VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

17.3.2016

Ski areál Razula je stále v provozu, plánuje provoz i na Velikonoce

Velké Karlovice - Zatímco většina lyžařských areálů ve Zlínském kraji již ukončila sezónu kvůli tajícímu sněhu na sjezdovkách, ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se stále lyžuje.

16.3.2016

Daňové přiznání za 15 minut

Praha - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem Vám celá procedura nezabere více jak 15 minut.

15.3.2016

Kouzelník Jirka Hadaš a Prasátko PIGY a pomáhají Kuřeti

Region - Jiří Hadaš a jeho autorský projekt KOUZELNÝ KARNEVAL se již pošesté stali oficiálními spojenci pro "Kuře". Společně s Prasátkem Pigy v letošním roce navázali na dlouhodobou spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti v rámci sbírkového projektu Pomozte dětem!

14.3.2016

Jak snadno ušetřit tři tisíce ročně? Začněte u elektřiny a plynu!

Ceny za plyn nebo elektřinu v ČR se liší kraj od kraje. Rozdíly jsou v řádu stovek a tisíců korun. Konečnou cenu energie totiž vedle jejího dodavatele určuje i její distributor. A právě jejich ceny se značně liší. To však domácnosti nemusí zase až tolik zajímat, důležité pro ně je, kdo jim energii prodá nejlevněji.

12.3.2016

Gabriela Bajerová Zezulová: Klienti přicházejí, když začne provoz stagnovat

Morava - S nárůstem počtu nových hotelů, restaurací a wellness zařízení stoupá také poptávka po kvalifikovaných zaměstnancích. Málo menších provozoven si může dovolit zaměstnat profesionálního náboráře. A tak se do hledání zapojují známí, mnohdy i sami zaměstnanci, využívá se inzerce, pracovní portály, úřady práce.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2016

Konec Forschneru v Hradišti je lež, tvrdí vedení firmy

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Dlouholetý zaměstnavatel několika stovek obyvatel Slovácka, společnost Forschner, čelí v poslední době informačnímu tlaku a je obviňována, že chystá velký přesun své výroby do Albánie a připravuje se tak na definitivní ukončení aktivit firmy na území našeho regionu. Vedení podniku to však rezolutně odmítá a tvrdí, že jde o fámy, které se ani v nejmenším nezakládají na pravdě.

9.3.2016

Ski areál Razula chystá na neděli 13. března tradiční Maškarní lyžovačku

Velké Karlovice – Tradiční Maškarní lyžovačka na Horalu je opět tady! Neděle 13. března bude ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích patřit dětem. Na sjezdovce Horal u hotelu Horal se uskuteční dětský karneval na lyžích, který je každoročně vyvrcholením lyžařské sezóny.

7.3.2016

Moravská vysoká škola Olomouc využívá nejnovější digitální technologie

Digitalizace vzdělávání je na Moravské vysoké škole Olomouc (MVŠO) aktuálním trendem už několik let. Úzký kontakt se zahraničím, mladí vyučující, spolupráce s přední českou IT firmou TESCO SW a především technická vybavenost BEA campusu k tomu vytváří ideální zázemí.

2.3.2016

Zima je zpět! Deset důvodů, proč právě teď vyrazit do Velkých Karlovic

Velké Karlovice – Pohádková zima v Beskydech je zpět! Návrat chladnějšího počasí společně s čerstvou sněhovou nadílkou slibují skvělé lyžařské podmínky pro nadcházející víkend i další dny. Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích přibylo od úterý několik centimetrů čerstvého sněhu.

2.3.2016

Stavební veletrh se zaměřil na úsporu energie

Uherské Hradiště – Nové trendy, zajímavé nápady či mnoho užitečných rad ze světa stavebnictví představil 12. ročník výstavy Stavíme, bydlíme v Uherském Hradišti. Ten svým návštěvníkům dal opět nahlédnout do tajemství stavebních výrobků, materiálů a technologií.

26.2.2016

Hledají výrobce šizeného sýru dodávaného firmou z Podolí

Podolí - Špatně zvolili obchodního partnera či naletěli podvodnému jednání. I takovou příčinu by mohla mít kauza potravinářské společnosti Kovář plus, která v současnosti čelí správnímu řízení ze strany Státní veterinární správy (SVS). Za vším stojí výrobek označený jako Eidam cihla 30%, jehož je právě tato firma z Podolí distributorem.

26.2.2016

Michal Zapletal: S předsudky o realitních makléřích se setkávám denně

Přerov /ROZHOVOR/ - Práce realitního makléře není pro Michala Zapletala pouze zaměstnání, jak sám říká, jde o životní styl. „Když k práci přistupujete pozitivně, tak jste díky ní spokojeni i v osobním životě," netají se. Jak se dostal k práci pro GALERII REALIT a co ho v práci nejvíc motivuje, prozradil v rozhovoru.

25.2.2016

Slavnosti břeclavského piva s hvězdami i talenty ze soutěže

Břeclav /PR/ - Pořadatelé tradičních Slavností břeclavského piva, které se konají v sobotu 11.6.2016, letos zapojili do hudebního programu širokou veřejnost. Vedle populárních skupin Horkýže Slíže, Walda Gang, Michal Hrůza s kapelou a Argema tak na stejném pódiu vystoupí i skupiny Sto Korun!, Emplane a Šroti, vítězové talentové soutěže. Hudební line-up slavností je dnešním dnem kompletní. Na návštěvníky oblíbené akce Pivovaru Břeclav však čekají 11. června 2016 ještě další překvapení.

24.2.2016

Tržby Hamé za rok 2015 překročily šest miliard korun

Kunovice – Pokles tržeb v Rusku o 21 procent v korunovém vyjádření za uplynulý rok, zejména kvůli dramatickému oslabení rublu, hlásí potravinářská společnost Hamé. Celkově však tržby tohoto potravinářského gigantu v roce 2015 prolomily hranici šesti miliard korun. Ve srovnání s předchozím rokem 2014 se v roce 2015 tržby za vlastní a importované výrobky Hamé zvýšily o 8 procent a činily tak 6, 010 782 miliardy korun.

23.2.2016

Tajemství úspěchu Moravské vysoké školy? Spojení s reálnou ekonomikou

/PR/ Toto spojení je v Moravské vysoké škole Olomouc (MVŠO) realizováno řadou aktivit, zejména studijním procesem orientovaným na studenta, zapojením osobností z praxe do výuky, umožnění odborné praxe studentům, transferem know-how ze zahraničí apod.

19.2.2016

Farmářské trhy se stěhují pod střechu Slovácké tržnice

Uherské Hradiště - Král je mrtev, ať žije král, i tímto legendárním bonmotem lze předznamenat změnu, která se dotkne návštěvníků trhů v Uherském Hradišti. Zatímco po třech letech tamní radnice opustila projekt selských trhů na Mariánském náměstí, přesunuli se prodejci pod střechu vloni otevřené uherskohradišťské Slovácké tržnice. Ta zítřejší sobotou mezi sedmou a třináctou hodinou zahajuje tradici trhů farmářských, které se mají konat vždy každou třetí sobotu v měsíci.

18.2.2016

Ski areál Razula chystá na víkend testování lyží, čeká se ochlazení

Velké Karlovice – I přes teplejší počasí posledních dnů hlásí Ski areál Razula Velké Karlovice stále velmi dobré lyžařské podmínky.

17.2.2016

Ředitel firmy HP TRONIC Daniel Večeřa byl zvolen Osobností českého obchodu

Zlín - Zlínská společnost HP TRONIC dosáhla v minulých dnech významného ocenění. Generální ředitel společnosti Daniel Večeřa se stal držitelem prestižního ocenění Osobnost českého obchodu 2015.

16.2.2016

Průzkum ABSL: Česká města hrají ve střední Evropě nejvyšší ligu

Region - Výroční průzkum českého trhu sdílených podnikových služeb, který realizovala asociace ABSL, potvrdil vedoucí postavení České republiky v tomto dynamickém segmentu. Průzkum mimo jiné poukazuje na celosvětový význam Prahy a Brna, nastiňuje další vývoj celého sektoru a ukazuje jeho vliv na realitní trh, lidské zdroje a příchod dalších investic.

16.2.2016

Růst sdílených služeb významně ovlivňuje realitní trh v ČR

Region - Z šetření asociace ABSL, která sdružuje společnosti působící v oblasti sdílených podnikových služeb, vyplynulo, že až 70% firem z tohoto segmentu řeší změnu svých kancelářských prostor. Důvodem je jejich expanze anebo snaha zkvalitnit pracovní prostředí.

16.2.2016

Česká zbrojovka se chystá vyrábět v Egyptě útočné pušky i pistole

Uherský Brod – Česká zbrojovka Uherský Brod má dobře našlápnuto k rozjetí výroby zbraní v Egyptě. Deník o tom informoval generální ředitel této významné zbrojařské firmy na Slovácku Lubomír Kovařík.

11.2.2016

Ve Velkých Karlovicích přibyl sníh, chystá se Valentýn i Karlovská padesátka

Zima je zpět! Po dočasné oblevě z počátku února si mohou návštěvníci Velkých Karlovic díky sněhové nadílce posledních dvou dnů opět vychutnat zimní radovánky naplno.

10.2.2016

Češi budou mít elektronickou evidenci tržeb. Jste pro?

Vládní koalice ve středu ve Sněmovně prosadila schválení elektronické evidence tržeb. Pravice hrozí ústavní stížností jak kvůli procesu schvalování, tak kvůli obsahu zákona. 

1.2.2016

Pokud strčíte nos dovnitř, ucítíte jen etanol

Uherské Hradiště – „K obsahu sklenice je vhodné přivonět tak, že nad ní přejedete nosem z jedné strany na druhou. Pokud budete nos strkat dovnitř sklenice, ucítíte jen etanol," prozrazuje hned zkraje vedoucí degustace desítce jejích účastníků.

30.1.2016

Nechoďte pod jeřáb. Ať na vás něco nespadne

Staré Město /REPORTÁŽ/ – Budu přísný a bedlivě pohlídám každý kus. To si říkám cestou do Starého Města, kde mám dočasně fungovat jako výpomoc v tamější Tažírně oceli spadající pod Třinecké železárny. Dozvídám se, že zaujmu pozici na defektoskopii a mou náplní práce bude finální kontrola ocelových tyčí, které z tažírny poputují za svými zákazníky po celé Evropě.

30.1.2016

Pěti tipů, jak si užít Valentýna v Resortu Valachy

Velké Karlovice - Čím potěšit svého milého nebo milou k Valentýnovi? Milým dárkem se může stát pozvání do Beskyd, do Resortu Valachy Velké Karlovice.

29.1.2016

FOTO, VIDEO: Práce pro opravdové chlapy: skláři vyměnili sadu horoucích pánví

Strání – Bude se vypínat celá pec? Nebo snad do ní budou skláři zasahovat za plného provozu? Takové myšlenky se mi honí hlavou v momentě, kdy se blížím ke Sklárně Květná, abych byl přítomen jedinečné události – výměně šamotových pánví. Do silně vyhřáté budovy vcházím právě včas, protože množství zpocených pracovníků se právě chopí dlouhých těžkých tyčí.

29.1.2016

Sklárna vymění šamotové pánve v tavicí peci. Tu pak zbourají a postaví novou

Strání – Květná – Poslední dějství, tak nějak se dá nazvat období, které má před sebou v následujících šesti měsících pec ve Sklárně Květná. V pátek 29. ledna ji čeká závěrečná výměna šamotových pánví, aby v rámci svého šestiletého fungování 1. července tohoto roku s definitivní platností vyhasla. Po vychladnutí ji pak během jednoho dne dělníci zbourají, a další den začnou stavět pec novou.

27.1.2016

Home Staging není bytový design, jde o marketing

Střední Morava /PR/ - Prodej nemovitosti se pro mnohé může stát emočně náročnou záležitostí. Je ale důležité nechat emoce stranou a dívat se na svůj dům nebo byt už jen jako na produkt zboží určené k prodeji. S přípravou nemovitosti k pronájmu či prodeji, službou Home Staging, má bohaté zkušenosti GALERIE REALIT se sídlem v Přerově.

26.1.2016

Lavičky nové vyhlídky na Mont Blanc pocházejí z Bílovic

Bílovice – Od nás ze Slovácka pocházejí lavičky vyhlídkových teras nové lanovkové stanice Hellbronner ve výšce 3462 metrů ve francouzských Alpách. Turistům z celého světa slouží na unikátní 360-ti stupňové vyhlídce na panorama masivu Mont Blanc a jeho okolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies