VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

13.6.2017

Slavkovjanka: Nechtěla bych žít nikde jinde, je tu fantastická příroda

Ze sociálních sítí se obyvatelé Slavkova dověděli první zprávy o tom, že jejich obec uspěla v anketě Vesnice a roku a bude Zlínský kraj reprezentovat v celorepublikovém kole.

12.6.2017

Starosta Slavkova: I jako malá vesnice máme výborný společenský život

ROZHOVOR /  „Je to pro mě šok," zareagoval nejdřív Libor Švardala, starosta Slavkova na Slovácku poté, co se obec stala letošní Vesnicí roku Zlínského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Vesnicí roku Zlínského kraje je Slavkov, boduje také Korytná

Velká konkurence, těžké rozhodování. Ani letos hodnotitelská komise neměla jednoduché, koho vybrat za letošní Vesnici roku Zlínského kraje. Prestižní titul nakonec putuje do malé obce na Slovácku, do Slavkova. Vítězství starostovi Liboru Švardalovi vyrazilo dech.

11.6.2017

Stát vyhlašuje veřejnou zakázku na vypracování studie využití věznice v Hradišti

Veřejnou zakázku na vypracování studie využití věznice v Uherském Hradišti vypsal v těchto dnech Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), na nějž byl areál hradišťské věznice převeden. Jediným kritériem pro výběr zhotovitele je výše nabídnuté ceny.

11.6.2017

Noc kostelů v bazilice nadchla stovky lidí. I nevěřících

Popáté v řadě se v pátek večer připojila velehradská bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje s kostelíkem Zjevení Páně zvanou Cyrilka k celosvětové akci s poetickým názvem Noc kostelů.

10.6.2017

Slovácké školy se teroristů nebojí. Do Londýna jezdí dál

Londýn, Paříž a další evropské metropole se poslední dobou skloňují především v souvislosti s teroristy. Tato města jsou však i místy, kam vyjíždí žáci základních škol ze Slovácka. 

10.6.2017

Startuje jubilejní 10. ročník soutěže TOP Víno Slovácka

Jubilejní 10. ročník soutěže TOP Víno Slovácka vyhlašuje Agrární komora Uherské Hradiště spolu se Zemědělským svazem ČR, územní organizací v Uherském Hradišti. Mohou se do ní přihlásit vinaři Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička.

10.6.2017

Nevyužívané pozemky nemocnice slíbil kraj Hradišti

S novým centrálním objektem chirurgických oborů a s plánovaným dokončením přístavby interny za bezmála tři sta milionů korun v roce 2018 se v Uherskohradišťské nemocnici mají uvolnit pozemky o rozloze zhruba 17 hektarů. S nevyužitým areálem má už vedení Hradiště velké plány.

9.6.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

9.6.2017

Ani tady se nekouří? Z pivnic odešla polovina štamgastů

HLASUJTE V ANKETĚ / Až třetinový odliv zákazníků zaznamenala pivnice Tesař v centru Uherského Hradiště po tom, co začal platit protikuřácký zákon. A není sama, ještě hůře je na tom například pivnice Křižovatka jen o 350 metrů dále ve městě.

8.6.2017

VIDEO: Komise Vesnice roku navštívila čtyři přihlášené obce ze Slovácka

Bystřice pod Lopeníkem, Nivnice, Korytná a Slavkov. Celkem čtyři obce ze Slovácka se letos přihlásily do soutěže Vesnice roku, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj společně se Spolkem pro obnovu venkova, Svazem obcí a měst a Ministerstvem zemědělství.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Na Slovácku se otevře 18 kostelů a kaplí

Osmnáct kostelů, kaplí a modliteben na Slovácko bude v pátek od 18 hodin až do půlnoci zdarma otevřeno pro věřící návštěvníky, ale i ty, kteří stojí mimo církev či na jejím okraji.

8.6.2017

Zeman, Drahoš, nebo Horáček? Rozjel se sběr podpisů pro kandidáty na Hrad

HLASUJTE V ANKETĚ / Vzhůru na Hrad, potřebují 50 tisíc originálních podpisů. Příznivci Miloše Zemana, Michala Horáčka a Jiřího Drahoše sbírají v těchto dnech podpisy pro jejich prezidentskou kandidaturu napříč Zlínským krajem.

8.6.2017

Audit Deníku: Aktivisté často neúměrně prodlužují zahájení staveb

Křeček, motýli a jiní živočichové blokují i ve Zlínském kraji dopravní stavby. Týká se to například stavby dálnice z Holešova do Fryštáku, která by ulevila od průjezdu kamionů i Zlínu. Osobnosti Zlínska se sice shodly na tom, že by stavební zákon měl být co nejjednodušší, ale ne všichni vidí problém v aktivistech. Mnozí upozorňují na zdlouhavý úřednický proces.

7.6.2017

V Uherském Brodě chtějí zpomalit řidiče. Pomohou ostrůvky

Překračování povolené rychlosti ve městě chce zabránit uherskobrodská radnice dopravními ostrůvky, které by mohly v budoucnosti vzniknout na všech vjezdech do Uherského Brodu vyjma úseku obchvatu I/50.

7.6.2017

Vlaky Arriva budou jezdit přes Slovácko častěji a zvýše se jejich kapacita

Posila přímých spojů na Slovensko a nová zastávka v Nemšové čeká cestující, kteří jezdí vlakovými spoji společnosti Arriva z Prahy přes Uherské Hradiště a Uherský Brod do Nitry nebo opačným směrem.

7.6.2017

O Dešťovku je zájem. V kraji podalo žádost 144 lidí

Šetřit pitnou vodu chce stále více lidí. Mnozí již mají na zahradách nádoby na sběr vody dešťové. Nyní mohli zájemci získat dotaci také na využití dešťové vody pro splachování, případně na využívání přečištěné vody ze sprchy a pračky.

6.6.2017

Pustili byste svoje dítě na školní naučný výjezd do zahraničí?

HLASUJTE V ANKETĚ / Pomalu končí školní rok a žáci se už těší na výlety a prázdniny. Většina škol však nejezdí na výlety jen do okolí, ale jejich studenti podnikají výjezdy do evropských měst v rámci různých projektů.

6.6.2017

Zlínský kraj večer zasáhnou velmi silné bouřky doprovázené krupobitím

Český hydrometeorologický ústav varoval, že dnes pozdě odpoledne a k večeru mohou region zasáhnout velmi silné bouřky, přívalové deště s krupobitím, navíc provázené silným větrem. Meteorologové dnes po poledni změnili výstrahu před silnými bouřkami na velmi silné.

6.6.2017

103. narozeniny oslavil nejstarší primáš EU

Tradiční pondělní zkouška Hudců Pondělníků v Cafe 21 měla 5. června slavnostní charakter, neboť primáš muziky František Hamada oslavil následující den 103. narozeniny.

5.6.2017

Na okraji propasti. Vedení Brodu zvažuje odvolání ředitele Domu kultury

Na konci letošního dubna vznikla na popud vedení Uherského Brodu pracovní skupina, která se měla zabývat údajnými pochybeními ředitele uherskobrodského Domu kultury Jana Zapletala.

5.6.2017

Ve skanzenu vysadili posvátný dub z Polska a lípu z Chorvatska

Modrá – Archeoskanzen Modrá hostil v neděli čtvrtý ročník multižánrového festivalu, který sedmi stovkám návštěvníků nabídl setkání s kulturou slovanského Polska a Chorvatska.

4.6.2017

Za vínem ze sklepa do sklepa v kudlovické Hubáčkově ulici

Už podvanácté byla v sobotu v jediné pojmenované ulici v Kudlovicích, zvané Hubáčkova, kterou symbolizují boží muka s patronem vinařů sv. Urbanem a vinařským lisem z XVIII. století, věnována oslavě ušlechtilého nápoje vzešlého z révy vinné.

4.6.2017

Hradišťské piváky představily nový jarošovský speciál

„Svrchně kvašené pivo, vyráběné z amerických chmelů s použitím aleového sladu, jedná se o takzvanou americkou třináctku APU," navnadil chuťové pohárky milovníků piva na startu již druhého ročníku pivního festivalu Hrašťské piváky Miroslav Harašta, ředitel Jarošovského pivovaru a zároveň organizátor celé akce.

4.6.2017

Volebním lídrem za ČSSD se stal ve Zlínskem kraji Antonín Seďa

Hradišťan Antonín Seďa bude lídrem kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny ve Zlínském kraji.

4.6.2017

Giromani projeli chřibským rájem na historických kolech

HLASUJTE V ANKETĚ / Na kole proti konzumu a totalitě. To byl slogan 43. ročníku proslulé jízdy recesistů na historických velocipédech s názvem Giro de Pivko.

3.6.2017

Velehradští deváťáci obhájili závěrečné ročníkové práce

Nedílnou součástí vzdělávací programu v Základní škole Velehrad jsou už dvanáct let absolventské práce žáků 9. ročníku, kteří každý rok v červnu ukončí základní vzdělávání.

3.6.2017

Chorvatskou velvyslankyni přijal starosta na radnici

Chorvatskou velvyslankyni Ines Troha Brdar a předsedkyni Fóra slovanských kultur Andreju Rihter přijel ve čtvrtek na radnici starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

3.6.2017

Školáci z Velehradu a Buchlovic úspěšně zdolali závod v cyklotrialu

Den plný pohybu uspořádala v rámci Mezinárodního dne dětí Základní škola Velehrad. U vodních ploch, v nichž se za teplého a slunečného počasí zrcadlila památná bazilika, uspořádalo vedení vzdělávacího ústavu 11. ročník žákovského cyklotrialu.

3.6.2017

VIDEO: Noc s Metodějem připomněla historii Uherského Hradiště

„Budu vám vyprávět příběh našeho města či lépe, jen kousek příběhu našeho města, ale ten nejdůležitější o jeho založení a o tom, kterak naše město Přemysl Otakar II. založil," začala hlavní program letošní Noci s Metodějem svým přednesem Blanka Rašticová ze Slováckého muzea.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies