VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

23.5.2016

Věřitel vzal zpět insolvenční návrh na Aircraft Industries

Kunovice – Zpět vzala společnost Aero Vodochody Aerospace insolvenční návrh na kunovického výrobce letadel Aircraft Industries. Ten Aeru uhradil pohledávky. Vyplynulo to v pondělí 23. května z insolvenčního rejstříku. Aircraft Industries čelí návrhu na insolvenci od 3. května. Společnost v uplynulých dnech uhradila pěti věřitelům uvedeným v návrhu zhruba 62,5 milionu korun.

20.5.2016

Polešovice: dům ušetří tři čtvrtiny nákladů

Polešovice – Je jiný. Barvou, tvarem, designem. V nově se rodící polešovické čtvrti doslova razí do očí. Po pár větách prohozených se sousedy je jasné, že zajímavý je nejen dům, ale i majitel firmy, která jej staví. Devětatřicetiletý Radim Hnátík dům, který se právě dokončuje, popisuje jednoduše: je poctivý a nízkoenergetický.

AKTUALIZOVÁNO
19.5.2016

Aircraft Industries začal splácet pohledávky svých věřitelů

Kunovice – Vyplácení peněz věřitelům společnosti Aircraft Industries v těchto dnech s velkou pravděpodobností smetlo ze stolu návrh na insolvenční řízení, které jí reálně hrozilo. Tomu kunovický výrobce letadel čelil od počátku května. Tehdy jej podala společnost AERO Vodochody kvůli dluhu ve výši téměř 40 milionů korun, spolu s některými dalšími dodavateli, uplatňujícími u Aircraftu Industries nárok na vyplacení svých pohledávek.

17.5.2016

Prezident hospodářské komory zavítal do Hamé

Kunovice – Jak vyřešit problémy s nedostatkem volných pracovních sil. To byla jedna ze záležitostí, o které v úterý 17. května společně jednali generální ředitel společnosti Hamé Martin Štrupl s Vladimírem Dlouhým, prezidentem Hospodářské komory České republiky. Právě nedostatek vhodných zaměstnanců je to, co zmíněného výrobce potravin momentálně ve velké míře trápí.

16.5.2016

Zábavná neděle (nejen) s golfem ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice – Přijeďte si užít s dětmi den plný zábavy v neděli 22. května do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Tradiční Zábavná neděle (nejen) s golfem na Golfovém hřišti Horal u hotelu Horal opět nabídne pestrý program, do kterého se mohou zapojit děti i dospělí.

11.5.2016

René Skrášek: Asi zaujal náš růst a zaměstnávání zdravotně postižených

Hluk /ROZHOVOR/ - Stojí v čele společnosti, ve které napomáhá utvářet efektivní strategie a naplňovat její vize. Díky výsledkům své práce se před několika dny ocitnul v pražském Paláci Žofín, kde se za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana a předsedy vlády Bohuslava Sobotky zařadil mezi finalisty prestižní manažerské soutěže Manažer roku 2015.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2016

Brodská Zbrojovka může přijít o polovinu tržeb

Uherský Brod – Zkoumavé pohledy, napjatá atmosféra a obavy. České zbrojovce Uherský Brod hrozí, že by kvůli směrnici Evropské unie (EU) mohla přijít až o polovinu tržeb. Slováckému deníku to potvrdil generální ředitel společnosti, o hromadném propouštění však zatím nechtěl spekulovat. Fatální dopad by nové nařízení mělo i na sportovní střelce či myslivce, kteří už sepisují petice.

10.5.2016

Ve Starém Městě vzniknou stovky nových pracovních míst

Staré Město – Automobilový průmysl, brusiva, výroba nábytku či míchání barev. V těchto oborech by lidé na Uherskohradišťsku mohli již brzy najít své nové pracovní uplatnění. Ve Starém Městě totiž již zanedlouho začne vyrůstat nová průmyslová zóna. Nedaleko tamního nákupního centra vzniknou stovky nových pracovních míst.

6.5.2016

Za dluhy Aircraftu stojí ekonomická situace v Rusku

Kunovice – Současná ekonomická situace v Rusku je podle vedení společnosti Aircraft Industries hlavní příčina všech aktuálních problémů kunovické firmy. Od prosince 2015 je kvůli špatnému prodeji letadel zhruba 500 zaměstnanců společnosti doma na 60 procentech své mzdy.

6.5.2016

Dominika Kalinová: Chceme, aby Aircraft Industries fungoval jako seriozní podnik

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Exkluzivní rozhovor poskytla Deníku v souvislosti s návrhem na insolvenci kunovického výrobce letadel Aircraft Industries Dominika Kalinová, členka představenstva firmy AERO Vodochody, jež návrh v úterý 3. května sama podala. V rozhovoru mimo jiné vysvětluje důvody podání návrhu na insolvenci a další okolnosti s tímto postupem související.

4.5.2016

Aircraft Industries hrozí i úplný zánik

Kunovice – Krach firmy, nebo také její uzdravení. Tragický i optimistický osud může potkat kunovickou společnost Aircraft Industries, na kterou kvůli čtyřicetimili­onovému dluhu podala společnost Aero Vodochody v úterý 3. května návrh na insolvenční řízení. Odborníci se shodují, že situace v podniku, který zaměstnává 1100 lidí, je vážná. Představitelé firmy se k problému stále nevyjádřili.

AKTUALIZOVÁNO
3.5.2016

Aircraft Industries čelí insolvenčnímu řízení

Kunovice – Zahajuje se insolvenční řízení ve věci dlužníka Aircraft Industries. Takto neúprosně zaznívá výrok Krajského soudu v Brně, který se v úterý 3. května objevil na webových stránkách Insolvenčního rejstříku. Verdikt vyvolává další otazníky nad fungováním kunovické firmy, která zaměstnává zhruba 1100 zaměstnanců z širokého regionu.

3.5.2016

6 + 2 tipy, co zažít v květnu ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice – Prázdniny jsou sice ještě daleko, ale byl by hřích nevyužít krásných jarních dnů k víkendovým výletům. Velké Karlovice tradičně nabízí spoustu příležitostí, stačí si jen vybrat. V květnu se pak ve Velkých Karlovicích děje něco zajímavého prakticky každý víkend.

29.4.2016

Marek Holý: Každou událost beru jako dobrou zkušenost

Přerov /PR/ - Je ráno, chvilku po osmé hodině a v přerovské Galerii Realit začíná nový pracovní den. Vítám se s jednatelkou Kateřinou Zvonkovou, která za pracovním stolem vyřizuje e-maily a telefony a seznamuji se s Markem Holým, který se stal makléřem roku 2015.

28.4.2016

Park Razulák ve Velkých Karlovicích zahajuje v sobotu sezónu

Velké Karlovice - V sobotu 30. dubna otevírá po zimní přestávce své brány dětský zábavní park Razulák v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Při příležitosti zahájení nové sezóny se mohou děti těšit v sobotu 30. dubna a také v neděli 1. května na doprovodné animační programy s piráty, indiány a také karlovickými strašidýlky v čele s Razulákem, po němž je celý areál pojmenovaný.

27.4.2016

Velká odpovědnost a nízká mzda. V kraji chybí řidiči autobusů

Region /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Neudržitelné mzdové podmínky zaměstnanců veřejné linkové autobusové dopravy. To je většinou důvod, proč řidičů v autobusové dopravě ubývá. Ve Zlínském kraji jich podle ředitelky krajského úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšové momentálně chybí 24, z toho 15 v ČSAD Vsetín, které je na Zlínsku hlavním dopravcem. V celé České republice je to potom více než šest tisíc.

26.4.2016

Česká úvěrová džungle nabízí RPSN od sedmi do 5 000 procent

Podle posledních statistik nepatrně ubývá lidí s úvěrem na krku, zvyšuje se ale objem peněz, který lidé bankám a nebankovních institucím dluží. To ukazuje na to, že si lidé půjčují stále více peněz, i to, že mnozí z nich splácejí jeden úvěr úvěrem jiným. V těchto případech na začátku vždy stojí neuvážené rozhodnutí půjčit si peníze a neznalost toho, kolik ono „půjčení peněz" bude stát.

21.4.2016

Kurzy pečení frgálů, festival v šapitó. Resort Valachy chystá novinky

Velké Karlovice – Sezóna letních dovolených se blíží a na její zahájení už je připraven i Resort Valachy Velké Karlovice, jenž se s trojicí hotelů, dvěma wellness centry a další nabídkou služeb pro relaxaci i aktivní odpočinek řadí k nejvyhledávanějším destinacím Beskyd. V letním období opět nabídne návštěvníkům několik novinek.

19.4.2016

Češi zjistili, jak ušetřit 1 500 Kč na povinném ručení

Zásada číslo jedna zní, za povinné ručení můžete vždy platit méně, než platíte. Zásada číslo dvě je pak o tom, že i levnější povinné ručení umí nabídnout služby, které byste od něj nečekali. Například asistenční služby. Vyplývá to z aktuálního porovnání cen povinného ručení online srovnávačem cen finančních produktů a energií Porovnej24.cz.

14.4.2016

Vyzrálé hovězí na skvělý steak. Farma z Vysočiny otevřela první obchod na Hané

Olomouc - Jak si udělat doma steak a nemít z něj tvrdou podrážku? Základem je chutné, vyzrálé maso, které teď Olomoučanům nabízí nově otevřený obchod Mitrovsky Angus v olomoucké Galerii Šantovka.

13.4.2016

Slavnosti břeclavského piva ozdobí electro swingová senzace Mydy Rabycad

Břeclav – Další skvělá překvapení připravili pro fanoušky pořadatelé Slavností břeclavského piva, které se uskuteční v areálu pod zámkem v Břeclavi v sobotu 11. června. Akce potrvá o tři hodiny déle a závěr bude patřit stoupající hvězdě electro-swingové evropské scény - kapele Mydy Rabycad.

12.4.2016

Vývoz košer výrobků Hamé vzrostl o polovinu

Kunovice – Zvyšovat objem vývozu košer kojeneckých výživ, tedy těch, které jsou vyráběny v souladu s židovskými tradicemi a pod dohledem rabína se daří potravinářské společnosti Hamé. Za posledních pět let vzrostl export těchto výrobků do Izraele o zhruba 50 procent. Hamé je však vyváží také do Belgie či do Anglie.

11.4.2016

Cesta k milionům? Možná unikátní plánovač, chytrý e-mail nebo šaty

Zlínský kraj - Unikátní plánovač sledující i osobní rozvoj, chytrý e-mail pro firmy či zakázkové krejčovství nabízející šaty ve stylu 30. až 50. let minulého století. To jsou tři nejúspěšnější projekty hlavní kategorie soutěže Můj první milion, která ve čtvrtek večer vyvrcholila slavnostním vyhlášením.

8.4.2016

Den matek s degustačním večerem ve Spa hotelu Lanterna

Velké Karlovice – Přemýšlíte nad originálním dárkem ke Dni matek? Dejte najevo své mamince (nebo mamince svých dětí), jak moc pro vás znamená, třeba pozváním na originální degustační večer ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.

5.4.2016

Požadavky mladých? Byt po rekonstrukci blízko centra

Přerov - Podle průzkumů žije v České republice u rodičů necelá třetina mladých ve věku od dvaceti do třiceti let. Motivačním impulsem k odchodu z rodného hnízda nejsou peníze nebo zaměstnání, ale ve většině případů vážný partnerský vztah.

1.4.2016

Dohoda o prodeji kunovických letadel do Číny zvedla na Slovácku vlnu optimismu

Kunovice – Mírný optimismus mezi zaměstnanci společnosti Aircraft Industries i obyvateli Slovácka vzbudil středeční podpis mezistátní dohody o významných zakázkách mezi ČR a Čínou při příležitosti státní návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga v Praze. Její součástí je totiž také zájem čínské strany o dvě desítky letadel L-410. Pro Aircraft Industries by to mohlo být významnou pomocí při řešení jeho složité ekonomické situace, kdy několik stovek zaměstnanců je kvůli tomu již od prosince 2015 doma na 60 procentech pla­tu.

1.4.2016

Norská společnost si převzala podnik HAMÉ

Kunovice – Hamé má definitivně nového majitele. Ve čtvrtek 31. března byla dokončena několikaměsíční transakce, která kunovickou společnost začlenila pod křídla norské skupiny Orkla. Gigantický obchod v hodnotě 175 milionů Eur by měl být podle současného vedení Hamé rozhodně přínosem.

31.3.2016

Slovácká tržnice řeší problémy s návštěvností. Prodejci nevydělávají

Uherské Hradiště - Na každém kroku potkávat stánek s trhovci, kteří lákají regionálními potravinami a výrobky všeho druhu. Potřást si rukou se zelinářem, jemuž za nehty zůstal kousek hlíny, když ráno sbíral a čistil plody své práce, aby je mohl každodenně naservírovat zákazníkům v té nejvyšší kvalitě. Vyslechnout pár osvědčených rad od kořenářek, které zde prodávají sušené nebo čerstvé bylinky. Pokochat se pohledem na zručné ruce řemeslníků vystavujících zde svoje výtvory.

30.3.2016

Záchrana Aircraft Industries. Číňané koupí 20 letounů L-410

Kunovice, Praha – V uplynulých týdnech se nad společností Aircraft Indrustries stahovala černá mračna. Velká část zaměstnanců nechodila do práce a pobírala pouze šedesát procent platu. Odbytiště pro letadla místo uzavřeného ruského trhu se hledala jen velmi složitě. Ve středu ovšem vysvitlo nad kunovickým podnikem slunce.

30.3.2016

Akce pro dárce krve: za dubnový odběr vstup do Wellness Horal za korunu

Velké Karlovice – Resort Valachy Velké Karlovice připravil ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Ostravě a Baťovou nemocnicí ve Zlíně speciální odměnu pro dárce krve. Každý, kdo přijde na tamní transfúzní stanice darovat krev od 1. do 30. dubna 2016, získá zvýhodněný vstup za symbolickou korunu do relaxačního centra Wellness Horal v Resortu Valachy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies