VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Tipy na kulturní a víkendové akce na Slovácku

Přijďte se podívat, jak se kdysi žilo na Velehradě

Velehrad – U nás na Velehradě aneb Jak se žilo před léty, to je název výstavy dobových předmětů, tiskovin, fotografií, obrazů, dokumentů a dalších cenných pokladů, jimž lidé říkají staré harampádí. Vernisáž v Turistickém centru Velehrad se uskuteční ve čtvrtek 17. listopadu v 18 hodin.

AKTUALIZUJEME

Kam za zábavou? Na výstavu Zima na Slovácku nebo na svatební show

Slovácko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Na žehnání vína přijede do Hradiště na koni skutečný Martin

Uherské Hradiště – Bude tomu deset let od založení tradice na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, kde místní farář požehná svatomartinskému vínu vždy 11 den 11 měsíce v 11 hodin a 11 minut. Starodávný obřad spočívající v příjezdu představitele svatého Martina na bílém koni v doprovodu římských vojáků letos ozvláštní dvě události. Jezdec na koni je jednak jmenovcem svatého Martina a bude tedy také jedním z oslavenců, navíc letos poprvé požehná vínu páter Josef Říha z místní římskokatolické farnosti.

Hradišťská ZUŠka bude v listopadu koncertovat i ve věznici

Uherské Hradiště – Dvěma koncerty obohatí žáci i učitelé uherskohradišťské Základní umělecké školy (ZUŠ) listopadovou kulturní nabídku v Uherském Hradišti. V prvním z nich v úterý 15. listopadu od sedmé hodiny večerní rozezní svými nástroji žáci ZUŠky prostory hradišťské Reduty, aby den na to, ve středu 16. listopadu, od šesté hodiny odpolední vystoupili učitelé ZUŠky s benefičním koncertem k příležitosti připomínky na listopadové události revolučních let.

Staré Město v sobotu uvidí Hubertovu jízdu

Staré Město – Premiérovou Hubertovu jízdu uvidí v sobotu 5. listopadu Staré Město.

Jak se starat o kroje? V hlucké tvrzi to vysvětlí tetičky

Hluk – Jak skladovat věnečky, jak prát kordulky nebo proč škrobit nohavice či žehlit šátky. Takové otázky nejednou přišly na mysl každé hospodyni na Slovácku, která doma uchovává jeden z místních krojů. I proto se v hlucké Tvrzi už po druhé rozhodli uspořádat přednášku tamních tetiček s názvem Postaraj sa o svůj kroj.

AKTUALIZUJEME

Kam o prodlouženém víkendu? Na výstavu mechanické hudby nebo košt ořechovky

Slovácko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na tento víkend. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi dnešního vydání Slováckých novin.

AKTUALIZOVÁNO

Víkendové hody budou sice bez stárků a práva, ale s živým beranem

Drslavice, Hradčovice, Veletiny – Hned tři obce, Drslavice, Veletiny a Hradčovice spadající do společné farnosti, pořádají o tomto víkendu hody. Ty se tradičně konají v souvislosti se zasvěcením kostela v Hradčovicích Všem Svatým. Mimo společnou slavnostní nedělní mši však má každá ze trojice těchto uherskobrodských vesnic svou vlastní chasu. V žádné z nich však návštěvníci nenaleznou stárky, stejně jako se nedočkají předávání práva.

Na oslavách 25 let Míru vystoupí Hudba Praha i Nšoči

Uherské Hradiště – Už v pátek 23. září se bude v klubu Mír konat oslava jeho 25 let existence.

Dopoledne s Armádou ČR v Hradišti představí obrněné vozy i vojenské zbraně

Uherské Hradiště – V rámci Dopoledne s Armádou ČR se na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti v sobotu 24. září od deváté hodiny ranní do dvanácté hodiny polední představí ukázky vojenské techniky.

První ročník Babího léta v Bánově slibuje začátek jedinečného festivalu

Bánov – Festival oslavující ženy a jejich roli v tradicích a historii slováckého regionu. I tak by se dal charakterizovat první ročník akce Babí léto v Bánově, která pod taktovkou bánovského souboru Zpěvule odstartuje v sobotu 24. září. Letošní premiéra je navíc spojena s oslavami pátého výročí založení Zpěvulí, a tak se v sále Základní školy v Bánově od sedmé hodiny večerní sejde přes desítka hostů, aby společně vystoupili v pořadu s názvem „hore je chodníček, dolu je cestička…".

Škola lidových tanců tradičně předznamenává příchod kunovských hodů

Kunovice – Tance hrozenské a uherskohradišťské, lidové kreace z Kopanic či nácvik mužského verbuňku a ženských kariček. To vše nabízí letošním účastníkům Škola lidových tanců v Kunovicích, která vyvrcholí 23. září v pátek od sedmé hodiny večerní besedou u cimbálu, což je také jedna z prvních akcí zahajující letošní kunovské hody.

Hostětín bude hostit Jablečnou slavnost

Hostětín - Jablka na všechny způsoby, všemi smysly a v té nejvyšší kvalitě. Jablečná slavnost v Hostětíně v neděli 25. září už popatnácté potěší každého milovníka jablek, ale i zájemce o bioprodukty či ekologické zemědělství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení