VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Baťův kanál, využití, rekreace, sociální zázemí

Baťův kanál, využití, rekreace, sociální zázemí

AKTUALIZOVÁNO

Shořela jachta na 'Baťáku'. Škoda přesáhla milion

FOTOGALERIE / Plameny šlehající z vody, jeden zraněný člověk a škoda přesahující milion korun. To je výsledek požáru luxusního člunu, ke kterému došlo v neděli 13. srpna v přístavišti na Baťově kanále v Babicích. Podle Libora Netopila z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje šlo o naprosto výjimečnou situaci, se kterou se ještě nesetkali. Příčina ohně zatím není jasná a vyšetřují ji kriminalisté.

Baťův kanál: ochutnávka vína i divadlo na vodě

Sedět se sklenkou vína na palubě lodi nemusíte jen na velkých řekách, takový program na některých z pátečních letních podvečerů nabízí i plavidla na Baťově kanále. Nemenším zážitkem je pak také divadlo na vodě. V létě se snaží zpestřit program provozovatelé různých atrakcí a fenomén Baťův kanál láká návštěvníky nejen na plavbu.

Baťův kanál láká na nové lodě, sezona skončí dřív

Na Baťově kanále začne letos sezona o jeden víkend dříve, než je obvyklé. Třináct plavebních komor zahájí provoz už v pátek 28. dubna. Opravy téměř 80 let starého opevnění břehů si ale naopak někde vyžádají zkrácení sezony až o měsíc. Vodní cesta návštěvníky láká na lepší infrastrukturu i na nové lodě. Loni Baťův kanál navštívilo asi 90 000 lidí.

Na Baťově kanále opravují opevnění břehů. Na podzim jeho část uzavřou

Stavební stroje jsou místo lodí vidět na Baťově kanále. V úseku mezi Huštěnovicemi a Babicemi dochází k opravě opevnění obou břehů. V úseku dlouhém 580 metrů stroje odtěžují nánosy, aby zajistily bezpečnější plavební hloubku a především tedy opravují kamennou rovnaninu na březích.

HIT sezony Východní Moravy patří Baťovu kanálu

Slovácko – Baťův kanál s nabídkou Země, voda, vzduch – prodloužený jarní víkend na Východní Moravě, Region Slovácko s příměstským táborem Moje Slovácko – aneb u tetičky na dědině nebo KOVOZOO ve Starém Městě společnosti REC GROUP.

Kraj letos podpoří rozvoj Baťova kanálu i údržbu turistických tras

Region - Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě krajskou dotaci ve výši jednoho milionu korun použije mimo jiné na pět tisíc nových map kanálu a dětských vystřihovánek vodní cesty.

Šedesát metrů dlouhé molo na Baťáku je připraveno na první lodě a houseboaty

Staré Město – Namísto plovoucích vorů dva metry široké a šedesát metrů dlouhé dubové molo za téměř jeden milion korun. Vstupní branou všem vodáckým nadšencům plavícím se po Baťově kanálu přes Staré Město bude v nadcházející sezoně zbrusu nové přístaviště. Radnice si od své investice, na níž se kromě ní podílel ještě Zlínský kraj, slibuje zlepšení cestovního ruchu a vodní turistiky.

Přípravy vrcholí. Baťův kanál zahájí sezonu 1. května

Zlínský kraj – Přípravy na novou sezonu jsou v plném proudu. Na Baťově kanálu, který patří k jedněm z největších turistických lákadel v kraji, ji zahájí v neděli 1. května. „Nějaká akce k zahájení se uskuteční skoro v každém přístavu, hlavní jsou plánovány do Otrokovic a Napajedel," řekl ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek.

Bez půjčení lodě se z Hradiště po Baťově kanálu nepovozíte

Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Podívej se tady na to Uherské Hradiště. Co tak třeba zajet na dovolenou tam? Leží přímo u toho známého Baťova kanálu. Nasedneme tam na nějakou tu velkou loď a necháme se po něm povozit. I tak nějak může kdekoliv v České republice či na Slovensku vypadat plánování rodinné dovolené na Slovácku. V tomto konkrétním případě ovšem nejedna rodina může zažít vcelku hořké zklamání. Nasednout na loď a nechat se povozit po Baťově kanále totiž není možné.

Na kilometru Baťova kanálu zpevňují břehy. Zahájení sezony není ohroženo

Babice, Huštěnovice – Zbývají necelé dva měsíce do zahájení plavební sezóny na Baťově kanále. Povodí Moravy i letos pokračuje v úpravách, které mají za cíl pomoci provozovatelům přitáhnout ještě více turistů a udržet vodní cestu v dobrém stavu. Plavební a závlahový kanál se momentálně upravuje mezi komorami v Huštěnovicích a Babicích.

Ahój! Žáci ze ZŠ Unesco vyrazili na plavbu po Baťově kanálu

Uherské Hradiště – V námořnickou posádku se proměnili školáci, kteří včera vyrazili na dobrodružnou plavbu po Baťova kanále. Do školních lavic toho dne nesedly asi tři stovky žáků prvního stupně ZŠ Unesco v Uherském Hradišti, kterým tento i příští měsíc ozvláštňuje vyučování projekt Poznej svůj Baťův kanál.

Baťův kanál se nevyhne opravám. Přijdou na 220 milionů korun

Slovácko – Právě v tomto období je nejvytíženější. Křižují jej desítky lodí a hausbótů, další stovky cyklistů a turistů se pohybují po jeho březích. Řeč je o Baťově kanále, který je jedním z nejvýraznějších turistických lákadel tohoto regionu. Nicméně i tento „magnet na turisty" potřebuje pravidelnou údržbu, proto do oprav vodních cest na Slovácku v nejbližších letech přitečou nemalé peníze.

AKTUALIZOVÁNO

V Ostrohu zahájili provoz na vodě i v podzemí

Uherský Ostroh /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Od významného vodního díla k jedinečnému uměleckému dílu. Tak by se dalo charakterizovat prvomájové dopoledne v Uherském Ostrohu. Toto město na břehu řeky Moravy se totiž v pátek 1. května dočkalo hned dvou významných událostí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení