VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pálení načerno se nemusí vyplatit

Slovácko - Brzké dozrání letního ovoce letos způsobilo, že ve většině slováckých pálenic se na přeměně kvasu v alkohol pracuje už od začátku srpna.

18.9.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Ne všechna pálenka však pochází z oficiálních zařízení. V domech a hospodářských staveních na Uherskohradišťsku i v jiných regionech policisté stále nacházejí domácí „černé pálenice“.

Doma či u souseda si svůj kvas lidé vypalují především kvůli ceně. Tento argument ale neobstojí u majitele uherkoostrožské pálenice Libora Skřivánka. „V legální pálenici zákazník za vypálení litru padesátiprocentní slivovice zaplatí sto pět korun s garancí nejvyšší kvality. Domácí páleničář jej udělá třeba za osmdesát korun, ale často si pár litrů ulije pro sebe. Cenově tak srovnání vyjde zhruba nastejno, ale kvalita je někde úplně jinde,“ tvrdí Skřivánek. V legální pálenici je navíc šizení vyloučeno, protože tamní přístroje jsou vybaveny počitadly. „Celníci mají zaevidovaný každý decilitr,“ dodal Skřivánek.
Diskutabilní cenovou výhodnost nelegálního pálení zastiňují možná zdravotní rizika, která požívání načerno vypálené kořalky skýtá.

Nebezpečím je především metylalkohol, který překoná nedostatečné převýšení podomácky sestrojeného a často poddimenzovaného potrubí a najde si cestu do výsledného produktu destilace. „S ním se do nápoje mohou dostat i nejrůznější estery. Tyto látky jsou pro organizmus toxické a způsobují poškození jater a ledvin. Methanol navíc způsobuje poškození zrakového nervu,“ upozornil gastroeneterolog interního oddělení Uherskohradišťské nemocnice Ludvík Straka. Dalším problémem černých pálenic podle něj může být i materiál, ze kterého jsou vyrobeny. „Z něj se do destilátu totiž mohou dostávat těžké kovy, jež jsou pro organizmus rovněž jedovaté,“ doplnil lékař.

Mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Jan Hrdý připustil, že s otravou špatně vypáleným destilátem se v poslední době hradišťští lékaři vůbec nesetkali. „Naproti tomu léčba pacientů intoxikovaných ethanolem je velmi častou záležitostí,“ konstatoval Hrdý. Nadměrná konzumace alkoholu přitom způsobuje celou řadu závažných zdravotních problémů. „Nejčastěji se může jednat o záněty jícnu a poškození jater od zánětu až po cirhózu. Ta nezřídka vede k rakovině jater. Dále alkohol poškozuje mozek, přílišná konzumace může vést až k demenci či epilepsii. Alkohol poškozuje i periferní nervy, což se projevuje špatnou chůzí alkoholiků. K dalším závažným obtížím patří chronický zánět slinivky břišní, který může rovněž vyústit v její rakovinu,“ vyjmenoval zdravotní rizika neřízených pijanů Straka.

Kromě zdravotního rizika hrozí nelegálním výrobcům slivovice i postih občanskoprávní. „Za trestný čin nedovolené výroby lihu se uděluje jednoroční sazba odnětí svobody či peněžitý trest. Není dovoleno nejen pálit, ale také přechovávat zařízení k tomu určené. Protiprávního jednání se dopouštějí také všichni, kteří si kvas nechávají vypálit načerno u sousedů,“ uvedl uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Letos policie v uherskohradišťském okresu černou pálenici ještě nezajistila. „Loni jsme řešili dva případy nelegální výroby slivovice a jeden muž byl za tuto činnost v letošním dubnu odsouzen. Výtečník v barelech a konvích ve své stodole přechovával asi šest set litrů kořalky,“ prohlásil Mergental.

Policisté zjišťují existenci nelegálních pálenic ale i vlastním šetřením. Někdy však pomůže i náhoda. „V jednom případě policisté dokonce přišli na pálenici, když spěchali k požáru. Z jednoho z domů, kolem kterého projížděli, bylo totiž cítit typický zápach, který vzniká při výrobě pálenky,“ zavzpomínala Mergentalova kolegyně Jitka Zámečníková.

Výroba domácích pálenek z ovoce, ale třeba i brambor má na Slovácku i Valašsku podle etnografky Slováckého muzea Marty Kondrové dlouhou tradici. Lidé ji však neprovozovali v takové míře. „Domácí pálení však bylo vždy nezákonné, protože existovaly vrchnostenské pálenice, kde se nejen platilo, ale také se často z pálenky odváděl desátek,“ vysvětlila etnografka Kondrová.

Čtěte také:

Pálit nesmíme, zavařovat ještě ano

Autor: Michael Lapčík

18.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na vernisáží šestice fotografů ze Slovácka mapujících tradici a krajinu regionu byly v komunitní kavárně Cafe 21 k vidění také snímky procesí či Děvčátka z Velkého Lopeníka, oblíbená fotka jejího autora Martina Štechera.
7

Vernisáž odkryla pohled na Slovácko skrz objektiv fotografů

Mladíka srazil vůz v ulici Neradice v Uherském Brodě.

Policie hledá svědky srážky mladíka s osobním vozem v Uherském Brodě

Uzavírka ulice Nádražní v Újezdci potrvá do října

Kvůli rekonstrukci, která začala 9. srpna, bude ulice Nádražní v Újezdci u Luhačovic až do 2. října uzavřena. Práce zahrnují poklad nového povrchu silnice, opravu chodníků a přeložení veřejného osvětlení.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

AKTUALIZOVÁNO

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

Desátý ročník jedné z nejprestižnějších soutěží s názvem TOP Víno Slovácka 2017 zná už deset vyhodnocených vín s nejvyšším počtem bodů, ale také tři nejlepší kolekce vín. 

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení