letounů

V rámci třetího ročníku dobrovolnické Akce U aneb Velké umývání dorazilo v sobotu a v neděli do Leteckého muzea Kunovice, pobočky Slováckého aeroklubu, 160 dospělých i dětí, aby s pomocí kartáčů rýžáků, hader, smetáků, mopů, lopatek a čisticích prostředků pomohli s údržbou 22 historických leteckých exponátů.

25.3.2017

Kulturní dům v Sadech byl výkladní skříní vína

Uplynul bezmála rok a členové spolku Vinaři Sady, vítali v sobotu širokou veřejnost na své tradiční výstavě vín. První lahve s 478 vzorky bílých, červených a rosé vín, otevřeli nalévači úderem 16. hodiny.

25.3.2017

Dominantou květinové expozice je nevěsta se sněhobílým pávem

S probouzející se přírodou souvisí vítání jara, které je zobrazeno ve zbrusu nové výstavní expozici, která opanovala první nadzemní podlaží obchodního domu v Jalubí.

25.3.2017

Vypít 66 litrů vína jsou zváni všichni kdo nám pomohli vyhrát, tvrdí vítězové soutěže

ROZHOVOR /  Aktuálnímu ročníku soutěže Slováckého deníku O nejpohlednější stárkovský pár letos dominovala dvojice Tomáš Lyko a Eva Šáchová z Popovic. Čtyřiadvacetiletý správce tamního areálu Amfik Bukovina a dvaadvacetiletá studentka okouzlili svojí fotkou z hodů nejvíce čtenářů Slováckého deníku.

24.3.2017

Mít jen krásnou tvář nestačí. Vítězce Miss Face se otevřou dveře k modelingu

Půvab a sympatie. To jsou triumfy v rukávu dívek, které se chtějí stát Miss Face Czech Republic. Ty, které uspějí v soutěži, mohou nejen reprezentovat naši republiku v lákavých a dalekých koutech světa, ale otevírají se jim i dveře do vysněného světa modelingu.

24.3.2017

Společnost HP TRONIC opět nabízí stipendijní program pro studenty

Zlínská společnost HP TRONIC, která patří k předním tuzemským obchodníkům s elektronikou, letos opět vypsala stipendijní program pro studenty vysokých škol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies