VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Josef Korvas: Teď je na řadě oprava amfiteátru

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas poskytl Slováckému deníku rozhovor.

18.11.2011
SDÍLEJ:

Josef Korvas.Foto: DENÍK/archiv

Chystá se rekonstrukce suterénu kina Hvězda, kde dříve nájemce provozoval diskotéku známou jako klub Barziko. Rušno by tam mělo být až do poloviny příštího roku. Jakým způsobem ovlivní stavební práce současný chod kina?

Doufáme, že se provozu kina nedotkne nijak výrazně. Máme i podobnou zkušenost z roku 2009, kdy se oprava ochozů a schodišť také prováděla za provozu. Důležitá je samozřejmě konkrétní domluva se stavební firmou a dohoda na provádění zejména hlukově náročných pracích mimo naše promítací časy či pronájemní akce. Jinak samozřejmě dojde k částečnému omezení našeho služebního parkoviště a přístupu do kina ze strany od sportovní haly, ale s tím počítáme.

Měl by tam vzniknout multifunkční prostor, kde by se kromě baru či kavárny mohl nacházet i malý promítací sál pro menší počet návštěvníků. Určitě jej bude možné využívat i k jiným typům akcí. Máte představu, co všechno byste tam mohli pořádat?

Malý sál by kromě promítání určitě mohl sloužit také besedám, tiskovým konferencím, prezentacím projektů či u nás vytvořených filmů, programům pro děti, našim aktivitám pro malé a mladé diváky Malovásek nebo Animásek a podobně. Rozhodně jeho přínos vidím kromě samotných Městských kin také jako volnou kapacitu proLetní filmové školy nebo jako prostory doplňující různé společenské, pronájemní nebo univerzitní události v kině konané.

Nájemce těchto prostor by měl být, podle představ radnice, svázán s provozem kina a měl by provozovat i kavárnu, která je o patro výš. V jakém smyslu by ta provázanost měla podle vás fungovat a jak by toto propojení mohlo být přínosné pro kino samotné?

Pokud dojde k naplnění této úvahy radnice, tak rozhodně společný provozovatel bude mít daleko lepší a sjednocené podmínky pro zásobování, parkování, skladování a transport zboží. Odpadla by také složitější logistika skladů a dá se předpokládat pružnější nabídka služeb, a to jak ve spodním suterénu, tak v kavárně v patře. Zisk pro návštěvníka kina by se měl projevit v dalším doplnění sortimentu služeb a trávení času v budově s plynulým přesunem do různých provozů.

Jde v případě dokončení rekonstrukce suterénu kina Hvězda o poslední nutný stavební zásah v budově, nebo je nutné v dohledné době opravovat ještě nějakou jinou část kina?

Pokud bychom mluvili vyloženě o stavebních zásazích, tak je otázka, zda provoz neukáže nutnost zdvojení dveří, a to jak ve vstupu, tak i v sále samotném. Co se dále týká budovy kina Hvězda, tak po rekonstrukci rozhodně pociťujeme jak my, tak i diváci absenci slibované světelné reklamy programu směrem ven z budovy (před rekonstrukcí jsme ji měli) a také si myslím, že by si kvalitní architektura budovy kina zasloužila důstojné venkovní noční nasvícení. Pominu-li několik menších dluhů z původně projednávaného projektu (internetové kiosky ve vestibulu, systém sálové plošiny či lešení aj.), tak v plánech i nadále ještě zůstává tzv. třetí fáze rekonstrukce kina Hvězda, a to je amfiteátr a podium u letního kina ve Smetanových sadech.

Autor: Pavel Bohun

18.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Pracovník roku v sociálních službách 2017. Slavnostní vyhlášení v Baťově vile ve Zlíně.
20

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

V Hradišti opět rozdávali mezinárodní certifikáty anglického jazyka

Téměř dvojnásobek žáků Základní školy UNESCO oproti loňsku se sešlo v úterý 19. září ve velkém sále uherskohradišťské Reduty, aby převzali mezinárodní certifikáty anglického jazyka Cambridge.

Smrt nasátím čerpadlem v bazénu v Hradišti nehrozí

HLASUJTE V ANKETĚ / Smrt teprve dvanáctileté dívky Anny-Sofie v bazénu rehabilitačního centra v Praze v polovině srpna letošního roku, kterou nasálo filtrační zařízení, a čtrnáctiletého Adama v libereckém aquaparku, který utonul o rok dříve, když jej také nasálo výkonné hladinové čerpadlo, vyvolává otázky, zda jsou všechny veřejné bazény a vodní atrakce bezpečné.

Čtrnáctiletý chlapec utekl ze školy, už jedenáct dnů je nezvěstný

 Již dlouhých jedenáct dnů policisté neúspěšně pátrají čtrnáctiletém Ladislavu Mikovi. Svěřenec Dětského domova v Uherském Ostrohu odešel v pátek 8. září v deset hodin dopoledne ze školy v Uherském Ostrohu a od té doby ho nikdo neviděl.

V Uherském Hradišti si připomenou povodně

Dlouhé vydatné deště, které se později změnily v povodně, znamenaly pro mnoho lidí ztrátu jistot nebo dokonce boj o přežití.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení