VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

11.12.2015

Aircraft Industries poslal domů polovinu zaměstnanců

Kunovice – Gastropasy na jídlo jsou jedním z benefitů, které by měli mít možnost využívat ti zaměstnanci kunovického podniku Aircraft Industries, kteří musí od úterý 8. prosince pobírat šedesát procent svého platu. Nucené pracovní volno, kvůli finančním potížím letecké továrny v pondělí odsouhlasili tamní odboráři. Zatím se týká zhruba 500 zaměstnanců společnosti. Pro řadu z nich je však tento stav neúnosný.

9.12.2015

Nejrychlejší spojení Zlína s Prahou nabídne LEO Express od 149 korun

PRAHA /PR/ – Dopravce LEO Express významně posiluje spoje na trase mezi Zlínskem a Prahou. Spojí je od 13. prosince 15x denně a to nejrychleji ze všech dopravců. Kromě posílení vlakových spojů na lince Staré Město u Uh. Hr. – Praha, nabídne nová kombinovaná spojení nízkopodlažního autobusu LEO Express Easy ze Zlína do Přerova s návazným přestupem na vlak LEO Express do Prahy.

7.12.2015

Splnili si sen. Dnes bydlí spokojeně v novém

Přerov /PR/ - Rodina Ivany Bezroučkové už delší dobu snila o domě se zahradou, kde budou moci mít bazén, chovat zvířátka a po práci relaxovat. To se Bezroučkovým nakonec splnilo. Velkou zásluhu připisují týmu GALERIE REALIT, který jim ke splnění snu dopomohl.

6.12.2015

Elektronika za zlomek ceny? Rozbalené či servisované zboží až o 70 % levněji

Přerov – Tablety, chytré telefony, autorádia, DVD přehrávače, elektronika pro děti, kávovary nebo nabíječky. To je jen několik příkladů zboží, které můžete pořídit mnohem levněji, pokud sáhnete po rozbalené nebo repasované variantě.

3.12.2015

Také už vaši blízcí „všechno mají"? Věnujte k Vánocům zážitky

Velké Karlovice - Štědrý den je tradičně milou příležitostí dát lidem kolem vás najevo, že je máte rádi a že na ně myslíte. Někdy ale výběr toho pravého dárku může přidělat vrásky na čele. Co když už vaši blízcí „všechno mají" a „nic nepotřebují"? Nebo když hrozí, že se výběrem parfému, svetříku či knižní novinky netrefíte do vkusu?

3.12.2015

Za předplatné Slováckého deníku dálniční známka pro rok 2016 nebo dárek

Slovácko - Milí čtenáři Slováckého deníku, máme pro vás jedinečný tip na vánoční dárky. Jedinou návštěvou v redakci Slováckého deníku vyřešíte dárky pro celou rodinu.

30.11.2015

Rodinné firmy přecházejí do druhé generace

Region - Sedm z deseti zástupců rodinných firem se domnívá, že právě to, že fungují jako rodinný podnik, pro jejich byznys představuje určitou výhodou. Vyplývá to z dat průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), kterého se letos zúčastnilo 505 vrcholných představitelů českých rodinných firem.

29.11.2015

Deník radí: jaký je minimální kapitál pro založení s.r.o.?

Otázka čtenáře: Jaká je v současné době minimální výše základního kapitálu společnosti s ručením omezeným?

27.11.2015

První pivo z Jarošova dorazí do restaurací v létě 2016

Uherské Hradiště - Rádi bychom si objednali dvě jarošovská piva. Taková věta je už několik let pouze vysněným přáním některých milovníků piva. Už za několik měsíců se ale velmi pravděpodobně opět dočkají. V létě 2016 by se totiž v Jarošově po dlouhých osmnácti letech mělo opět začít vařit pivo.

26.11.2015

Na lepší život v regionech půjdou tři miliony. Můžete rozhodnout kam

Region - Tři miliony korun si díky úspěšnému programu „Era pomáhá regionům"rozdělí regionální veřejně prospěšné projekty z celé České republiky. Do programu se v tomto roce přihlásilo 270 neziskových organizací. Grantová komise vybrala v každém z 20 regionů tři nejzajímavější projekty, o čtvrtém rozhodla veřejnost.

25.11.2015

Zlatník dokončil prsten s brilianty pro svatební pár Deníku

Uherské Hradiště - Prstýnek v hodnotě 15 tisíc korun pro vítěze soutěže Svatební pár Deníku 2015 manžele Bujáčkovy ze Suché Loze dokončil v těchto dnech Zbyněk Zimčík, uherskohradišťský zlatník a majitel ateliéru Filip.

24.11.2015

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích začal zasněžovat sjezdovky

Velké Karlovice - Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se v noci z pondělí 23. na úterý 24. listopadu rozjela sněžná děla. Do hor konečně dorazilo mrazivé počasí a vlekaři se snaží využít příznivých podmínek k přípravě sjezdovek na lyžařskou sezónu.

19.11.2015

Antonín Moštěk vychoval 42 keramiků, řemeslu se věnují i jeho dva synové

Vlčnov – Je listopad, a lidé začínají přemýšlet, čím potěšit své nejbližší o Vánocích. Dárek, jakým je keramika, bývá vždy příjemným překvapením. Vždyť hrnčířské umění vzkvétá i v dnešní moderní době, o čemž se mohou lidé přesvědčit na nejrůznějších řemeslných jarmarcích. Na jednom z nich, který se konal o druhé listopadové sobotě v sálech uherskohradišťské Reduty, se přede mnou otevřel kouzelný, neopakovatelný svět keramiky vlčnovského rodáka Antonína Mošťka.

17.11.2015

Velké Karlovice zažijí Noc bílých lanýžů, kuchaři je přivezou přímo z Piemontu

Velké Karlovice - Měří sotva pár centimetrů, vypadá jako nehezká zvrásněná brambora a voní spíš nevábně než příjemně, jeho cena se však vyrovná luxusnímu šperku nebo týdenní dovolené pro celou rodinu.

13.11.2015

RegioJet nasadí linky ze Slovácka do Prahy

Region – Cestovat z regionu do Prahy bude od poloviny prosince zase o něco pohodlnější. RegioJet nasadí už za měsíc nový pravidelný spoj ze Starého Města přes Otrokovice, Hulín a Přerov. Ze Starého Města pojede před šestou hodinou ráno, z Prahy pak nazpět kolem tři čtvrtě na pět odpoledne, do osmé hodiny večer je ve Starém Městě.

11.11.2015

Zajeďte si na svatomartinskou husu nebo bílé lanýže do Velkých Karlovic

Velké Karlovice - Zatímco děti 11. listopadu netrpělivě vzhlížejí k obloze, jestli už přijíždí Martin na bílém koni, milovníci vína se na tento den těší z jiného důvodu - otevírají se láhve mladého Svatomartinského vína. A co víc – na stolech restaurací i domácností se při té příležitosti servíruje voňavá a chutná svatomartinská husa.

10.11.2015

Kam za romantikou a relaxací? Do Velkých Karlovic

Velké Karlovice - Plánujete zásnuby při večeři ve dvou nebo rovnou při romantickém pobytu? Přemýšlíte, kde uspořádat svatební hostinu? Nebo hledáte místo, kde si užít svatební cestu či oslavit výročí? Odpověď na všechny tyto otázky nabízí Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

4.11.2015

Vlaky RegioJet nově pojedou přes Přerov do Starého Města

Střední Morava - Pro cesty na víkend do Přerova, na Zlínsko a do Starého Města u Uherského Hradiště budou moci cestující už v pátek 13. listopadu využít mimořádný vlakový spoj RegioJet. Poprvé vyjede z Prahy přes Pardubice, Českou Třebovou, Zábřeh a Olomouc a přepraví cestující do Přerova, Hulína, Otrokovic a Starého Města u Uherského Hradiště.

29.10.2015

Wellness Horal se zapojí do Týdne saunování

Velké Karlovice - Relaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice se připojí k 5. ročníku Týdne saunování, který odstartuje již tento pátek 30. října. Pravidelně se do něj zapojují přední relaxační centra napříč Českou republikou. Wellness Horal mezi nimi opět nebude chybět.

26.10.2015

Dobré služby jsou jako vůně právě upečeného chleba, udeří do nosu sotva vejdete

Region - Nespokojenost se současnou úrovní služeb v České republice, zejména pak v cestovním ruchu, oblasti wellness & spa, nedostatek odborně vyškoleného personálu a nízké kompetence manažerů byla důvodem vzniku Institutu rozvoje služeb & wellness.

22.10.2015

Odborníci z Hradiště bojují proti osteoporóze

Uherské Hradiště – Úskalí osteoporózy, neboli řídnutí kostí. Toto téma se stalo jednou z hlavních oblastí, na kterou chtějí v těchto dnech upozornit lékaři. A to nejen kvůli tomu, že 20. říjen je pravidelně vyhlašován jako Světový den osteoporózy. Proces řídnutí kostí, které stárnutím postupně ztrácejí svou pevnost a pružnost, je totiž v dnešní populaci stále častějším jevem.

21.10.2015

Babiš Hamé nekoupí, na stole je ale prý rekordní nabídka

Kunovice – O tom, že by potravinářský gigant Hamé mohl změnit majitele, se spekuluje už rok. Poslední informace hovoří o tom, že ze hry vypadla společnost ministra financí Andreje Babiše Hartenberg Holding, která byla považována za hlavního favorita na koupi.

21.10.2015

Evektor má blokovány desítky milionů. Řešení je zatím v nedohlednu

Kunovice – Celkem 90 milionů korun má podle informací Slováckého deníku momentálně stále zablokována společnost Evektor-Aerotechnik z Kunovic. A to z důvodu vedeného exekučního řízení. Ačkoliv hrozbu exekuce před několika dny Okresní soud v Uherském Hradišti zastavil, jeho rozhodnutí není stále pravomocné. Jedna strana se totiž odvolala proti zastavení exekuce, druhá pak proti nákladům exekučního řízení.

15.10.2015

Výroba letadel L-410 v Rusku kunovický podnik neohrozí

Kunovice - Letadla L-410 se budou vyrábět i v Rusku. Včera to v sibiřském Tomsku prohlásil Andrej Kozicyn, generální ředitel Uralského těžebního a hutního závodu (UGMK), který je vlastníkem společnosti Aircraft Industries.

13.10.2015

Nová daň může vyhnat Slováky i do výkupen kovů na Moravu

Slovácko – Vezeme vám železo a hliník ze Slovenska, u vás je jejich prodej výhodnější. I taková slova mohou s příchodem nového roku slyšet ve výkupnách kovů v moravském příhraničí se Slovenskem. Náš východní soused totiž od ledna zpřísňuje svůj zákon o výkupu surovin.

9.10.2015

Veletrh BRODexpo lákal na krásné šaty, přednášky i cvičení

Uherský Brod – Jako modelky svěřené do péče těch nejlepších odborníků se cítily davy návštěvnic, které zamířily na třetí ročník veletrhu BRODexpo v Uherském Brodě. Tématem akce, která se uskutečnila v pátek 9. října a sobotu 10. října v tamním Domu kultury, bylo totiž Zdraví, krása, zdravý životní styl a volný čas.

2.10.2015

GALERIE REALIT vítá klienty v nové kanceláři

Přerov - Ve zbrusu nových prostorách vítá nyní své klienty přerovská GALERIE REALIT s. r. o. Nové sídlo realitní kanceláře se nachází jen pár kroků od původního umístění v centru hlavní přerovské pěší zóny. Kromě špičkového servisu nabízí nově zákazníkům i kulturní zážitek v podobě vystavených uměleckých děl.

1.10.2015

Hradišťský šperkařský ateliér FILIP přivezl z celostátní soutěže další ocenění

Uherské Hradiště, Praha – Dalšího ocenění se v uplynulých dnech dočkal uherskohradišťský šperkařský ateliér FILIP. V celostátní soutěži Šperk roku to letos byla třetí příčka v kategorii Umělecký šperk za prsten ze žlutého, červeného a bílého zlata nazvaný Rozum a cit.

AKTUALIZOVÁNO
1.10.2015

Karlovský gastrofestival: míří na něj i první český Michelin Pavel Pospíšil

Velké Karlovice -  Karlovský gastrofestival je opět tu! Svátek všech labužníků a milovníků valašské kuchyně a regionálních produktů, který se za uplynulých šest let zařadil mezi největší akce v ČR a jen loni na něj zavítalo 29 tisíc návštěvníků, vypukne ve valašských Velkých Karlovicích již v pátek 2. října, kdy jej odstartuje podvečerní posezení s kapelou Dareband u Penzionu U Dorňáků a Galavečeře ve Spa hotelu Lanterna.

28.9.2015

ABO valve úspěšně nahradilo asijské klapky

Klapky ze společnosti ABO valve putují z Olomouce do celého světa. O zajímavých zakázkách, společenské odpovědnosti i úrovni českého odborného vzdělávání vyprávěl generální ředitel firmy Miroslav Študent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies