VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

9.7.2016

Kradli v obchodech, jako straky. Všechny dopadli hned u pokladny

Staré Město – Celá řada lidí se v uplynulém týdnu na Slovácku rozhodla nakupovat za pět prstů. Ve středu 6. července se takovým způsobem chovala i šestačtyřice­tiletá žena.

6.7.2016

Vandal mastí lavičky 
na Brodsku

Uherský Brod – Pracovní název Mastič a měsíc bezvýsledného hlídkování. Už od března si obyvatelé Uherského Brodu odnášejí z cyklostezek nepříjemné zkušenosti, vše díky práci vandala, kterému zastupitelé města i městské policie neřeknou jinak než přezdívkou vztahující se k výsledkům jeho práce.

4.7.2016

Vykradené sklepy v Brodě. Zloději nepohrdli slivovicí ani zavařeninami

Uherský Brod – Vykradení tří sklepních kójí v bytových domech šetří od pátku 1. července kriminalisté v Uherském Brodě. Škoda se vyšplhala na necelých čtyřicet sedm tisíc korun.

1.7.2016

Muž za kormidlem na Moravě nadýchal. Posádka musela počkat, až vystřízliví

Uherské Hradiště – Devět policistů, tři reportéři, starosta a dva policejní čluny. To byly posádky lodí, které v pátek v 11 hodin dopoledne vypluly na řeku Moravu a přilehlý Baťův kanál, aby zkontrolovaly nejen střízlivost vůdců vodních plavidel. Každoroční akce Morava se kromě policistů účastní i jejich kolegové z přerovské Státní plavební správy.

1.7.2016

Muž neustál rozchod a ohrožoval ženu s nožem v ruce. Nakonec ji okradl

Uherský Brod – S koncem vztahu se nechtěl smířit muž ze Zlínska. Jeho obnovení si vynucoval zvláštním způsobem, když bývalé přítelkyni vyhrožoval s nožem v ruce. Jednačtyřicetiletý muž na ženu, se kterou by chtěl žít, nejen vytáhl nůž, ale ještě ji okradl. Nyní mu hrozí až desetileté vězení.

29.6.2016

Octavia za 80 tisíc zmizela ve Strání

Strání – Další z řady krádeží osobních aut v pohraničí se Slovenskem se v noci z pondělí na úterý 28. června odehrála ve Strání. Osmatřicetiletý muž přišel o Škodu Octavia za 80 tisíc korun.

28.6.2016

Hradišťští kriminalisté zadrželi skupinu „šmejdů"

Uherské Hradiště – Čtyři „šmejdy", kteří podváděli seniory na předváděcích akcích, se povedlo dopadnout uherskohradišťským kriminalistům. „Muži ve věku 24, 31, 40 a 62 let se u výslechu ke svému činu přiznali. Za trestný čin podvod jim nyní hrozí až pětileté vězení," uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

27.6.2016

Než stihla zablokovat kartu, přišla o patnáct tisíc korun

Slovácko – Neopatrnost a nepozornost stojí za několika desítkami případů týkajících se ztrát a krádeží osobních věcí, včetně platebních karet. Mnohdy zloděj platební kartu zneužije a majitel tak přijde o své úspory z bankovního účtu. To se začátkem června stalo ženě z Uherského Hradiště, která si nechala odloženou kabelku v přístupné kanceláři. Zloděj ji připravil o osobní doklady, finanční hotovost a dvě platební karty.

22.6.2016

Přiznal, že zneužil čtyři dcery. Nestyděl se sáhnout ani na dvouletou

Zlín – Měl čtyři dcery, z toho jednu nevlastní. Holčičky ve věku od dvou do osmi let měl jako jejich táta chránit, starat se o ně, vychovávat je. Místo toho je ale zneužil. Nevlastní, osmiletou dceru donutil i k pohlavnímu styku a to nejméně třikrát. Neštítil se sáhnout ani na své vlastní děti. K nim patřilo i dvouleté batole.

22.6.2016

Ze sklepních kójí zmizela lyžařská výbava i elektrické kolo

Uherské Hradiště – Dva případy vykradených sklepních kójí šetří uherskohradišťští policisté. Zloději napáchali škodu za 47 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
20.6.2016

Chtěl dívku zpět, mířil
 na ni samopalem Škorpion

Valašské Meziříčí, Rožnovsko V přímém ohrožení života se v minulém týdnu ocitly dvě mladé ženy z Valašského Meziříčí. Čtyřicetiletý muž z Rožnovska jedné z nich vyhrožoval zabitím nožem. Na druhou dokonce namířil samopal vzor 61, takzvaný Škorpion. Neunesl totiž, že se s ním druhá z dívek rozešla.

20.6.2016

Zloděj si z kadeřnictví odnesl lup za bezmála dvacet tisíc korun

Uherské Hradiště – Šampóny, kondicionéry, laky na vlasy a další zboží si odnesl prozatím neznámý zloděj z kadeřnictví, v budově na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti. Zloděj v době od 16. do 18. června překonal uzamčené dveře studia, kde poté ukradl 107 kusů přípravků za bezmála dvacet tisíc korun.

17.6.2016

Z auta lupič ukradl kabelku, větší škodu však spáchal na vozidlu

Komňa – Odstavné a na chvíli opuštěné auto nechala 16. června večer osmatřicetiletá žena na lesní cestě u obce Komňa. V něm na sedadle položená kabelka nalákala kolemjdoucího pachatele, který po neoprávněném vniknutí do vozidla kabelku ukradl. Neopatrnou ženu tak připravil o všechny osobní doklady.

16.6.2016

Zloděj opětovně kradl v supermarketech, nyní mu hrozí tříletý trest

Uherskohradišťsko – Tři supermarkety v Uherském Hradišti a Starém Městě si vyhlédl jednadvacetiletý muž, který z nich během jedné hodiny odnesl zboží za celkovou částku mírně přesahující tisíc korun. Pohotový pracovník ochranky jej zadržel až v supermarketu na ulici Velehradská, kde následně byla zavolána policejní hlídka. Ta zjistila, že muž nekradl poprvé.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2016

Doživotí mu hrozí také za podíl na vraždě Hradišťana Františka Blažíčka

Zlín – Doživotí. Takový návrh trestu vynesla státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová nad třiapadesátiletým Jiřím Večeřem z Vyškovska. V kauze lehkých topných olejů (LTO) v devadesátých letech se měl podílet na smrti nejméně čtyř osob a jedné přípravě vraždy.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2016

Dealeři ze Zlínského kraje dodávali pervitin i do Rakouska. Už nebudou

Zlín – Několik měsíců trvala důkladná práce a přípravy krajským kriminalistům z odboru obecné kriminality, aby mohli rozprášit a dopadnout dvanáctičlenný gang, který ve velkém vyráběl a distribuoval pervitin. A to nejen u nás, ale i na Slovensko a do Rakouska. Na samotné akci se podílelo celkem 200 policistů nejen ze Zlínského a Jihomoravského kraje, ale také policisté z útvarů pražského rychlého nasazení a Policejního prezidia.

14.6.2016

Auta z parkovacích míst na Slovácku dále mizí, tentokrát dodávka a Octavia

Uherskohradišťsko – Další dvě krádeže a další dvě prázdná místa našli majitelé vozů Škoda Octavia a Citroën Jumper v pondělí a úterý ráno. Lupiči si při krádežích tentokrát vybrali své oběti ve Vlčnově a Strání.

14.6.2016

Agresivní muž napadl matku, policisty i zdravotníky

Uherskohradišťsko – Divoká hádka, práskání dveřmi, hlasitý křik a nakonec i fyzické napadení. Postarší žena následně vybíhá z domu a hledá úkryt, z něhož by stihla zavolat policii. Její dvaadvacetiletý syn totiž přišel domů opět posilněn alkoholem a se svou matkou si nebral servítky. Ve čtvrtek 12. června tak policisté vyjeli do obce na Bojkovsku, aby zadrželi výtržníka uprostřed svého večerního běsnění. S mladíkem přitom nebyly problémy poprvé.

13.6.2016

Vloupal se do chaty odkud sebral rozkládací žebřík, kytaru, monočlánky i boty

Staré Hutě – Zloděj domácí kutil se v minulém týdnu vloupal do rekreační chaty ve Chřibech nedaleko Starých Hutí v lokalitě U Hladné vody. Policistům to v pátek 10. června večer oznámil třiašedesátiletý majitel objektu.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2016

Po Kunovicích se pohybuje agresivní muž. Napadl i malého chlapce

Kunovice – Nepříjemný zážitek ze setkání s neznámým mužem v Kunovicích si v podobě kopance od něj odnesl ve čtvrtek 9. června desetiletý chlapec. Podivín, zřejmě bez domova, se potlouká po městě a svým zkratovitým jednáním občas řeší míjení kolemjdoucími. Případ se šetří uherskohradišťští policisté.

7.6.2016

Raději vězení než platit na děti

Slovácko – Příliš mnoho snahy finančně přispívat na své vlastní děti na Slovácku v poslední době neprojevovalo hned několik „milujících" rodičů. A to i za rizika, že by mohli díky tomu skončit ve vězení. Podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy si v uplynulých dnech vyslechli celkem dva muži a jedna žena. Dlouhodobé neplnění vyživovací povinnosti má na svědomí například dvaačtyřicetiletý muž z Uherskobrodska.

6.6.2016

Další auto zmizelo v Ostrohu. Tentokrát Audi.

Uherský Ostroh – Krádeže vozidel na okrese Uherské Hradiště se začínají znepokojivě zintenzívňovat. V noci na pondělí 6. června přišel o auto další jeho nešťastný majitel, tentokrát v Uherském Ostrohu. Ten si až do neděle dopřával jízdu se svým Audi A4 v černém provedení.

3.6.2016

Kryty odpadkových košů na dopravním terminálu nejsou popelníky

Uherský Brod – Mnozí zde čekají na autobusový či vlakový spoj a už v tak příjemném a novém prostředí Dopravního terminálu v Uherském Brodě si chtějí chvilku svého rozjímaní zpestřit nikotinem. Zapálit si cigaretu však v uherskobrodském dopravním uzlu nemusí stát kuřáka pouze část jeho zdraví, ale také větší finanční obnos. Porušují tím totiž zákon, který zakazuje kouřit na veřejných prostranstvích, jimiž jsou i nástupiště a přístřešky městské hromadné dopravy. Navíc většina z nich používá víka odpadkových košů jako popelník.

1.6.2016

Ulicemi se může prohánět kradená černá Octavia RS

Uherský Brod – Majitelka černé Škody Octavie RS s registrační značkou 5Z02489 od neděle 29. května postrádá své vozidlo. Automobil přitom řádně zaparkovala v ulici Močidla v Uherském Brodě a ještě hodinu před půlnoci mohla tvrdit, že stále stojí na svém místě. V pondělí dopoledne však už bylo místo prázdné.

1.6.2016

Auto není trezor, varuje policie po dvou krádežích z minulého týdne

Uherskohradišťsko – Neustále opakovaného varování bezpečnostních složek před uzamykáním cenných věcí do automobilů nedbali v minulém týdnu majitelé vozidel značky Roomster a Superb, jimž dosud neznámý pachatelé po rozbití okna ukradli hodnotné věci.

30.5.2016

Bezohledný řidič ohrozil cyklistku, policie hledá svědky nehody

Uherský Brod – Pouze duchapřítomnost mladé cyklistky zabránila tvrdé srážce jejího kola s projíždějícím autem. Řidič neznámého vozidla jí totiž ve středu 25. května ráno na křižovatce v Uherském Brodě zkřížil cestu, když jela od silničního přejezdu směrem na Nivnici.

25.5.2016

Chtěl Jaguara, místo toho přišel o milion korun

Uherskohradišťsko – Mít pěkného nablýskaného Jaguara v garáži. Takovou představu měl nejspíš muž z jedné z obcí na Uherskohradišťsku. Proto se začátkem ledna tohoto roku domluvil s jiným čtyřiatřicetiletým mužem na koupi historického vozu této značky ze zahraničí.

24.5.2016

S obnovou procesu vrah z Kunovic neuspěl. Odsedí ještě 16 let

Zlín, Uherské Hradiště - Vraždil, ubližoval, přesto se mu nechce pykat ve vězení. Pětapadesátiletý několikrát soudně trestaný Svatopluk Blažek z Kunovic chtěl dosáhnout obnovy svého procesu, jeho žádost včera projednával krajský soud ve Zlíně. Ten však Blažkovy důvody k obnově procesu neuznal.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2016

Nález mrtvého orla skalního: na Slovácku možná řádí travič

Podolí, Částkov - Řádí na Slovácku travič, nebo se jedná jen o nešťastnou shodu náhod? Odpověď na tuto otázku musí nyní rozlousknout policisté z Uherského Hradiště. Během posledních týdnů totiž zaznamenali už druhý případ podivného úhynu dravce. Nejdříve našel začátkem dubna muž u Podolí v části zvané Mokřady mrtvou káni, u které se prokázala otrava karbofuranem. Stejné podezření panuje i u kriticky ohroženého orla skalního, jehož ostatky byly před několika dny nalezeny u Částkova.

19.5.2016

Důvěřivý senior vydal dvojici podvodníků patnáct tisíc korun

Uherské Hradiště – Neznámý muž oslovil ve středu 18. května na Palackého náměstí v Uherském Hradišti osmašedesátiletého seniora s prosbou o pomoc. Požadoval od něj patnáct tisíc korun na odtah auta, které má nabourané. Rovněž mu přislíbil, že půjčené peníze ještě dopoledne vrátí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení