VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vánoce, předvánoční a vánoční akce na Slovácku, 2016

AKTUALIZOVÁNO

Štěpánský koncert naplnil posluchače poselstvím pokoje

Velehrad – Štěpánský koncert v podání Hradišťanu s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou a jeho hosty plní svými posluchači už sedmadvacet let, a to vždy o druhém svátku vánočním, prostory velehradské baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Vánoční Buchlov představil betlémy i prostory obývané Berchtoldy

Buchlovice – Zatímco jiné hrady, zámky a památky mají zpravidla o vánočních svátcích zavřeno, na Buchlově se to včera jen hemžilo návštěvníky a zvědavci, kteří si nechtěli nechat ujít, představení živého betlému či otevření jinak veřejnosti nepřístupných prostor v purkrabské části hradu Buchlova, kde žil rod Berchtoldů.

Živý betlém na Modré zpestřil lidem Boží hod vánoční

Modrá – Prostranství pod historickou kapličkou Panny Marie Hostýnské v centru Modré bylo o prvním svátku vánočním plné příjemné svátečné atmosféry. Navzdory ne zrovna příznivým povětrnostním podmínkám zatoužily víc než tři stovky lidí z obce i okolí prožít už pošestadvacáté sváteční večer pod širým nebem a na vlastní oči vidět příběh o narození Spasitele.

AKTUALIZOVÁNO

Svatupluk, Jiří Pospíchal a Kunovjan oslavovali narození Krista

Uherské Hradiště /VIDEO/ – Jak se správně naladit na vánoční svátky v duchu Slovácka předvedli Smíšený pěvecký sbor Svatopluk, Jiří Pospíchal a cimbálová muzika Kunovjan na vánočním koncertu v Kostele svatého Františka Xaverského v Uherském Hradišti. Na Boží hod, tedy v neděli 25. prosince společně přinesli pohodovou vánoční atmosféru zaplněnému chrámu na Masarykově náměstí.

Na Štědrý den se narodilo v Hradišti šest dětí

Uherské Hradiště – Dvě otravy alkoholem, několik případů střevní chřipky, kolapsové stavy a bronchitidy řešili lékaři v Uherskohradišťské nemocnici během Štědrého dne. Traumatologové v průběhu dne ošetřili 24 úrazů, především pohmožděniny a zlomeniny. Pět dalších pacientů utrpělo úrazy po pádu na náledí. Lékaři ošetřili také drobná popálení o svíčky či při smažení kapra. Dětskou pohotovostí prošlo na Štědrý den 24 pacientů, většina s dýchacími problémy, virózami nebo střevní chřipkou, pět z nich bylo hospitalizováno na dětském oddělení, tři na dětské JIP.

Půlnoční na Velehradě se nesla na tónech od Jiřího Pavlici

Velehrad – „Missa brevis pastoralis" pro sóla, sbor a orchestr od Jiřího Pavlici zněla při štědrovečerní půlnoční mši svaté velehradskou bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Koledování Děcek z Buchlovic diváky vánočního koncertu obohatilo

Buchlovice – Šestý ročník vánočního koncertu Příběh nekončí, který v sále Československého centra v Buchlovicích uspořádal tamní dětský folklorní soubor Děcka, bude v jeho návštěvnících ještě hodně dlouho doznívat. Možná by ty dětské zpěváky a tanečníky, které doprovázela mladá cimbálová muzika s primášem Davidem Šedou, který pro muziku připravil veškeré hudební úpravy, chtěli vidět a slyšet ještě jednou, dvakrát…

Posvátný plamínek z Ježíšova rodiště roznášeli skauti po vsích

Tupesy, Modrá, Velehrad – V nejedné domácnosti Tupes, Modré a Velehradu plápolá díky skautům od třetího pátku plamínek Betlémského světa, symbol klidu, míru a přátelství, který byl do České republiky přivezen z Ježíšova rodiště.

Pestrá kolekce vánočních písní zněla tupeským muzeem

Tupesy – O čtvrté adventní neděli podvečerní prožívaly tři stovky návštěvníků Muzea keramiky v Tupesích proměnu v čase – přesněji v čase vánočním. Přesyceni trhem vzali v muzeu zavděk Vánočním zpíváním s festivalem dobrot a chutí, prostou komunikaci mezi sebou, ale také vzájemné obohacení se o svoji přítomnost.

Magnetem ve skanzenu Rochus byla Radostná novina

Uherské Hradiště – Skanzen lidové architektury Uherskohradišťska, který je součástí Parku Rochus nad Mařaticemi, přitahuje milovníky přírody, vesnického prostředí a historie převážně od jara do podzimu. Ale v adventním a předvánočním čase letos poprvé.

Rockově upravené koledy R.O.C.K. Baby zněly nádvořím galerie

Uherské Hradiště – Pravou vánoční atmosféru si mohlo vychutnat na sto posluchači, kteří zavítali na jednadvacátý ročník rockového koledování u stromečku na nádvoří Galerie Slováckého muzea Uherské Hradiště.

Psohlavci rozdávali v Uherském Hradišti Betlémské světlo

Uherské Hradiště – Na své pouti Evropou dorazila patnáct minut po deváté hodině třetí prosincové soboty vzácná vánoční zásilka i do Uherského Hradiště.

Folklorní soubor Modřánek oživil vánoční jarmark na Velehradě

Velehrad – Advent, příchod nejoblíbenějších svátků v roce a předvánoční čas bez jarmarku? Pošetilost! Naladit se na Vánoce chtějí už deset let i Velehraďané.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení