VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá

Čarodějnice se potřinácté slétly do Archeoskanzenu Modrá

O živý závěr magického večera poslední dubnové neděle se v Archeoskanzenu Modrá postaralo na sto padesát přitažlivě i nepřitažlivě vypadajících čarodějnic na košťatech i bez nich, s dlouhými zahnutými nosy posetými bradavicemi.

Od Velkého pátku bude díky teráriu na Modré džungle na dosah

Anakonda žlutá, hroznýš královský a madagaskarský, krajta diamantová nebo kobercová, plivající kobra, kajman, ještěři, chameleoni, želvy, barevné žabičky pralesničky, jedny z nejkrásnějších obojživelníků vůbec, které jsou Indiány využívány k výrobě otrávených šipek a šípů pro lov.

U archeoskanzenu zapálili Morenu a utopili ji v rybníku

Vloni stejně jako letos připadla jarní rovnodennost na 20. března. U Archeoskanzenu Modrá přivítali jaro s denním předstihem, a to už v neděli odpoledne. O tradiční pásmo při sedmadvacátém ročníku Vítání jara se tu postaraly děti z folklorního souboru Modřánek.

Chýše starých Slovanů obsadili skautští kuchtíci a kuchtičky

Modrá – Přestože rtuť teploměru bloudila v sobotu na Modré kolem sedmého stupínku pod bodem mrazu a v regionu je hodně dětí upoutaných na lůžko s chřipkou nebo zánětem horních cest dýchacích, zúčastnilo se v tamním archeoskanzenu 13. ročníku Skautského zimního vaření na osmdesát skautských kuchtiček a kuchtíků s dvaceti vedoucími družin.

Návštěvnickým skokanem roku v kraji se stala Modrá

Modrá – Pomyslnou třetí příčku v návštěvnosti Zlínského kraje v uplynulém roce obsadila vesnička Modrá se svými 720 obyvateli, rozkládající se na západním podhůří Chřibů.

Při Přivírání skanzenu se snědlo čtvrt tuny zabijačky

Modrá – Jitrnicový a jelítkový prejt, ovar, škvarky, vepřové pečínky a další dobroty z vykrmených pašíků provoněly v sobotu Archeoskanzen Modrá, slovanské opevněné sídliště. Stalo se tak při dvanáctém ročníku Přivírání skanzenu s chutí slovácké zabijačky, který si nenechalo ujít devět set lidí z různých koutů naší vlasti.

V Archeoskanzenu Modrá přivřou jeho brány

Modrá – Zřeknete-li se o poslední říjnové sobotě posvátečního lenošení a vydáte se do Archeoskanzenu Modrá, program, který tam na rozloučení s letošní sezonou připravili, vás zcela určitě nezklame.

Přivírání Archeoskanzenu v Modré se dvěma rekordy

Velehrad – Dvě stě kilogramů vepřového masa proměněného v nejrůznější zabijačkové dobroty, hudba k tanci i poslechu, ochutnávka čtyřiceti domácích pálenek a likérů a dvanáct stovek lidí, kterým se už od rána sbíhaly sliny na zabijačku. To byl v sobotu v Archeoskanzenu Modrá jedenáctý ročník Přivírání skanzenu s chutí slovácké zabijačky.

V Archeoskanzenu otevřeli výstavu o soudu s Metoděje i smilnící ženou

Modrá /FOTOGALERIE/ – Zlatým hřebem jedenáctého ročníku festivalu slunce a ohně s názvem Slunovrat, který se v sobotu uskutečnil v opevněném slovanském hradisku Archeoskanzenu Modrá, bylo slavnostní zahájení výstavy nazvané Když Frankové soudili Metoděje aneb O vině a trestu v době Velké Moravy.

Čarodějnice a čarodějové řádili ve skanzenu. Podívejte se

Modrá /FOTOGALERIE/ – Proud hezkých zážitků čekal ve čtvrtek večer na návštěvníky Archeoskanzenu Modrá. Devadesáti magickým bytostem, čarodějnicím a čarodějům z řad dětí i dospělých, tam po vztyčení máje v obci, nastaly veselé i strašidelné chvíle. Stalo se tak při dvacátém ročníku kouzelné filipojakubské noci, jejímž pořadatelem byl obecní úřad spolu se skautským střediskem.

Budovy v archeoskanzenu dostaly po 10 letech nové střechy z rákosu nebo došků

Modrá /FOTOGALERIE/ - Rákosové střechy jsou snad všude minulostí, ale minimálně na jednom místě regionu jsou k vidění. A to v Archeoskanzenu Modrá. Návštěvníkům tam přibližuje vzhled opevněné sídliště z doby Velké Moravy, ale je k vidění také na sousedním hotelu Skanzen.

Unikátem Živé vody v Modré je kapr Jonáš

Modrá /FOTOGALERIE/ – Druhým největším kaprem na Moravě je čtrnáctiletý Jonáš, kterého v pondělí krátce po poledni vypustil do rybníka botanické a sladkovodní expozice Živá voda v Modré jeho správce Jiří Kroča.

V archeoskanzenu na Modré se loučili se sezonou zabijačkou

Modrá /FOTOGALERIE/ – Slovanské opevněné hradisko, Archeoskanzen Modrá, je už deset let oblíbenou zastávkou českých i zahraničních turistů. Nejinak tomu bylo o poslední říjnové sobotě. Tisíc lidí si nenechalo ujít speciální akci s názvem Přivírání skanzenu s chutí slovácké zabijačky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies