VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

31.5.2017

Vydry nám sežerou ryby za 50 tisíc, tvrdí šéf rybářů

S velkými ztrátami po zarybňování vod se potýkají rybářské organizace na Slovácku. Predátoři v podobě vyder či volavek a kormoránů plundrují nasazená rybí společenství a rybáři s tím nemohou téměř nic dělat. Dravci, kteří v jejich revírech úřadují, jsou totiž zákonem chránění.

31.5.2017

Svárov na prahu dalších voleb. Počet zastupitelů klesl na pět

Nečekaný povolební scénář sledují v přímém přenosu voliči ve Svárově. Poté, co se tam kvůli hromadnému skládání mandátů konali 20. května předčasné volby, není ani o více než týden později zcela jasné, zdali nepůjdou obyvatelé malé obce na severu Slovácka k urnám znovu.

30.5.2017

Výtvarník Otmar Oliva: Náš dům býval kdysi vyhlášeným řeznictvím

Známý velehradský výtvarník Otmar Oliva žije od roku 1981, kdy se vrátil z vězení a oženil se, v rozlehlém domě, který v roce 1942 postavili rodiče jeho manželky Olgy.

30.5.2017

Cirkus Berousek přivezl cvičeného slona, papoušky i medvěda

Uherské Hradiště - Své ležení rozložil dnes v Uherském Hradišti Cirkus Berousek. U tamní Základní školy,Sportovní bude možné navštívit šapitó do neděle 4. června.

30.5.2017

Pěstitelé přišli až o polovinu úrody trnek a třetinu hroznů

„Takové ztráty druhý rok za sebou nepamatuji, a to se věnuji hroznům několik desetiletí," prozradil sedmašedesátiletý Jaroslav Vaďura z Polešovic. Zvláště konec dubna byl letos pro pěstitele ovocných stromů, vinaře i zemědělce na Slovácku kritickým. Stejně jako loni v květnu, i tentokrát klesaly teploty několik stupňů pod bod mrazu a na úrodě jsou tak opět extrémní výkyvy počasí znát.

30.5.2017

Kraj pomůže s opravou ZUŠky polovinou z dříve dohodnutých 15 milionů

Zatímco se na opravách budovy Základní umělecké školy (ZUŠ) Uherské Hradiště intenzivně pracuje, velká neznámá stále visí nad jejím financováním.

29.5.2017

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce kuřáka novými zákazy

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte. 

29.5.2017

Velehrad reklamuje závady na svém Turistickém centru

Když na sklonku roku 2013 slavnostně otevřeli Turistické centrum Velehrad v podobě nově vybudovaného polyfunkčního domu, získala podle mnohých obec konečně důstojné reprezentativní prostory, v nichž se mohou pořádat přednášky, jarmarky a především umělecké výstavy.

29.5.2017

HLASOVALI JSTE V ANKETĚ: Jak nejlépe využít pozemky v areálu nemocnice?

Uherskému Hradišti byly od Zlínského kraje přislíbeny pozemky, které po výstavbě dalšího centrálního objektu nemocnice již dále nevyužije (cca 17 hektarů). Jak by s nimi mělo podle Vás město naložit?

29.5.2017

Stodola z roku 1904 z Hradčovic obohatila expozici Muzea v přírodě

Více než sto let stará stodola doplní inventář Muzea v přírodě na Rochusu nad Uherským Hradištěm. Instituce dostala objekt darem od rodiny Zemkových z Hradčovic. Stodola z roku 1904 je už na místě, ale musí se ještě zkompletovat a především renovovat některé uhnilé části.

28.5.2017

Jízda králů ve Vlčnově: v královské družině šlapalo i hříbě

VIDEO / Japonštinu, němčinu, angličtinu ale třeba i španělštinu slyším po desetiminutové procházce Vlčnovem. Z obce s více než třemi tisíci obyvatel, se totiž o posledním květnovém víkendu stalo kosmopolitní město, jehož počet obyvatel je minimálně dvojnásobný a především lidé, je tam dnes potkávám, pochází z různých částí Evropy, ale i světa.

28.5.2017

Vlčnov má nového krále, Petra Španěla. "Je to luxusní," řekl

„Předávám ti tíhu břemene svého, kéž bys i ty moudře panoval." S těmito slovy se v sobotu loučil s ročním panováním vlčnovský král Šimon Pešl, když předával korunu králi novému, Petru Španělovi.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2017

Gulášový festival ozvláštnil vegetariánský guláš

Třináct vzorků gulášů mohli ochutnat návštěvníci druhého ročníku Gulášfestu ve Slavkově. U tamní sportovní haly se pod třinácti kotly vařil guláš z více než 35 kilo hovězího masa, které dodali pořadatelé.

27.5.2017

Nejprve ji odvolali a teď své kritiky porazila na hlavu ve volbách

ROZHOVOR / Ve svých padesáti letech už zažila pořádný politický kotrmelec. V červenci minulého roku ji totiž po bouřlivém jednání odvolala o půl druhé ráno pětice zastupitelů v Podolí z pozice starostky.

26.5.2017

Vlčnovský král Petr Španěl pojede v kroji své maminky

Varování před horkem a bolestí zadku dostal Petr Španěl od svého předchůdce Ondry Mikulce. Stejně jako on v roce 2015 a jeho další kamarád Šimon Pešl vloni bude dvanáctiletý Petr Španěl sedět letos v čele víkendové jízdy králů ve Vlčnově.

26.5.2017

Briliantový prsten už mají manželé Motlovi v rukou

Získali skoro tisíc hlasů a byli nejlepší. Řeč je manželech Evě a Martinovi Motlových. Právě oni totiž vyhráli soutěž Deníku Svatební pár Deníku 2016.

25.5.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

25.5.2017

Audit Deníku: Loterijní zákon neřeší problém závislých hráčů

Prohrát během chvíle veškeré úspory či výplatu v automatu? Na Zlínsku je to stále možné, byť se radnice snaží stále hazard omezit. „Ve Zlíně je aktuálně zhruba deset až jedenáct automatů na 1000 obyvatel," informoval za zlínský magistrát Lukáš Fabián z tiskového oddělení.

23.5.2017

Areál staroměstské Kovozoo ovládly pohádkové bytosti

Tisíc dvě stě malých a dospělých návštěvníků, kouzelná stezka, kouzelnice Radana, nejrůznější pohádkové bytosti, u nichž kluci a holky plnili odlišné úkoly, čarodějnická show, přetahování červeného traktůrku lanem, dobrá nálada, nepřeberné množství atrakcí, zábavy, ale i vystoupení dětského folklorního souboru Dolinečka.

23.5.2017

Veřejné projednávání o zápachu a hluku. Bojkovjané se proti rozšíření firmy bouří

VIDEO / Silná slova jako děláte z lidí blbce padala na veřejném projednávání rozšíření společnosti Moravia Cans v Bojkovicích. Ta, aby mohla zvýšit svou konkurenceschopnost, chce rozšířit výrobu, to se však nelíbí Bojkovjanům žijícím v jejím okolí.

23.5.2017

Den dětí s biatlonistkou Evou Puskarčíkovou

Biatlonistka Eva Puskarčíková a zpěvačka Markéta Konvičková budou hlavními hvězdami oslav Dne dětí s Hamé ve Starém Městě. Program na tamním stadionu Širůch začne v 10.00 hodin. Děti si mohou zařádit na obří nafukovací skluzavce, ve skákacím hradu Harry Potter, ve velkém bludišti nebo na horolezecké stěně.

23.5.2017

Slovácko, kraj zaslíbený vínu, pije ho tam 84 % lidí

HLASUJTE V ANKETĚ / Novou podobu páteční přílohy Slovácké noviny zahájíme seriálem Jací jsme my, lidé na Slovácku. Jeho premiérový díl má více než příznačný název: Co Slovácko a alkohol? Přijedete-li na Valašsko, tak už ve dveřích dostanete slivovici na přivítanou a ta vám bývá v pravidelných intervalech nalévána i posléze.

22.5.2017

Kunovičtí slavili 20 let výročí města. Nechybělo ani bandérium

V sobotu si obyvatelé Kunovic a jejich hosté připomněli jedno z nejvýznamnějších výročí své bohaté historie: rovných dvacet let od určení jejich obce městem. Stalo se tak 1. listopadu 1997.

22.5.2017

Na hřbitově v Sadech začnou od června opravy

Zlepšit stav hřbitova v městské části Uherského Hradiště Sady chce město v průběhu letošního léta. Na pohřebišti dojde od začátku měsíce června k zahájení stavebních prací.

21.5.2017

Alternativa pro Podolí suverénním vítězem nových voleb v obci

V deseti obcích České republiky se v sobotu konaly nové volby do zastupitelstev. Ze Zlínského kraje se tak týkaly Podolí a Svárovai.V nových volbách v Podolí, do nichž šlo pět seskupení, zvítězilo ziskem 1886 hlasů, což je 57,57 procenta, hnutí Alternativa pro Podolí v čele s bývalou starostkou obce Janou Rýpalovoun (50).

20.5.2017

Humno v Babicích kosili i Řekové

Svištění kos se začalo rozléhat v humně u babického domu zahrádkářů Krajánky od sobotní šesté hodiny jedenácté minuty.

20.5.2017

Otmar Oliva odlil na Velehradě detaily oltáře i pamětní desku generálu Bogatajovi

Bronzové detaily oltáře do kaple v lokalitě Vřesová studánka v Jeseníkách, pamětní desku Františku Bogatajovi, veliteli paraskupiny Carbon, vysazené na konci II. světové války na Ostrožsku, kříž do kostela v Seehamu nedaleko Salzburgu a několik segmentů na kašnu v Brně.

AKTUALIZOVÁNO
20.5.2017

Slovácko potvrdilo statistiky, s Libercem opět padlo

Liberec je pro Slovácko zakletý. Fotbalisté z Uherského Hradiště odehráli proti tomuto soupeři už třicet zápasů, vyhrát ale dokázali pouze tři. Tuto statistiku nevylepšili ani v sobotu, jelikož v souboji plném brankových příležitostí nedali na rozdíl od soupeře ani jeden gól.

20.5.2017

Nadace Synot rozdělila mezi sportovce přes dva a půl milionu

Více než dva a půl milionu korun rozdělila Nadace Synot do sportu ve Zlínském kraji. Sportovní grant rozdělovala ve středu v Klubu kultury v Uherském Hradišti.

20.5.2017

Na dvě stě školáků prožilo užitečný den s lesníky z Chřibů

Desátý ročník Dne s Lesy České republiky (LČR) s podtitulem pro školy, který v pátek uspořádala Lesní správa Buchlovice, poprvé ve spolupráci Arcibiskupskými lesy a statky, sloužil k prezentaci práce lesníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies