VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Slovácko

6.4.2017

Audit Deníku: Ubráníme se? Ve Zlínském kraji armádě nevěří

Teroristickým útokům čelí Evropa častěji než kdy dříve. Nové bezpečnostní hrozby přiměly vládu, aby zastavila snižování výdajů na obranu. Bude Česká republika modernizovat armádu? Nebo zaručují dosavadní vládní opatření České republice dostatečnou obranyschopnost?

5.4.2017

Ondatry ve Vlčnově si prý lidé pletou s potkany

Na zvýšení populace potkanů si stěžují někteří obyvatelé Vlčnova, bydlící nedaleko tamního obecního úřadu. Starosta Jiří Matušík však tvrdí, že se počet těchto hlodavců určitě nezvýšil, protože v březnu nechalo vedení obce provést deratizaci. Podle prvního muže obce jde o ondatry, které se tam usadily.

5.4.2017

V Břestku si pořidili už čtrnáctý balon

Křest nového balonu v Břestku odstartoval o víkendu Balony.eu tour 2017. Akce během následujících tří měsíců zavítá do různých částí republiky, od Karlštejna až po České Budějovice.

5.4.2017

Podolí půjde do nových voleb bez klasických stran, ve Svárově kandiduje nové uskupení

Politické otřesy, které minulý rok pamatují obyvatelé Podolí, přežila do předčasných voleb pouze jediná strana Alternativa pro Podolí. Právě ta získala nejvíce mandátů v roce 2014 a v nezměněném složení se chystá jako favorit i do letošních předčasných voleb 20. května.

4.4.2017

Kam za lékařem ve Starém Městě? Zdravotní středisko obsadí na půl roku dělníci

Od června se přemístí dva praktičtí lékaři do prostor staroměstské Základní umělecké školy a jeden do Domu pečovatelské služby na Kopánkách.

4.4.2017

Tuhou zimu většina včelstev na Slovácku přežila

Relativně v dobré kondici přečkala letošní tuhou zimu většina z 12 671 včelstev více než tisícovky včelařů na Slovácku. Jistotu, že je všechno v pořádku, však budou mít až po regulérní prohlídce zazimovaných včelstev.

4.4.2017

Dobročinný bazar v hradišťské jezuitské koleji vynesl více než 20 tisíc korun

Na podporu zaměstnávání lidí s handicapem ať už v Café 21 nebo v Dobročinném obchodě NADĚJE bude věnován výtěžek dobročinného bazaru ve výši 20 600 korun.

4.4.2017

Na autobusovém nádraží začaly úpravy bezbariérového přístupu

OBRAZEM / Se začátkem dubna začaly i práce na bezbariérovém spojení autobusového nádraží v Uherském Hradišti a sídliště Štěpnice. Jako první to pocítili cestující, protože chodníky vedoucí od nádražní budovy do města jsou částečně zahrazené a pracovníci tam rozebírají chodníky.

4.4.2017

Košt slivovic doplnila pálenka z dýní

Minulý rok byl pro pěstitele ovoce v Nivnici kritický. Teploty kolem minus osmi stupňů, které panovaly vloni na začátku května totiž většinu úrody zničily.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Řidiči ČSAD Vsetín do ohlášené čtvrteční stávky nakonec nepůjdou

Obrovská úleva pro cestující. Ve čtvrtek nebudou muset řešit jak se dostat do práce, do školy či za lékařem. V pondělí oznámená stávka řidičů ČSAD Vsetín, ke které se ve čtvrtek chtěli připojit na podporu kolegů z ostatních regionů, se nekoná.

4.4.2017

Velikonoční jarmark plný pohody, zpěvu, hudby a dobrot ve Starém Městě

Třetí ročník Velikonočního jarmarku na Velkomoravském náměstí ve Starém Městě byl o Smrtné neděli zalitý sluncem a úsměvy stovek dětí i dospělých, kteří si jej za téměř teplého letního počasí nechtěli nechat ujít.

4.4.2017

Zlínský kraj si přijela prohlédnout desítka filmařů

„Zlínský kraj je sice od Prahy trochu dál, ale nabízí filmařům kvalitní zázemí. Určitě stojí za to, dávat jej více ve známost," říká Silva Matoušová, která pracuje při tvorbě interiérů a kostýmů pro Policii Modrava nebo dříve Dobrodružství kriminalistiky.

3.4.2017

Svým vínem přispěla do koštu ve Vlčnově i devětaosmdesátiletá vinařka

Když ve třiadevadesátém roce zemřel Jarmile Solíkové manžel, nezbývalo jí, než převzít po jeho vzoru malý sádek a pokusit se sama o pěstování hroznů a výrobu vína.

3.4.2017

Mají se ulice Starého Města zjednosměrnit? Co vy na to?

HLASUJTE V ANKETĚ / Vyřešilo by podle Vás komplikovanou dopravní situaci v mnoha obytných čtvrtí Starého Města hromadné zjednosměrnění ulic?

3.4.2017

Dopravu mezi Uherským Brodem a Nivnicí budou řídit semafory

Semafory budou od pondělí řídit dopravu mezi Uherským Brodem a Nivnicí. Bude tam pokračovat oprava silnice. První část prací skončila na podzim, kdy Ředitelství silnic Zlínského kraje nechalo upravit více než kilometr komunikace.

AKTUALIZOVÁNO
2.4.2017

Na koštu pálenek v Boršicích chutnali i melounovici

Raritní kousky, které lze s jejich specifickou chutí těžce zařadit mezi ostatní pálenky. I ty přinesl letošní už čtvrtý košt pálenek v Boršicích konaný v sobotu odpoledne v místním kulturním domě.

2.4.2017

Školáci dopřáli ptákům, obyvatelům lesa Háj, luxusní obydlí

Krásné a slunečné počasí vylákalo žáky šestého ročníku velehradské školy do lesa Háj nad poutní obcí, který je majetkem Arcibiskupských lesů a statků, aby v něm s jejich povolením vyvěsili dvacet budek sýkorníků a rehkovníků.

1.4.2017

Vítězkou XXVI. ročníku kuličkiády se stala Tereza Tymrová

Úderem sobotního poledne byl na velkém koberci rozvinutém na buchlovickém náměstí Svobody odstartován už šestadvacátý ročník kuličkového turnaje mládeže ve věku nad 15 let, a jak už je tradicí s holými lýtky.

1.4.2017

Jak se vyrábějí růže pro jízdu králů, si vyzkoušela také redaktorka Slováckého deníku

REPORTÁŽ / Na sedm desítek růží pro každého z koní pětadvaceti jezdců královské družiny začali vyrábět rodinní příslušníci legrútů na památkových domcích v Hluku.

1.4.2017

Muzeum totality má zabrat tři podlaží hradišťské věznice

Pokladna, informace, depozitáře, sklady, ale i památník a dvě expozice. Dohodu o prostorách, kde by mělo vzniknout mimo jiné také muzeum totality v bývalé uherskohradišťské věznici, má vedení Uherského Hradiště už na stole.

31.3.2017

Obyvatelé kritizují mizící zeleň ze Sadské výšiny v Uherském Hradišti

Jediná národní kulturní památka na území Uherského Hradiště prochází v těchto dnech výraznými změnami. V archeologické lokalitě Sadská výšina však podle některých tamních obyvatel dochází až k přehnaně intenzivnímu odstraňování dosavadní zeleně.

31.3.2017

Františkánskou ulici obsadí dělníci, řidiči musí počítat s uzavírkami

S uzavírkami komunikací musí v dubnu počítat řidiči v Uherském Hradišti. Začnou totiž stavební práce navazující na bezbariérové propojení sídliště Štěpnice a Mojmír s autobusovým nádražím.

30.3.2017

Arriva bude jezdit z Uherského Brodu do Prahy i Nitry každý den

Vlakový expres z hlavního města na Slovensko posiluje od 1. dubna dopravce Arriva.

AKTUALIZUJEME
30.3.2017

Kam o víkendu? Nocovat do knihovny, zahájit balonářskou sezonu, vařit do muzea

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

30.3.2017

Nejlepší slivovici Slovácka uložili pod zem. Archivovat se bude desítky let

VIDEO / Prosklená vitrína v podlaze Muzea lidových pálenic ve Vlčnově obsahuje po středě 29. březnu další vzácný kousek. Dosavadních pět lahví šampiónů z předchozích ročníků Slováckého koštu slivovice, kde se o triumf utkávají nejlepší pálenky z celého regionu, doplnil svým vzorkem vítěz roku 2016 Josef Niesner ze Salaše.

30.3.2017

Bojkovice: petice odmítá hluk a chemikálie

Ne dalším jedovatým látkám a hluku v Bojkovicích, hlásá petice, jejímž prostřednictvím se obyvatelé Bojkovic snaží podpořit vedení radnice ve vyjednávání o (ne)rozšíření výrobních prostor tamního výrobce aerosolových nádobek Moravia Cans.

30.3.2017

Kouřících komínů ubylo, lépe se nám dýchá

Velký seriál Deníku pokračuje dalším ožehavým tématem – kotlíkové dotace, nová zelená úsporám, kontroly spalin z lokálních topenišť. Na jednu stranu vítaná dotace na nový kotel, na druhou stranu zásah do soukromí v podobě kotroly používaného paliva v domácnostech. Novela zákona o ochraně ovzduší i přes protesty opozice prošla.

30.3.2017

Diakonie sbírá kilometry, vymění je za peníze

Sbíráme kiláky pro Diakonii je název akce, která vyvrcholí 23. dubna dvěma mílemi pro Diakonii. Než ale celý projekt vyvrcholí, mohou zájemci prostřednictvím mobilní aplikace zaznamenávat svou sportovní činnost a každým kilometrem přispívat na dobrou věc.

29.3.2017

Ve Starém Městě a Strání padly teplotní rekordy

Ve Zlínském kraji byly ve středu 29. března na dvou stanicích překonány teplotní rekordy. Nejvíce, 21,5 stupně Celsia, bylo naměřeno ve Starém Městě.

29.3.2017

Potvrzeno. Bývalá starostka Podolí neporušila při dotacích zákon

FOTO, VIDEA / O odložení podezření ze spáchání zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie, kterého se měla na podnět někdejšího zastupitele Podolí Vladimíra Many (ČSSD) dopustit minulý rok odvolaná starostka obce Jana Rýpalová, rozhodli policisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies