VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

31.7.2017

Dobrou zprávu pro zdravotní sestry přineslo zasedání zastupitelstva

Program, prostřednictvím něhož budou zdravotnickým zařízením v kraji přiděleny peníze na navýšení platů nelékařských zdravotnických pracovníků o 2 tisíce korun měsíčně, schválilo v pondělí Zastupitelstvo Zlínského kraje.

AKTUALIZUJEME
31.7.2017

Hejtman Čunek vyhlásil stav nebezpečí pro Zlínský kraj

Stav nebezpečí pro celý Zlínský kraj vyhlásil hejtman Jiří Čunek dnes od jedné hodiny odpolední. Ten bude trvat až do 29. srpna.

31.7.2017

Jak rozpohybovat obrázky? Děti si na filmovce vyzkoušely předanimační techniky

Phenakistocope, Zoetrope či Praxinoscope. Ačkoliv názvy způsobů, jak ještě před vynalezením promítaček a biografů rozpohybovat obraz, připomínají spíše jazykolamy, jednalo se o oblíbenou, ale také pracnou zábavu.

31.7.2017

Dopisy otci: tátovi napsal šéfredaktor Martin Nevyjel

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

30.7.2017

Bratři z obou stran hranice se na Javořině sešli popětadvacáté

Stovky lidí zamířily o poslední neděli v červenci na tradiční setkání na Velké Javořině.

30.7.2017

Noční rybářské závody: vítězství uniklo starostovi o 41 deko

Rájem pro rybáře se při tradičním prázdninovém nočním maratonu staly o posledním červencovém víkendu revíry Moravského rybářského svazu Nedakonice, a to Sádky, Inzl a Obloučí.

30.7.2017

Dopisy otci: napište tátovi, váš text zveřejníme

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

30.7.2017

V Buchlovicích oslavovalo a nakupovalo česnek šest tisíc lidí

Kde lze za jeden den regenerovat lidský organizmus? „Na Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice,“ odpověděli unisono jeho výkonní ředitelé Miloslav Hrdý s Františkem Hrňou z Folklorní agentury Buchlov.

29.7.2017

Raritou nočních prohlídek na Buchlově byly dvě černé paní

Dva tisíce lidí, kteří měli v plánu strávit jeden ze tří večerů na sklonku čtvrtého červencového týdne na hradě Buchlově, a nenechali si tuto možnost ujít, pokud si s dostatečným předstihem zajistili vstupenky, byli určitě překvapeni, co všechno jim 12. ročník Buchlovských nocí s černou paní nabídl.

29.7.2017

Jiří Kokmotos: Mám rád akce do tisícovky lidí, pak už z toho vysychá atmosféra

ROZHOVOR / Český rozhlas má nějakou dvacítku stanic. Měl možnost projít řadu z nich, v mluveném médiu se pohybuje od svých 14 let. S mikrofonem začínal pracovat jako elév pro Radiožurnál. Postupně se Jiří Kokmotos (32) vypracoval až na šéfredaktora Českého rozhlasu Brno. Jeho hlas znají posluchači na celé Moravě a rád mezi ně také zajíždí. V uplynulých dnech jste se s ním mohli setkat na Jízdě králů v Hluku, Horňáckých slavnostech ve Velké nad Veličkou, v Ostrožské Lhotě na hodech nebo například na Gulášfestu ve Vracově. 

28.7.2017

Antonín Mach: Slavnosti na Velké Javořině mají úžasnou atmosféru

Ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště Antonín Mach je jedním z hlavních organizátorů tradičních Slavností bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině.

28.7.2017

Odpůrci těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu předali báňskému úřadu petici

Petiční kampaň proti plánované těžbě štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem sílí. Po dvou týdnech se k podpisové akci na Hodonínsku a Ostrožsku připojily téměř tři tisícovky lidí.

28.7.2017

V Nedakonicích bude třiatřicátý noční rybářský maraton

V revíru Sádky, Inzl a Obloučí v Nedakonicích si dají v sobotním odpoledni dostaveníčko příslušníci Petrova cechu na 33. ročníku nočních rybářských závodů mládeže a dospělých.

27.7.2017

Řekněte sýr! Při vyhazování odpadu si vás vyfotí

HLASUJTE V ANKETĚ / Upravit si účes, vzít si nedělní oblečení, do ruky pytel s plasty či kartonové krabice a při otevírání kontejneru nezapomenout na široký úsměv.

27.7.2017

Slavnosti na Javořině lákají na Banjo Band Ivana Mládka

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků se už popětadvacáté uskuteční na Velké Javořině. Hlavním lákadlem pro účastníky bude v neděli 30. července vystoupení Ivana Mládka.

27.7.2017

Dohoda v kauze kolem letního kina v Uherském Brodě je na světě

HLASUJTE V ANKETĚ / Kompromisem vyřešili radní v Uherském Brodě diskuzi o lokalitě letního kina. Ke třem dosavadním promítáním u Ulitého Kafé přibudou další dvě. Na náměstí 1. máje se pak uskuteční čtyři ze zbývajících šesti projekcí.

27.7.2017

Lidé nechtěli ze svých zatopených domů. Museli jsme je dostat pryč

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Obrovské škody a ztráty na životech si vyžádaly povodně v roce 1997 na Slovácku. Jen v Uherském Hradišti bylo zničeno 108 domů, 20 000 lidí záchranáři evakuovali a škody činily 2,3 miliardy korun, což odpovídá přibližně čtyřem procentům všech škod.

26.7.2017

Putování za pohádkovými bytostmi kudlovickými Paniháji

Pohádkové postavy, loupežníci, čarodějky, mlynářská rodina, Krakonoš se svými hajnými, ale hlavně obyvatelé Kudlovické doliny společně s obcí Kudlovice mě pozvali na již třinácté kouzelné odpoledne v malebného prostředí kudlovických Panihájů.

26.7.2017

VIDEO: Na Straňanské lávce lovili sud piva z rybníku

Spojit dobré jídlo a zábavu se rozhodli dobrovolní hasiči ve Strání. U tamního rybníku Žabka se v sobotu hodinu po obědě sešlo šest týmů, aby uvařili nejlepší guláš.

26.7.2017

Malí fotbalisté zdokonalovali své sportovní umění na kempu v Horním Němčí

Celkem 23 mladých fotbalových nadějí se zúčastnilo už sedmého ročníku fotbalového kempu, který se konal v Horním Němčí. Kluci trénovali pod vedením zkušených trenérů Davida Juráska, Tomáše Postolky a Václava Bezděka.

26.7.2017

Petici za navrácení letního kina k Ulitému Kafé podpořily stovky lidí

HLASUJTE V ANKETĚ / Kauzou nečekaného přesunu letního kina od Ulitého Kafé na náměstí 1. Máje dál žije město Uherský Brod. Za navrácení ke kavárně se v petici postavilo už 600 lidí. Povinnost náhlé rozhodnutí prodiskutovat cítí i starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.

26.7.2017

Veselé oblečení pomůže dětem v nemocnici překonat strach

Zmírnit strach dětí z vyšetření a pobytu v nemocnici by mělo nové veselé oblečení, které pochází z dílny návrhářky Marie Zelené z Ostrožské Nové Vsi. Její originální kolekci dostane ve středu 26. července Dětská nemocnice v Brně.

25.7.2017

Noční prohlídky Buchlovské noci s černou paní podvanácté

Celá řada hradů a zámků v České republice je zaslíbená různým přízrakům, jakými jsou třeba bílé a černé paní, které se něčím proslavily.

25.7.2017

Dětské oddělení knihovny zůstane v azylu měsíce

S velkou slávou 3. dubna letošního roku otevřela Knihovna Františka Kožíka v Uherském Brodě dětské oddělení v nových opravených prostorách. Už za tři měsíce ale bylo zavřené. Důvod? Chybí kolaudace.

25.7.2017

Levý: Jdeme proti tankům s holýma rukama, budeme ale bojovat

Zatímco pražská „S“ utrácela na posily stovky milionů korun, 1.FC Slovácko se tradičně drželo při zemi. Trenéru Levému sice do kabiny přibylo pět nových hráčů, ty však nechce nazývat posilami. Alespoň prozatím.

25.7.2017

Buchlovice budou žít už 16. česnekovým festivalem

Lidé, kteří se o poslední červencové sobotě nechají zlákat populárním XVI. ročníkem Festivalu česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice, organizovaným Folklorní agenturou Buchlov, se mají nač těšit.

24.7.2017

Čí sú hody? Naše. Čí sú dluhy? Starostovy. Znělo o víkendu v Ostrožské Lhotě

Tradiční Slovácké hody s právem se ve Lhotě uskutečnily už po pětadvacáté. Poprvé v historii se ale chasa musela obejít bez mše svaté v místním kostele svatého Jakuba. Chrám prochází nejnáročnější rekonstrukcí v historii. Hotovo by mělo být až ke konci října. Hodová mše proto proběhla v nedělním dopoledni na kopci svatého Antonína.  

24.7.2017

Za ovce roztrhané vlkem dostala majitelka odškodné

Částku 12 250 korun jako odškodné dostane od Zlínského kraje chovatelka ovcí z Bánova, které na začátku roku zabil chráněný vlk obecný.

24.7.2017

Na Velkém Lopeníku se setkali Češi a Slováci

Popětatřicáté vystoupal v sobotu na Velký Lopeník Jaroslav Struhár z místní části Nové Bošáce Zabudišová.

AKTUALIZOVÁNO
23.7.2017

Nové multifunkční hřiště slouží ode dneška dětem i dospělým

Huštěnovice zažily velkou slávu. Tamní Tělovýchovná jednota Sokol slavila 85. výročí založení a fotbalisté potěšili nejen své fanoušky exhibičními zápasy. Vrcholem odpoledne byl souboj huštěnovických mužů s internacionály pražské Sparty. Součástí oslav bylo také otevření nového víceúčelového hřiště za více než čtyři miliony korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení