Staroměšťané jdou do play off ze třetího místa

Staré Město – Dvěma výhrami na palubovkách soupeřů potvrdili volejbalisté VSK Staré Město 3. místo v dlouhodobé části a zápasy play off zahájí v domácím prostředí v hale na Širůchu.

29.1.2011

Přes staroměstskou hráz na síti se soupeři prosazovali jen velmi těžko. Foto: DENÍK/Michal Sladký

CHOMUTOV – STARÉ MĚSTO 1:3 (-21, -20, 15, -13)

Hosté nastoupili se základní šestkou Kamler, Pecháček, Svoboda, Koláček, Skyba a Erman, na liberu Špalek. Celý úvodní set byl vyrovnaný, teprve v jeho závěru si hosté dobrými bloky vybojovali náskok, který v koncovce uhájili. Ve druhé sadě potvrzovali staroměstští volejbalisté roli mírného favorita a přehrávali Severočechy pestřejší hrou i kvalitnějším servisem.

Při vedení 2:0 na sety si dovolili výpadek a výsledkem byl debakl s desetibodovým rozdílem. V průběhu setu provedl kouč Karabec dvě změny v sestavě – Pecháčka nahradil Malčík a Kamlera Paták. S těmito změnami vstoupili hosté i do závěrečného setu, ve kterém pro změnu zkolabovali domácí, když uhráli pouhých třináct bodů.

ČESKÁ LÍPA – STARÉ MĚSTO 1:3 (-22, 24, -20, -23)

Na nahrávce začal Kamler, na univerzálu Paták a na smeči místo Ermana Maděra. Domácí potvrzovali pověst nepříjemného soupeře především výbornou obranou v poli a po celé utkání byli favorizovaným hostům vyrovnaným soupeřem. Úvodní set byl dlouho vyrovnaný, až při účinném servisu Skyby hosté ujeli na 21:14. Po řadě nevynucených chyb o výrazné vedení sice přišli, ale výhru v setu uhájili. Ve druhém dějství staroměstští volejbalisté ztráceli až 10:17. Manko sice umazali a měli i první setbol. Následně zkazili servis, dostali eso a v jednom postavení set ztratili. Závěrečné dvě sady byly pořádně dramatické. V koncovkách ale měli vždy pevnější nervy hosté, kteří sice promrhali první čtyři mečboly, pátý už ale Pecháček proměnil.

Dvojice pro čtvrtfinále play off: České Budějovice – Česká Lípa, Dobřichovice – Chomutov, Staré Město – Brno B, ČZU Praha B – MFF Praha.

První zápasy odehrají Staroměšťané s Brnem v domácím prostředí v hale na Širůchu v pátek 4. února v 18 hodin a o den později v 17 hodin.

Michal Sladký, Petr Straka

29.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Den Země se ve Starém Městě konal už podesáté.
19

Den Země: přírůstek do kovozo, rybář Jakub Vágner i koncert Marka Ztraceného

Hostem večera byl folklorní soubor Rozmarýn.
8

Světlovan uspořádal počtvrté Jiříkovský bál

Bunkr pod Antonínkem otevírá letošní turistickou sezonu už v neděli

Už rok si může veřejnost prohlédnout vojenský bunkr pod Svatým Antonínkem, který nadšenci z Ostrožské Lhoty otvírali 23. 4. 2016. Na známém poutním místě je to nejen pro zájemce vojenské historie obrovský tahák.

S přesedáním na vlak v Újezdci je od 15. června konec

Nový vlakový jízdní řád platný od prosince minulého roku přidal nejednomu cestujícímu řadu vrásek na čele. Například na krátké trase Uherský Brod – Brumov-Bylnice museli pasažéři přesedat v Újezdci u Luhačovic, ve stanici bez nádražní haly, záchodů či jiného přístřešku.

Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí rozšířila keramička Rosinová

„Mnoho barev na paletě, mnoho kreseb v zimě v létě, mnoho světla, živijó," ozýval se ve středu 19. dubna v podvečer v restauraci Hotelu U Brány v Uherském Brodě sborový zpěv hymny Spolku sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomenzí (SVUMSP).

Oslavy 70. výročí startu slavné cestovatelské výpravy proběhly v centru Zlína. Krátce po 18. hodině přijela kolona historických Tater.