VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slušovice testují novou technologii usazení kanalizačních poklopů

Slušovice – Inovativní technologii usazení kanalizačních poklopů začali testovat ve Slušovicích. Opravená místa ocení zejména řidiči: díky dokonalému lícování poklopů s rovinou vozovky netrpí podvozky jejich vozů. Nová metoda by ale měla přinést také delší životnost a tím menší investice do problematických úseků.

10.12.2016
SDÍLEJ:

Rekonstrukce jedné kanalizační šachty trvá v průměru hodinu.Foto: www.medialni-servis.cz

Pokud se technologie osvědčí, bude ji zadavatel (Služby města Slušovice p. o.) v budoucnu preferovat.

Slušovice se zařadily mezi první města a obce v České republice, které technologii vyvinutou firmou Woxi zavádějí v reálném provozu. Opravy se zatím dotkly několika nevyhovujících kanalizačních šachet, jejichž propadající se poklopy řidičům notně znepříjemňovaly jízdu.

„V průměru byl jeden poklop opraven do šedesáti minut a pěkně lícoval s vozovkou," ocenil ředitel příspěvkové organizace Služby města Slušovice Jan Fenyk, který na rekonstrukci osobně dohlížel.

„Samotná technologie spočívá v tom, že dokáže síly působící na šachtu s poklopem rozložit více do okolního prostředí a nedochází tak k nežádoucímu přetěžování," vysvětlil přednost metody. Firma Woxi na vykonanou práci poskytuje standardní záruku, kterou je ale možné prodloužit až na pět let.
I přes slibné předpoklady se Fenyk do celkového hodnocení inovace zatím logicky pouštět nechce.

„Abychom mohli posuzovat klady či zápory této metody, potřebujeme opravené poklopy vystavit běžnému provozu, a pak teprve můžeme hodnotit," zdůvodnil Jan Fenyk.

Dodal, že pokud se metoda osvědčí, budou ji Služby města Slušovice v budoucnu preferovat. Přímo ve Slušovicích organizace provozuje kanalizaci o celkové délce zhruba 20 kilometrů.

Představa, že nastane konec předčasně se propadajícím poklopům v silnicích je však lákavá nejen pro Slušovice.

„O naši technologii usazení kanalizačních poklopů zájem roste. A to až překvapivým tempem. Prakticky každý den chodí objednávky z různých míst Čech i Moravy," prozradil Richard Kovář, ředitel firmy Woxi a zároveň autor nápadu.

O kvalitě jimi rekonstruovaných kanalizačních poklopů nemá pochybnost.

„Před tím, než jsme realizace oprav pomocí této technologie začali nabízet, byly zkušební vzorky vystaveny náročným zátěžovým testům. Zároveň pracujeme podle nejnovějších norem ISO," uvedl Kovář.

Zájem správců komunikací a kanalizačních sítí i jejich poznatky ho těší, neboť firma tím získává podnětnou zpětnou vazbu. To vše spadá do podnikové filozofie, kterou vyjadřuje slogan myslíme jinak.

„Při hledání technických řešení se na věc snažíme opravdu dívat z jiného úhlu. Některé pracovní postupy jsou sice léta zavedené, to ale neznamená, že nemají nedostatky. A ty se právě snažíme odstraňovat," přiblížil ředitel firmy Woxi.

Prozradil, že v současnosti už byla vyřešena také metoda usazení kanalizačních vpustí. Ty totiž představují podobný problém, jako propadající se nebo naopak vyčnívající poklopy. „Usazení samonivelačních mřížových poklopů je založeno na stejné technologii," upřesnil Richard Kovář.

Autor: Redakce

10.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Archeoskanzen na Modré se proměnil v židovskou vesnici

Baladický příběh Pláč svatého Šebestiána, který se odehrává na pozadí velké morové epidemie na území Svaté říše římské, jež postihla Evropu ve 14. století, natáčeli v Archeoskanzenu Modrá a v polích za tamní Živou vodou scénáristé a režiséři Milan Cyroň a Tomáš Uher.

Když se prase otočí, klec se uzavře. Hejtman nevylučuje ani trávení divočáků

Odchytových klecí se žrádlem, které mají přilákat divočáky, bude na Zlínsku kvůli africkému moru prasat zatím osm. Jedna přijde na 42 tisíc korun, na dalších osm tisíc pak fotopast, která bude umístěna poblíž.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení