VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2016

Dealeři ze Zlínského kraje dodávali pervitin i do Rakouska. Už nebudou

Zlín – Několik měsíců trvala důkladná práce a přípravy krajským kriminalistům z odboru obecné kriminality, aby mohli rozprášit a dopadnout dvanáctičlenný gang, který ve velkém vyráběl a distribuoval pervitin. A to nejen u nás, ale i na Slovensko a do Rakouska. Na samotné akci se podílelo celkem 200 policistů nejen ze Zlínského a Jihomoravského kraje, ale také policisté z útvarů pražského rychlého nasazení a Policejního prezidia.

14.6.2016

Auta z parkovacích míst na Slovácku dále mizí, tentokrát dodávka a Octavia

Uherskohradišťsko – Další dvě krádeže a další dvě prázdná místa našli majitelé vozů Škoda Octavia a Citroën Jumper v pondělí a úterý ráno. Lupiči si při krádežích tentokrát vybrali své oběti ve Vlčnově a Strání.

14.6.2016

Agresivní muž napadl matku, policisty i zdravotníky

Uherskohradišťsko – Divoká hádka, práskání dveřmi, hlasitý křik a nakonec i fyzické napadení. Postarší žena následně vybíhá z domu a hledá úkryt, z něhož by stihla zavolat policii. Její dvaadvacetiletý syn totiž přišel domů opět posilněn alkoholem a se svou matkou si nebral servítky. Ve čtvrtek 12. června tak policisté vyjeli do obce na Bojkovsku, aby zadrželi výtržníka uprostřed svého večerního běsnění. S mladíkem přitom nebyly problémy poprvé.

13.6.2016

Vloupal se do chaty odkud sebral rozkládací žebřík, kytaru, monočlánky i boty

Staré Hutě – Zloděj domácí kutil se v minulém týdnu vloupal do rekreační chaty ve Chřibech nedaleko Starých Hutí v lokalitě U Hladné vody. Policistům to v pátek 10. června večer oznámil třiašedesátiletý majitel objektu.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2016

Po Kunovicích se pohybuje agresivní muž. Napadl i malého chlapce

Kunovice – Nepříjemný zážitek ze setkání s neznámým mužem v Kunovicích si v podobě kopance od něj odnesl ve čtvrtek 9. června desetiletý chlapec. Podivín, zřejmě bez domova, se potlouká po městě a svým zkratovitým jednáním občas řeší míjení kolemjdoucími. Případ se šetří uherskohradišťští policisté.

7.6.2016

Raději vězení než platit na děti

Slovácko – Příliš mnoho snahy finančně přispívat na své vlastní děti na Slovácku v poslední době neprojevovalo hned několik „milujících" rodičů. A to i za rizika, že by mohli díky tomu skončit ve vězení. Podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy si v uplynulých dnech vyslechli celkem dva muži a jedna žena. Dlouhodobé neplnění vyživovací povinnosti má na svědomí například dvaačtyřicetiletý muž z Uherskobrodska.

6.6.2016

Další auto zmizelo v Ostrohu. Tentokrát Audi.

Uherský Ostroh – Krádeže vozidel na okrese Uherské Hradiště se začínají znepokojivě zintenzívňovat. V noci na pondělí 6. června přišel o auto další jeho nešťastný majitel, tentokrát v Uherském Ostrohu. Ten si až do neděle dopřával jízdu se svým Audi A4 v černém provedení.

3.6.2016

Kryty odpadkových košů na dopravním terminálu nejsou popelníky

Uherský Brod – Mnozí zde čekají na autobusový či vlakový spoj a už v tak příjemném a novém prostředí Dopravního terminálu v Uherském Brodě si chtějí chvilku svého rozjímaní zpestřit nikotinem. Zapálit si cigaretu však v uherskobrodském dopravním uzlu nemusí stát kuřáka pouze část jeho zdraví, ale také větší finanční obnos. Porušují tím totiž zákon, který zakazuje kouřit na veřejných prostranstvích, jimiž jsou i nástupiště a přístřešky městské hromadné dopravy. Navíc většina z nich používá víka odpadkových košů jako popelník.

1.6.2016

Ulicemi se může prohánět kradená černá Octavia RS

Uherský Brod – Majitelka černé Škody Octavie RS s registrační značkou 5Z02489 od neděle 29. května postrádá své vozidlo. Automobil přitom řádně zaparkovala v ulici Močidla v Uherském Brodě a ještě hodinu před půlnoci mohla tvrdit, že stále stojí na svém místě. V pondělí dopoledne však už bylo místo prázdné.

1.6.2016

Auto není trezor, varuje policie po dvou krádežích z minulého týdne

Uherskohradišťsko – Neustále opakovaného varování bezpečnostních složek před uzamykáním cenných věcí do automobilů nedbali v minulém týdnu majitelé vozidel značky Roomster a Superb, jimž dosud neznámý pachatelé po rozbití okna ukradli hodnotné věci.

30.5.2016

Bezohledný řidič ohrozil cyklistku, policie hledá svědky nehody

Uherský Brod – Pouze duchapřítomnost mladé cyklistky zabránila tvrdé srážce jejího kola s projíždějícím autem. Řidič neznámého vozidla jí totiž ve středu 25. května ráno na křižovatce v Uherském Brodě zkřížil cestu, když jela od silničního přejezdu směrem na Nivnici.

25.5.2016

Chtěl Jaguara, místo toho přišel o milion korun

Uherskohradišťsko – Mít pěkného nablýskaného Jaguara v garáži. Takovou představu měl nejspíš muž z jedné z obcí na Uherskohradišťsku. Proto se začátkem ledna tohoto roku domluvil s jiným čtyřiatřicetiletým mužem na koupi historického vozu této značky ze zahraničí.

24.5.2016

S obnovou procesu vrah z Kunovic neuspěl. Odsedí ještě 16 let

Zlín, Uherské Hradiště - Vraždil, ubližoval, přesto se mu nechce pykat ve vězení. Pětapadesátiletý několikrát soudně trestaný Svatopluk Blažek z Kunovic chtěl dosáhnout obnovy svého procesu, jeho žádost včera projednával krajský soud ve Zlíně. Ten však Blažkovy důvody k obnově procesu neuznal.

AKTUALIZOVÁNO
23.5.2016

Nález mrtvého orla skalního: na Slovácku možná řádí travič

Podolí, Částkov - Řádí na Slovácku travič, nebo se jedná jen o nešťastnou shodu náhod? Odpověď na tuto otázku musí nyní rozlousknout policisté z Uherského Hradiště. Během posledních týdnů totiž zaznamenali už druhý případ podivného úhynu dravce. Nejdříve našel začátkem dubna muž u Podolí v části zvané Mokřady mrtvou káni, u které se prokázala otrava karbofuranem. Stejné podezření panuje i u kriticky ohroženého orla skalního, jehož ostatky byly před několika dny nalezeny u Částkova.

19.5.2016

Důvěřivý senior vydal dvojici podvodníků patnáct tisíc korun

Uherské Hradiště – Neznámý muž oslovil ve středu 18. května na Palackého náměstí v Uherském Hradišti osmašedesátiletého seniora s prosbou o pomoc. Požadoval od něj patnáct tisíc korun na odtah auta, které má nabourané. Rovněž mu přislíbil, že půjčené peníze ještě dopoledne vrátí.

16.5.2016

Měl jsem ho zabít, řekl o synovi. Za pokus dostal osm let

Zlín, Uherský Brod – Rodiče Marka chtěli synovi pomoci a stáli za ním, i když kvůli tomu přišli o dům. Nakonec tak jeho lehkovážnost bude stát i svobodu jeho vlastního otce.

13.5.2016

Za uplynulý týden policisté opakovaně kontrolovali opilé řidiče

Uherskohradišťsko – Dát si pár panáků na kuráž před jízdou se stalo pro některé řidiče v uplynulém týdnu osudným. Policejní hlídka řešila v posledních dnech tři případy řízení pod vlivem alkoholu.

13.5.2016

Majitel nenašel stříbrnou Octavii před domem, s nálezem může pomoci veřejnost

Uherský Brod – Snad každý jednou zažil ten nepříjemný pocit, kdy se mu zdálo, že na místě, kde zaparkoval, jeho auto již nestojí. Někdy řidič snadno zapomene, kam vlastně své vozidlo odstavil, někdy mu zakryjí výhled další zaparkované auta. Někdy se však stane, že po několika kolečkách okolo míst pro stání své vozidlo nenajde.

13.5.2016

Zloději ve sklárnách napáchali více škody, než toho ukradli

Strání – S nápadem ukrást větší obnos peněz či cenností se vloupali ve Strání zloději do objektu tamějších skláren v noci ze středy na čtvrtek 12. května. Sami se však přesvědčili, že místní firma ve svých prostorech neskrývá žádné skryté bohatství, a tak napáchali větší škody na zámcích a automatu na kávu, než kolik si z večerního lupu odnesli. Celkově totiž ukradli necelé tři tisíce korun, škoda v areálu skláren byla však vyčíslena na necelých 36 tisíc korun.

12.5.2016

Téměř sto tisíc si odnesl zloděj z baru v Uherském Ostrohu

Uherský Ostroh – Co jiní do beden baru v Uherském Ostrohu naházeli, to si později, konkrétně 12. května, odnesl zloděj. Pachatel se dostal do baru v ulici Na Špici pravděpodobně oknem od WC a poté měl cestu k jackpotům volnou.

12.5.2016

Lesní káně bylo otrávené jedem, jehož pouhé přechovávání je trestným činem

Podolí – Nález mrtvého káněte mužem v Podolí v části zvané Mokřady nejprve nebudil žádné podezření. Obezřetný nálezce však raději vzal mrtvé tělo k veterináři, kde po konzultaci vzniklo podezření, že by káně mohlo být otráveno.

9.5.2016

Ještě dva roky nesměl za volant. Zastavili jej v Buchlovicích

Buchlovice – Zákaz řízení? To není překážkou… Taková slova si nejspíš říkal čtyřiatřicetiletý řidič mitsubishi, který v neděli 8. května ve čtyři hodiny odpoledne projížděl Buchlovicemi. V ulici Masarykova jeho jízdu ukončila policejní hlídka, která přikročila k běžné kontrole dokladů.

6.5.2016

Policisté v týdnu řešili často alkoholové opojení

Uherskohradišťsko – Chodci, cyklisté i řidiči tento týden neobvykle často vyráželi na své túry pod vlivem alkoholu, čímž často ohrožovali silniční provoz. V sobotu odpoledne devětapadesátiletý muž přecházel hlavní silnici ve Starém Městě, přičemž jej srazil řidič golfu.

6.5.2016

Policie pátrá po dvou kolech a jejich zlodějích

Uherskohradišťsko – Neuzamykat si své dopravní prostředky není dnes bezpečné ani ve sdílených, jinak zabezpečených kolárnách. Své o tom ví dva muži, kterým byli odcizeny dvě kola v noci ze středy na čtvrtek 5. května.

6.5.2016

V Šumicích řádil noční dřevorubec

Šumice – Pod rouškou tmy a s nekalými úmysly se v noci z 21. na 22. dubna vydal v Šumicích samozvaný dřevorubec ke vzrostlé bříze u tamního domu čp. 482. Zatímco obyvatelé přilehlého obydlí zatím v poklidu spali, nikdo nezaslechl zvuk pily.

5.5.2016

Dva otcové dluží na alimentech bez mála 300 tisíc korun

Uherskohradišťsko – Že platit výživné na děti není stále automatickou povinností se přesvědčili policisté v uplynulých dnech, v nichž sdělili dvěma mužům z Uherskohradišťska podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy.

1.5.2016

Policie zadržela pět fanoušků při sobotním derby mezi Slováckem a Zlínem

Uherské Hradiště – Zvýšenou policejní pozornost si vyžádalo sobotní fotbalové derby mezi 1. FC Slovácko Uherské Hradiště a FC Fastav Zlín. Obavy sil veřejného pořádku potvrzovaly drobné potyčky již od příjezdu fanoušků hostujícího Zlína s příznivci domácího Slovácka při cestě na fotbalový stadion.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2016

Muž v červené dodávce lákal děti v Jarošově na sladkosti

Jarošov – Podezřelý pohyb pomalu blížícího se auta, stáhnutí okénka a plíživá, leč velmi uváženě zvolená slova. Po prvním neúspěchu snaha zaujmout pozornost neodolatelnou nabídkou lízátek, pootevření zadních dveří, a pak už jen čekání na rozhodující okamžik. Jeden moment a život dětí několika rodin v městské části Uherského Hradiště, v Jarošově se mohl ubírat úplně jiným směrem než doposud.

22.4.2016

Přiotrávení 42 osob vzniklo shodou okolností, uzavřela policie

Uherský Ostroh – V lednu tohoto roku museli čelit v Uherskohradišťské nemocnici útoku desítek hokejových hráčů, u nichž se objevily zdravotní problémy po několik odehraných zápasech na zimním stadionu v Uherském Ostrohu.

21.4.2016

Neplatiči alimentů hrozí vězení

Uherskohradišťsko – I po Slovácku se pohybují lidé, jejichž zodpovědnost za rodinu je takřka nulová. Přesvědčit se o tom může dcera třiatřicetiletého muže z Uherskohradiš­ťska, na kterou od roku 2013 neplní svoji vyživovací povinnost, jenž mu stanovil Okresní soud v Uherském Hradišti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies