VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zažila jsem pět minut kouzelnické slávy

Uherské Hradiště /REPORTÁŽ/ - „Tak a teď jsem mu to pokazila!" zatrnulo mi v žilách, když jsem se jako vybraný divák ocitla na pódiu před zraky poroty coby pomocník kouzelníka Filipa. Ten se účastnil soutěže v mikromagii, jež byla společně s jevištní magií součástí dvoudenního Magic festivalu v Uherském Hradišti.

21.5.2013
SDÍLEJ:

Kouzelnický festival ukončil galavečer v Klubu kultury v Uherském Hradišti.Foto: DENÍK/Blanka Malušová

Naštěstí se moje obavy ukázaly jako liché. Když po mně chtěl potvrdit, že držím v ruce esa, vyděsila jsem se, protože eso nebyla ani jedna karta a vybírala jsem je já. „Co se mohlo stát?" říkala jsem si v duchu. Určitě nevystupuje s novým kouzlem, které si ještě nevyzkoušel. Smutným hlasem jsem mu oznámila, že tomu tak není. Mrzelo mě, že se mu kousek nepovedl, ale byla jsem na omylu. Čáry totiž měly teprve přijít.

„Tak já to spravím, jsem přece kouzelník," pousmál se Filip, který čtyři esa ani nečekal, jak mi posléze došlo. Stačilo karty otočit, přetočit, zamáchat rukama a esa byla najednou na světě. Seděla jsem metr od něj a vůbec netuším, jak to udělal. „Nějaký trik v tom ale být musel," říkala jsem si pak v duchu.

Když začal vytahovat sirky, zatrnulo ve mně podruhé. „Co bude proboha toto?!" letěly mi hlavou myšlenky a už jsem viděla hořící vlasy, moje i jeho. Porota v první řadě v čele s Alexanderem Geričem pozorně sledovala každý jeho krok. Filip jednu sirku vytáhl a zapálil ji. Sfoukl a pak zmizela. Potom všichni přítomní slyšeli větu, která byla pravděpodobně tou nejčastější na celém festivalu. Alespoň z mého pohledu.

„Když něco někde zmizí, musí se to zase někde jinde objevit," pronesl Filip. Nato jsem otevřela krabičku sirek a ona byla vážně uvnitř. Předtím jsem tam žádnou vypálenou neviděla.

SOUVISEJÍCÍ Gala večer magic festivalu nabídl duo DaeMen i trio La Gioia

Na stejném místě, tedy v krabičce sirek, se objevila i karta, která během čísla záhadně zmizela. Doteď přemýšlím, jak se tam dostala, když jsem krabičku celou dobu držela v ruce já. Byl to prostě kouzelník.

Podobných i jiných čísel v Uherském Hradišti absolvovaly dvě desítky kouzelníků. Nechávali věci mizet a zase je objevovali, měnili barvy hůlek, ukazovali prostupnost pevné hmoty, ale i zpívali. Na poslední chvíli se do mikromagie přihlásil zkušený iluzionista Josef Kaiser.

Předvedl pár triků ze svého bohatého repertoáru a nakonec porotě i přítomným zazpíval. I to mu možná přidalo plusové body, a tak kategorii mikromagie nakonec vyhrál. V kategorii jevištní magie porotu doslova očaroval Michal Nesveda se svou mentální magií. Měl až tak velký úspěch, že ho pořadatelé zařadili do programu sobotní magic gala show.

V ní kromě pořadatele Jirky Hadaše, který se pokusil přeříznout svou spolukomentátorku herečku Danu Morávkovou, vystoupili vítězové první řady Česko Slovensko má talent DaeMan nebo další účastníci této televizní soutěže pop trio La Gioia. Nechyběl ani zahraniční host, tentokrát jím byl slovinský Magic Wladimir. 

Autor: Blanka Malušová

21.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies