Talentovaný subbuteista SCT Uherské Hradiště obsadil na mezinárodním mistrovství Německa v Berlíně druhou příčku, skvěle mu sekundoval i Jakub Tichoň, který skončil třetí

Na tradiční turnaj světového poháru se sjeli reprezentanti jedenácti evropských zemí a mladý český reprezentant v této konkurenci potvrdil svoji příslušnost k absolutní elitě, když v kategorii hráčů do patnácti let obsadil stříbrnou pozici za suverénem celého turnaje, domácím Björnem Kegenbeinem.

Cesta za medailí přitom vedla přes dalšího favorita, turnajovou dvojku Marcela Kwiatkovského z Německa.

„Abych se vyhnul Kegenbeinovi hned na začátku play-off, musel jsem Kwiatkovského porazit,“ líčil důležitost souboje s domácím borcem Vaněk, který soupeře zaskočil pečlivou obranou a aktivními výpady dopředu, z nichž jeden již v prvním poločase přetavil ve vedoucí gól. Kwiatkovski vrhl všechny síly do útoku a toho dokázal hradišťský subbuteista využít. Po bleskovém kontru do rozhozené obrany vsítil tři minuty před koncem rozhodující druhou branku a bylo vymalováno.

„Myslím, že to vůbec nečekal a po druhém gólu se pěkně vztekal. Já ale věděl, že minimálně semifinále už mám jasné,“ liboval si hradišťský stolní fotbalista, který nakonec jedinou prohru zaznamenal až ve finále.

Boj o zlato začal pro českého reprezentanta nejhůře, jak mohl. Již po třiceti vteřinách se Kegenbein prosmýkl mezi dvěma obránci a střelou z blízka nedal Vaňkovi šanci. Českého mladíka ale špatný start nijak nezlomil.

„S jasným favoritem hrál naprosto vyrovnanou partii a nad tím, co předváděl se svým brankářem, kroutili hlavou všichni, včetně Dominikova soupeře,“ pěl kapitán výpravy David Vacke chválu na svého svěřence, který sice dokázal vyrovnat, ale na následný druhý zásah již bohužel odpověď nenašel. „Kegenbein se již dlouho takhle nebál o výsledek. V posledních minutách vyloženě zdržoval, aby Dominika nepustil do dalšího smrtícího brejku,“ komentoval Vacke závěr utkání, které i přes prohru 1:2 vyneslo Dominiku Vaňkovi pohár za druhé místo a zřejmě i další posun vzhůru ze současného sedmého místa ve světovém juniorském žebříčku.

Spokojený odjížděl z Berlína také další zástupce hradišťského klubu Jakub Tichoň, jenž při svém druhém zahraničním startu vybojoval ve stejné kategorii bronzovou medaili, když do puntíku využil příznivého losu.

Mezi seniory již podruhé za sebou nepřekročil práh základní skupiny David Vacke, zatím se marně snažící navázat na loňskou veleúspěšnou sezonu.