Na Modré bude dvacátý ročník svátku vína a burčáku

Akce již skončila

Modrá – Milovníci vína a burčáku, zbystřete! Obec Modrá s místními vinaři uspořádají v sobotu odpoledne už dvacátý ročník akce, která tradičně patří ke koloritu vesnice a zachovává si svůj regionální ráz. Ponese název Modřanské vinobraní. Jak je už dobrým zvykem, začne ve 14 hodin pod kapličkou Panny Marie v centru obce žehnáním hroznů z letošní úrody, ale i vína z loňské sklizně. A pak už se mohou lidé těšit na tradiční pásmo zarážání hory, po němž si krojovaní, doprovázení dechovou hudbou Boršičanka a občany, vyšlápnou v průvodu k místním vinařům, aby u nich ochutnali loňská vína a letošní burčáky.

„Na kvalitu vinných moků bude dohlížet rada starších vinařů, která rozhode, komu přiřkne právo k pěstování vína v příštím roce, ale také určí, které víno se stane šampionem letošního vinobraní,“ informoval starosta Modré Miroslav Kovářík. V 18 hodin začne na místním hřišti za obecním úřadem, kde se před dvaceti lety konalo první vinobraní, tanec pod révou za bedlivého dozoru hotařů, společenská zábava s Boršičankou a cimbálovkou Dolňáci. Pořadatelé připravili pro obveselení návštěvníků soutěž v natahování vína koštýřem a šlapání hroznů. V programu vystoupí mužský a ženský sbor z Modré, vyhlášen bude šampion vinobraní a uskuteční se dražba Krále hroznů.

„Ani letos si nenechám ujít Modřanské vinobraní. A zase na něj přijedu v kočáře taženém koňmi v nových šatech,“ nechala se slyšet Markéta Hrušková, alias buchlovská hraběnka.

16. 9.  (14:00–20:00)
Modrá
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení