VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z Dolního Němčí

Zpravodajství z Dolního Němčí

AKTUALIZOVÁNO

V Dolním Němčí se propadlo zastřešení skladového přístřešku firmy Formika

Dolní Němčí – Náporu čerstvého sněhu ve čtvrtek 2. února v noci neodolala a propadla se dovnitř část skladového přístřešku firmy Formika v Dolním Němčí. Uvnitř se v té chvíli údajně nikdo nenacházel, proto také nedošlo k žádnému zranění. Hasiči, kteří se dostavili na místo byli vzápětí odvolání s tím, že si majitel úklid následků události zajistí sám.

Chřipka uzavřela školu v Dolním Němčí, nemocná je polovina žáků i pedagogů

Dolní Němčí – Doslova jako černá ruka řádí chřipková epidemie mezi žactvem i učitelským sborem Základní školy a Základní umělecké školy (ZŠ a ZUŠ) v Dolním Němčí. Počty nemocných se tam ve čtvrtém lednovém týdnu zvýšily natolik, že se ředitel školy Milan Kvasnička rozhodl vyhlásit na 26. a 27. ledna ředitelské volno. Podle zjištění Slováckého deníku by na školách Uherskohradišťska ani na Uherskobrodsku neměla být chřipková epidemie na takovém vzestupu jako právě v Dolním Němčí.

Jubilejní Farní ples v Dolním Němčí roztančil zpěvák VOXEL

Dolní Němčí – Na Slovácku vystoupil teprve podruhé a na Farním plese si střihl premiéru. Čtyřiadvacetiletému zpěváku Václavu Lebedovi, který si říká uměleckým jménem VOXEL, však přirostla oblast jihovýchodní Moravy k srdci ihned, co vystoupil v minulém roce na uherskohradišťském Majálesu. V sobotu 21. ledna se tak znovu představil publiku na Slovácku, tentokrát návštěvníkům jubilejního desátého Farního plesu v Dolním Němčí. Možná i proto, že sám pochází z Moravy, se na vystoupení zvláště těšil.

Polonézu zatančili školáci v Dolním Němčí v červeno bílo černé barevné kombinaci

Dolní Němčí – V nádherně vyzdobeném sále Kulturního domu v Dolním Němčí předvedlo v sobotu 14. ledna své taneční umění pod vedením Simony Synčákové a Šárky Doškové celkem 21 párů tanečníků – deváťáků. Konal se tam totiž tradiční ples SRPŠ.

Zpěvák Voxel vyšperkuje Farní ples v Dolním Němčí

Dolní Němčí – Už podesáté uspořádají v sobotu 21. ledna nejpopulárnější bál poslední dekády v Dolním Němčí. A jako v minulosti, i nyní jsou podle pořadatelů již rozprodány stovky vstupenek do všech prostor tamního Kulturního domu, kde veselí od 19.30 hodin propukne.

V Dolním Němčí zachránili krahujce. Poraněných zvířat neustále přibývá

Dolní Němčí - Když se šestačtyřicetiletý Kamil Válek po Novém roce podíval z okna na svoji zahradu, zaznamenal na zemi nemotorný pohyb na první pohled zvířete podobného ptáku. Při bližším ohledání zjistil, že moc daleko od pravdy nebyl, přestože se z domnělé poštolky později vyklubal krahujec obecný.

Dolní Němčí: koledovali ve 14°C mrazu. Přinesli koruny, euromince i kuny

Dolní Němčí – Nápisy křídou K. M. B. 2017, tedy Kristus žehná tomuto domu, se mohou pochlubit také stovky domácností v Dolním Němčí. Bezmála dvouhodinovou obchůzku ve čtrnáctistupňovém mrazu tam v sobotu 7. ledna dopoledne zvládlo šest desítek koledníčků Tříkrálové sbírky, doprovázených svými dospělými průvodci se zapečetěnými pokladničkami.

Konec trafik na Slovácku? EET je posledním hřebíčkem do rakve

Slovácko – Dvě jediné trafiky v Dolním Němčí jsou od začátku roku 2017 minulostí. Uzavřít se je rozhodli jejich majitelé jednak kvůli svému seniorskému věku a jednak z důvodů povinnosti od března fungovat v rámci Elektronické evidence tržeb (EET).

Na Vánoční výstavu do dolněmčanské školy zamířily o víkendu davy návštěvníků

Dolní Němčí – Více než tisíc obrázků, kreseb a celé plejády dalších druhů výtvarných děl, včetně vernisáže, vyhodnocení výtvarné soutěže, divadelních, hudebních i tanečních vystoupení žáků ZUŠ a k tomu zpestření v podobě písní Mužského pěveckého sboru Dolněmčané a Dětského národopisného krúžku Dolněmčánek.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Dolněmčan slavil padesátiny. Podívejte se

Dolní Němčí – Přípitkem vestoje vzdaly hold půlstoletí existence Národopisného krúžku Dolněmčan více než tři stovky návštěvníků závěrečné oslavy tohoto souboru. Slavnostní večer se konal v sobotu 26. listopadu v Kulturním domě v Dolním Němčí před zaplněním sálem.

Padesátileté jubileum završí soubor Dolněmčan slavnostním večerem

Dolní Němčí – Slavnostním večerem vyvrcholí v sobotu 26. listopadu letošní oslavy půlstoletí existence Národopisného krúžku Dolněmčan. Program v Kulturním domě v Dolním Němčí začne úderem 19. hodiny a jeho hlavními aktéry budou oslavenci, tedy členové Dolněmčanu. Závěr večera bude patřit besedě u cimbálu s cimbálovou muzikou Babica.

AKTUALIZOVÁNO

Na setkání Kadlčků - Komínků dorazili i potomci z Anglie i z Maďarska

Dolní Němčí – Celkem 180 členů jedné z větví rodiny Kadlčkovy, posjížděných i z některých evropských zemí, si dalo dostaveníčko v sobotu 19. listopadu odpoledne v Kulturním domě v Dolním Němčí. Na tom by nebylo nic divného, jenže po pěti letech šlo už o jejich druhé úspěšné setkání, přičemž obě jsou zajímavá také tím, že se mohla uskutečnit díky mravenčímu pátrání Pavla Kadlčka ve svém rodokmenu.

Pád letadla a tragickou smrt jeho pilota připomíná nad Dolním Němčím pomníček

Dolní Němčí – Malý kovový kříž s vrtulí nad betonovým podstavcem, na konstrukci vypsané osudné datum 23. září 2016, pod ním jméno Jara Kočí a úplně vespod fotka jeho usměvavé tváře s brýlemi posazenými vysoko nad obočím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies