VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

12.4.2017

Boršice u Blatnice: Košt vůní a chutí nabídl 147 vzorků pálenek

V komorním duchu se nesl historicky první sobotní Košt vůní a chutí v Boršicích u Blatnice. Na pět desítek příchozích si mohlo vychutnat 147 vzorků pálenek. Nejstarší z nich pocházel z roku 1990, nejčastějším byla duranciovice a 27 vzorků nebylo pálených z modrého ovoce.

12.4.2017

Změny. Stane se Staré Město rájem jednosměrek?

Za Špicí, Za Radnicí, v Jezuitské, na Novém světě, v místní části Špitálky a prakticky kdekoliv, kde jsou dlouhodobé problémy s parkováním. Staroměstská radnice připravuje revoluční změny pro dopravu ve vyjmenovaných uličkách.

12.4.2017

ZUŠka vyjde o třetinu levněji. Výběrové řízení ušetřilo městu dvacet milionů

O třetinu se podařilo Uherskému Hradišti snížit částku za opravu budovy tamní Základní umělecké školy ve vypsaném výběrovém řízení.

11.4.2017

Kočka Deníku: Vždy jsem říkala, že chci mít pět dětí. Také hodného manžela

ROZHOVOR / I když má Pavla Grebíková ze Strání na Uherskohradišťsku teprve 25 let, stihla po maturitě procestovat kus Evropy, ale i vyhrát v soutěži Kočka Deníku. Její další sen je stát se letuškou, později pak chce mít pět dětí a hodného manžela.

11.4.2017

Kostely na Brodsku mění vitráže

Odvlhčení, moderní fasády nebo nových vitrážových oken se dočkají kostely na Uherskobrodsku. V uplynulých dnech začaly práce ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě.

10.4.2017

Košt Tichých vín v hradišťské Redutě zahájily tóny Bachovy skladby

Uherskohradišťská Reduta se v sobotu 8. dubna stala už potřetí dějištěm společenské události s názvem Tichá vína Reduta.

10.4.2017

Zápis do první třídy je pro děti velkým zážitkem

Zápisy dětí do prvních tříd se letos přesunuly až do dubnových termínů. A tak v pátek odpoledne vcházím do malé jarošovské školy podívat se, jak to malým předškolákům půjde. Na chodbě mě vítají tři holčičky ze čtvrté třídy.

10.4.2017

Hradišťana Augustina Matúše ocenili in memoriam za protikomunistický odboj

Život se mu změnil 17. srpna 1949. Tehdy Augustina Matúše zatkli za to, že podporoval protikomunistický odboj. Dva a půl roku strávil ve vazbě a dalších osm a půl ve vězení.

8.4.2017

Na vítězný svatební pár Deníku čeká briliantový prsten

Již třetím rokem připravuje šperky do soutěže Deníku O nejhezčí svatební pár majitel uherskohradišťského šperkařského ateliéru Filip, zkušený zlatník Zbyněk Zimčík. Letos se rozhodl pro prsten z bílého čtrnácti karátového zlata, ozdobený hned pěti brilianty o průměru 2,6 milimetru za 15 tisíc korun.

7.4.2017

Dostanou se hody na V.I.P. seznam? Rozhodnou slovácké obce

Na pětačtyřicet obcí má na svých zastupitelstvech v nejbližších měsících projednat speciální bod, který jim všem bude společný. Na základě projektu Slováckého muzea budou rozhodovat o zapsání hodů do nemateriálních statků tradiční lidové kultury Zlínského kraje.

7.4.2017

Sportovcům v hradišťském okrese kraluje pákař Vaculovič

Přetlačil všechny. Tak, jak je mu to vlastní. Novým králem sportovců v okrese Uherské Hradiště je pákař Václav Vaculovič. Dvacetiletý silák Armwrestling clubu Hluk porazil novoveského kanoistu Jiřího Zalubila a hasiče Zbyňka Kadlčíka.

7.4.2017

Vracejí koním zdraví a pomáhají jim navracet důvěru k člověku

Celou zadní nohu měl valach Ramree pokrytou ranami až deset centimetrů dlouhými. Na první pohled neléčené, zahnisané zranění pokrývala pouze vazelína, chránící je před tím, aby na ně nesedaly mouchy. Na apatickém koníkovi bylo patrné, že se trápí.

7.4.2017

O Smrtné neděli a tradici nošení létečka a Marka

REPORTÁŽ / Už když jsem se dozvěděl, že mám zmonitorovat zvyk nošení létečka v Hradčovicích a okolních obcích, mísil se ve mně pocit zvědavosti s mírným zklamáním. Musím se totiž přiznat, že zrovna v neděli nemám ve zvyku být ranním ptáčetem, a kromě výjimek trávím pod peřinou téměř celé dopoledne.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Křest Slováckého magazínu zahájil veletrh cestovního ruchu v Hradišti

Komorní atmosféru pěti vystavovatelů nahradil po sedmi letech zaplněný sál uherskohradišťské Reduty s více jak padesáti nabídkami toho nejlepšího, co lze na Slovácku nalézt.

6.4.2017

ANKETA: Rodiče, chcete mít možnost dát děti do alternativní školy?

Co je alternativní vzdělání? Jak učitelky z alternativní školy pracují s dětmi? Jaké jsou priority? Sestavili jsme TOP 10 odlišností klasického a alternativního vzdělávání.

6.4.2017

Máte doma staré marmelády a džemy? Přineste je na košt do Buchlovic

„Nevyhazujte něco, co může ještě dobře posloužit společnému prožitku, ani to (zatím) nedávejte do kvasu," apelují Miloslav Hrdý a František Hrňa z Folklorní agentury Buchlov na obyvatele Slovácka a východní Moravy. Týká se to těch, kteří si z nejrůznějšího ovoce, sklizeného ze svých zahrádek a sadů, vaří doma marmelády a džemy.

6.4.2017

Audit Deníku: Ubráníme se? Ve Zlínském kraji armádě nevěří

Teroristickým útokům čelí Evropa častěji než kdy dříve. Nové bezpečnostní hrozby přiměly vládu, aby zastavila snižování výdajů na obranu. Bude Česká republika modernizovat armádu? Nebo zaručují dosavadní vládní opatření České republice dostatečnou obranyschopnost?

5.4.2017

Ondatry ve Vlčnově si prý lidé pletou s potkany

Na zvýšení populace potkanů si stěžují někteří obyvatelé Vlčnova, bydlící nedaleko tamního obecního úřadu. Starosta Jiří Matušík však tvrdí, že se počet těchto hlodavců určitě nezvýšil, protože v březnu nechalo vedení obce provést deratizaci. Podle prvního muže obce jde o ondatry, které se tam usadily.

5.4.2017

V Břestku si pořidili už čtrnáctý balon

Křest nového balonu v Břestku odstartoval o víkendu Balony.eu tour 2017. Akce během následujících tří měsíců zavítá do různých částí republiky, od Karlštejna až po České Budějovice.

5.4.2017

Podolí půjde do nových voleb bez klasických stran, ve Svárově kandiduje nové uskupení

Politické otřesy, které minulý rok pamatují obyvatelé Podolí, přežila do předčasných voleb pouze jediná strana Alternativa pro Podolí. Právě ta získala nejvíce mandátů v roce 2014 a v nezměněném složení se chystá jako favorit i do letošních předčasných voleb 20. května.

4.4.2017

Kam za lékařem ve Starém Městě? Zdravotní středisko obsadí na půl roku dělníci

Od června se přemístí dva praktičtí lékaři do prostor staroměstské Základní umělecké školy a jeden do Domu pečovatelské služby na Kopánkách.

4.4.2017

Tuhou zimu většina včelstev na Slovácku přežila

Relativně v dobré kondici přečkala letošní tuhou zimu většina z 12 671 včelstev více než tisícovky včelařů na Slovácku. Jistotu, že je všechno v pořádku, však budou mít až po regulérní prohlídce zazimovaných včelstev.

4.4.2017

Dobročinný bazar v hradišťské jezuitské koleji vynesl více než 20 tisíc korun

Na podporu zaměstnávání lidí s handicapem ať už v Café 21 nebo v Dobročinném obchodě NADĚJE bude věnován výtěžek dobročinného bazaru ve výši 20 600 korun.

4.4.2017

Na autobusovém nádraží začaly úpravy bezbariérového přístupu

OBRAZEM / Se začátkem dubna začaly i práce na bezbariérovém spojení autobusového nádraží v Uherském Hradišti a sídliště Štěpnice. Jako první to pocítili cestující, protože chodníky vedoucí od nádražní budovy do města jsou částečně zahrazené a pracovníci tam rozebírají chodníky.

4.4.2017

Košt slivovic doplnila pálenka z dýní

Minulý rok byl pro pěstitele ovoce v Nivnici kritický. Teploty kolem minus osmi stupňů, které panovaly vloni na začátku května totiž většinu úrody zničily.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Řidiči ČSAD Vsetín do ohlášené čtvrteční stávky nakonec nepůjdou

Obrovská úleva pro cestující. Ve čtvrtek nebudou muset řešit jak se dostat do práce, do školy či za lékařem. V pondělí oznámená stávka řidičů ČSAD Vsetín, ke které se ve čtvrtek chtěli připojit na podporu kolegů z ostatních regionů, se nekoná.

4.4.2017

Velikonoční jarmark plný pohody, zpěvu, hudby a dobrot ve Starém Městě

Třetí ročník Velikonočního jarmarku na Velkomoravském náměstí ve Starém Městě byl o Smrtné neděli zalitý sluncem a úsměvy stovek dětí i dospělých, kteří si jej za téměř teplého letního počasí nechtěli nechat ujít.

4.4.2017

Zlínský kraj si přijela prohlédnout desítka filmařů

„Zlínský kraj je sice od Prahy trochu dál, ale nabízí filmařům kvalitní zázemí. Určitě stojí za to, dávat jej více ve známost," říká Silva Matoušová, která pracuje při tvorbě interiérů a kostýmů pro Policii Modrava nebo dříve Dobrodružství kriminalistiky.

3.4.2017

Svým vínem přispěla do koštu ve Vlčnově i devětaosmdesátiletá vinařka

Když ve třiadevadesátém roce zemřel Jarmile Solíkové manžel, nezbývalo jí, než převzít po jeho vzoru malý sádek a pokusit se sama o pěstování hroznů a výrobu vína.

3.4.2017

Mají se ulice Starého Města zjednosměrnit? Co vy na to?

HLASUJTE V ANKETĚ / Vyřešilo by podle Vás komplikovanou dopravní situaci v mnoha obytných čtvrtí Starého Města hromadné zjednosměrnění ulic?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies