VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

2.2.2017

Ventilátor v Hradišťské nemocnici osobně předala za Kapku Naděje Vendula Pizingerová

Uherské Hradiště – Mezi dlouhodobé spolupráce Kapky Naděje patří i ta s Uherskohradišťskou nemocnicí. Ve čtvrtek 2. února se nově mezi dary nadačního fondu zapsal také plicní ventilátor v hodnotě tři sta padesáti tisíc korun. Osobně jej lékařům dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice dojela předat prezidentka Nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

V Dolním Němčí se propadlo zastřešení skladového přístřešku firmy Formika

Dolní Němčí – Náporu čerstvého sněhu ve čtvrtek 2. února v noci neodolala a propadla se dovnitř část skladového přístřešku firmy Formika v Dolním Němčí. Uvnitř se v té chvíli údajně nikdo nenacházel, proto také nedošlo k žádnému zranění. Hasiči, kteří se dostavili na místo byli vzápětí odvolání s tím, že si majitel úklid následků události zajistí sám.

2.2.2017

Silnice první třídy jsou plně sjízdné. Přes noc napadlo sedm centimetrů sněhu

Slovácko – Sněhová nadílka ze středy 1. února na čtvrtek byla podstatně méně vydatnější, než tomu bylo v předcházejících dnech. Ačkoliv začal padat sníh už v pět hodin odpoledne, poslední sněhové srážky ustávaly už kolem středeční deváté večerní. I proto silničáři mohli ráno hlásit, že silnice první třídy jsou odklizené a plně sjízdné.

2.2.2017

Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

1.2.2017

Lopaty do ruky! Na Slovácku napadlo místy až čtyřicet centimetrů sněhu

Slovácko – Opožděné autobusové spoje, žáci nestíhající příchod do škol, nebezpečné pády, úrazy a uklízecí čety s lopatami na každém rohu. Tak to vypadalo v regionu Slovácka den poté, co v úterý zasáhla celé území Zlínského kraje sněhová kalamita.

1.2.2017

VIDEO: Pohled z balonu na Alpy ve mně zahnal myšlenky na strach

Filzmoos, Břestek /REPORTÁŽ/  – Je to zhruba rok a půl, co jsem se stal baronem. Baronem z Boršic. Ne, nedozvěděl jsem se, že mám modrou krev a tudíž jsem žádný zámeček ani pozemky s honitbami nezdědil, ale stejně to stálo za to. Ti, co už absolvovali let balonem, vědí, o čem mluvím, ostatním rád vysvětlím: po prvním letu je totiž každý pasažér pasován na barona či baronku – odkud, to záleží na místě, kam balon zrovna přistane.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Nadílka sněhu komplikuje dopravu. Nejhůře jsou na tom buchlovské kopce

Zlínský kraj - Uvíznuté kamiony, dopravní zácpy a hlavně husté sněžení, komplikují znovu dopravu od brzkých ranních hodin ve městech a na silnicích ve Zlínském kraji. Tvoří se dlouhé kolony, na některých místech jezdí řidiči doslova krokem. Někde jsou komunikace neprůjezdné. Například na trase Zlín-Otrokovice je to sjezd i v opačném směru nájezd na dálnici. Na sjezdu stojí kamiony, dopravu musí řídit policie. Další kamion uvízl v kopci silnici mezi Velikovou a Lukovem.

31.1.2017

Sníh v úterý odpoledne uzavřel cestu přes Chřiby

Slovácko – Až čtyřicet centimetrů sněhu, uzavřená cesta přes Chřiby, celá řada dalších úseků sjízdná jen s pořádnou dávkou odvahy, ťukance, kam se podíváš. Sněhová nadílka způsobila v úterý 31. ledna kalamitu, kterou Slovácko už dlouho nepamatuje.

31.1.2017

Samé jedničky. Prvňáci si přebírali své první vysvědčení

Uherské Hradiště – Úsměvy na tvářích, nedočkavý a trochu i nervózní posed v lavicích, které jindy představují místa plné soustředěné koncentrace a jásání při předstoupení učitelky třídy první A Veroniky Strakové. Právě tak to včera vypadalo na Základní škole UNESCO v Uherském Hradišti, kde celkem devětačtyřicet prvňáků dostalo své první pololetní vysvědčení.

31.1.2017

Silničáři se pustili do práce. Sníh má pokrýt celý okres

Slovácko – Sněhové srážky postupující na území Zlínského kraje ze západu dorazily kolem druhé odpolední hodiny na hranici okresu Uherské Hradiště. První výjezdy sypačů Správy a údržby silnic Slovácko mířily do Chřibů, konkrétně na cestu vedoucí buchlovskými kopci. Postupem času by však měli silničáři zasahovat v celém regionu.

31.1.2017

Plavání jako součást tělocviku. Od 1. září letošního roku

Slovácko – Od příštího školního roku by mělo být plavání začleněno do pravidelného obsahu tělesné výchovy na prvním stupni základních škol. Podle ředitele České unie školního plavání a ředitele Plavecké školy v Uherském Hradišti Ladislava Botka, už dnes se v okrese 99 procent škol dobrovolně začleňuje do plavecké výuky.

31.1.2017

Za zateplení haly musel Hluk vrátit část dotací. Peníze však bude chtít zpátky

Hluk – Lednové zastupitelstvo města Hluku mělo na svém zasedání jediný bod k projednání. Jeho svolání bylo totiž iniciované vyměřenou pokutou v souvislosti s dva a půl roku starou investiční akcí v podobě zateplení sportovní haly v Hluku.

30.1.2017

Hradiště bude znovu jednat o parkovišti ve Štěpnicích

Uherské Hradiště - V roce 2014 schválili zastupitelé Uherského Hradiště změnu kupní smlouvy na výstavbu bytových domů v nové lokalitě Štěpnice Zahrádky. Mimo jiné se tyto změny týkaly také vypuštění podmínky, která zavazovala stavební firmu MANAG, aby vybudovala kromě bytovek také parkovací dům či veřejné parkoviště v dané lokalitě.

30.1.2017

Meziročníková výuka na vlastní kůži

Kunovice /REPORTÁŽ/ – Mé první kroky v budově Základní školy U Pálenice v Kunovicích mi napovídaly, že návštěva školních lavic mezi žáky prvního až devátého ročníku pro mě nebude návratem do vyučování tak, jak jej mám z mládí zafixovaný.

30.1.2017

Co je v Brodě? Turistické informace získají zájemci na novém webu

Uherský Brod – Od nového roku otevřel své internetové brány nový turistický portál města Uherský Brod. Historii, kulturu či pověsti o městu, tipy na zajímavé brodské památky, trasy pro výletníky či přehled služeb tak budou mít návštěvníci stránek www.cojevbrode.cz k dispozici přehledně a na jednom místě. Náklady na novou internetovou prezentaci dosáhly částky okolo padesáti tisíc korun.

30.1.2017

Stát prodal roubenku na Žítkové za téměř 100 tisíc korun

Žítková – Téměř sto tisíc zaplatil kupec za roubenku v katastru obce Žítková. Získal ji v aukci od státu za 99 600 korun. Nemovitost se nachází mimo zastavěnou část obce v lokalitě Koprvasy – Doliny a byla postavena v roce 1924.

30.1.2017

Chýše starých Slovanů obsadili skautští kuchtíci a kuchtičky

Modrá – Přestože rtuť teploměru bloudila v sobotu na Modré kolem sedmého stupínku pod bodem mrazu a v regionu je hodně dětí upoutaných na lůžko s chřipkou nebo zánětem horních cest dýchacích, zúčastnilo se v tamním archeoskanzenu 13. ročníku Skautského zimního vaření na osmdesát skautských kuchtiček a kuchtíků s dvaceti vedoucími družin.

28.1.2017

Ovzduší v Hradišti ovlivňuje i situace v Polsku, říká meteorolog Robert Skeřil

Uherské Hradiště – Už dvanáctým rokem sídlí u hlavní světelné křižovatky meteorologická stanice vybavena čidly automaticky odesílající Českému hydrometeorolo­gickému ústavu (ČHMÚ) každou hodinu data o kvalitě ovzduší v Uherském Hradišti. Právě letos zažívá město jeden z nejhorších startů do nového roku. Od prvního ledna totiž odeslala do Brna jenom pár hodnot, které za čtyřiadvacet hodin nepřekročily povolený limit prašných částic ve vzduchu. Nepříznivé situaci se přitom město nemá jak bránit. Kvalitu ovzduší v Hradišti ovlivňují nízké teploty, inverze, ale i situace v sousedním Polsku.

28.1.2017

Chřipková epidemie v celém Zlínském kraji vrcholí

Zlín - Chřipková epidemie ve Zlínském kraji je na vrcholu. Nemocných s chřipkou proti minulému týdnu o 17 procent přibylo, akutní respirační onemocnění trápí o 7 % lidí více než před týdnem. V kraji stoná 2148 lidí ze 100 tisíc obyvatel.

27.1.2017

Nové jízdní řády nutí cestující čekat v mrazu. Stěžují si i strojvedoucí

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – „Takový paskvil jsem v jízdních řádech nezažil za čtyřicet let, co s vlaky Českých drah jezdím," kroutil hlavou jednašedesátiletý strojvedoucí Josef Prát z Vések. On i jeho mladší kolega dvaačtyřicetiletý Martin Urbánek podpořili kritický názor Mileny Hauerlandové. Ta upozorňuje na nedostatky v nových jízdních řádech pro rok 2017 platných od začátku loňského prosince.

27.1.2017

Brodské sídliště Olšavu mají s městem spojit dva mosty pro pěší a cyklisty

Uherský Brod – Z uherskobrodského sídliště Olšava na tamní Slovácké náměstí je to vzdušnou čarou méně než kilometr. Pokud však potřebují jeho obyvatelé pěšky nebo na kole navštívit oblast poblíž Centra pohybových aktivit Delfín, nezbývá jim už mnoho let nic jiného, než překonat frekventovanou silnici I/50.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Nejpohlednější pár 2016 stárkoval v Popovicích

Slovácko – Skončil další ročník soutěže o nejpohlednější stárkovský pár roku 2016. Do redakce dorazilo ve finálovém kole neuvěřitelných 1019 hlasovacích kuponů. Nejvíce bodů ze třinácti krojovaných dvojic jste zaslali páru z Popovic – Tomáši Lykovi a Evě Šáchové.

27.1.2017

Podmínky k lyžování ve Zlínském kraji jsou ideální

Zlínský kraj - Podmínky pro lyžování jsou v našem regionu stále ideální. Dostatek sněhu je na svazích a na horách také v běžeckých stopách. Fakt, že sníh se stále drží i mimo sjezdovky, se pozitivně projevuje na návštěvnosti, kterou by ještě měly vylepšit nadcházející prázdniny. Díky příznivému počasí se lyžuje i v níže položených areálech. Sněhové pokrývce neublíží ani denní teploty mírně nad nulou.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Ve 12. kole zvítězil ze Zlámance, Romana Majíčková a Rostislav Zajíc

Slovácko - Milí čtenáři, na stránky Slováckých novin se vrací populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už sedmém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky. 

27.1.2017

Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

26.1.2017

Meziročníková výuka v Kunovicích naučí žáky, jak nevyhodit školu do vzduchu

Kunovice – Zkusit si pletení z papíru, navrhování, výrobu obuvi, prožít jeden den ve středověku nebo si třeba otestovat, co obnáší práce novináře. To je jen krátký výčet ze seznamu hodin, které v pátek 27. ledna od osmé hodiny raní absolvují všechny ročníky žáků Základní školy Kunovice, U Pálenice.

26.1.2017

Chřipka uzavřela školu v Dolním Němčí, nemocná je polovina žáků i pedagogů

Dolní Němčí – Doslova jako černá ruka řádí chřipková epidemie mezi žactvem i učitelským sborem Základní školy a Základní umělecké školy (ZŠ a ZUŠ) v Dolním Němčí. Počty nemocných se tam ve čtvrtém lednovém týdnu zvýšily natolik, že se ředitel školy Milan Kvasnička rozhodl vyhlásit na 26. a 27. ledna ředitelské volno. Podle zjištění Slováckého deníku by na školách Uherskohradišťska ani na Uherskobrodsku neměla být chřipková epidemie na takovém vzestupu jako právě v Dolním Němčí.

26.1.2017

Starostové obcí vyrazí do boje za bankomaty

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Už pětačtyřicet let, tedy od svého narození, žije Vlastimil Ondra v Nivnici. Více než kdy předtím je však každodenně vystavován úskalí, které dodnes trápí menší obce na Slovácku. Přijít k bankomatu v místě bydliště a vybrat si z něj požadovanou hotovost je totiž pro něj, stejně jako pro obyvatele Vlčnova či Velehradu, stále pouze rajskou hudbou znějící ze vzdálené budoucnosti. Starosta Nivnice Miroslav Vykydal po neúspěšných vyjednáváních s finančními institucemi však svůj boj nevzdává. Na březnovém setkání starostů chce vyzvat okolní obce ke společnému postupu vůči bankám.

26.1.2017

Prasklé vodovodní potrubí mrazem je potíž. Mnohdy nelze přistavit ani cisterny

Zlínský kraj - Měla ten den dovolenou, plány, jak bude uklízet, umyje si hlavu ale brzy dopoledne vzaly za své. A důvod? Netekla voda. „Nějaká havárie kvůli mrazům. Ten den bylo až minus 15 stupňů. Cisternu kvůli mrazu vodárny nepřistavily, tak jsem musela shánět vodu v obchodě," svěřila Deníku své trable z 11. ledna letošního roku Zdena Tománková, obyvatelka Jižních Svahů ve Zlíně. Právě tam havárie vodovodního potrubí zapříčinila, že 15 ulic tohoto sídliště bylo zcela bez vody.

26.1.2017

Chvála i kritika plní dotazníky spokojenosti pacientů v hradišťské nemocnici

Uherské Hradiště – Pacienti Uherskohradišťské nemocnice mají od začátku letošního roku možnost psát své připomínky k fungování špitálu také do tzv. dotazníků spokojenosti na webových stránkách nemocnice, konkrétně pod každým jednotlivým oddělením. Jde o novinku, která po dekádě fungování tuto službu v nemocnici rozšiřuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies