Školní šachová družstva z Hradiště budou bojovat o republikový titul

Slovácko – Dvě postupová místa pro republikové finále vybojovala v krajském kole Přeboru škol v šachu družstva z hradišťského okresu. Ve Zlíně se ve třech kategoriích utkalo čtyřiadvacet týmů a školy ze Slovácka navíc vybojovaly tři třetí místa.

15.2.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

1.- 5. ročník ZŠ
V kategorii 1.- 5. ročník ZŠ bojovaly o postup ZŠ Mařatice a ZŠ Staré Město. Před posledním kolem na tom byli lépe žáci Starého Města, kterým patřila 2. příčka a měli před Mařaticemi náskok půl bodu. V posledním kole však jen remizovali 2:2 a tak žáci z Mařatic po výhře 4:0 mohli slavit nejen stříbrné medaile, ale také postup do republikového kola.
Vlastimil Babula junior získal 6,5 bodu, Marie Vaňková 5, Ma-těj Babula 4 a Petra Macháčková 3. ZŠ Staré Město reprezentovali Jan Vávra 4 body, Rostislav Procházka 2, Klára Spáči-lová 5 a Martin Hampala 6.
Konečné pořadí: 1. ZŠ Zlín-Malenovice 26, 2. ZŠ Mařatice 18,5, 3. ZŠ Staré Město 17, 4. ZŠ Valašská Polanka 16,5, 5. ZŠ Jasenná 14,5, 6. ZŠ Integra Vsetín 10, 7. ZŠ Litenčice 7, 8. ZŠ Slovan Kroměříž 2,5.

6.-9. ročník ZŠ
Kategorie 6.-9. ročník ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií měla jasného favorita v ZŠ Hošťálková, která naplnila předpoklady a s přehledem zvítězila. Náš okres reprezentovali žáci ZŠ Staré Město a ZŠ a MŠ Osvětimany. Staroměstským chyběla trocha štěstí a půl bodu k postupu do republikového kola. Třetí místo je však také pěkný úspěch.
Viktorie Všetulová uhrála 2,5 bodu, Roman Lapčík 5, Stanislav Foltýnek 6 a Robin Čapek 5. ZŠ Osvětimany hrála v sestavě Ondřej Vašek 4, Jakub Vašek 2, Tadeáš Pelikán 1 a Ondřej Hlaváček 3.
Konečné pořadí: 1. ZŠ Hošťálková 25,5, 2. ZŠ Vsetín – Rokytnice 19, 3. ZŠ Staré Město 18,5, 4. ZŠ Kroměříž 14, 5. ZŠ Zlín-Malenovice 10,5, 6. ZŠ a MŠ Osvětimany 10, 7. ZŠ Slovan Kroměříž 7,5, 8. ZŠ Valašské Klobouky 7.

Střední školy
Kategorie středních škol měla dva favority, kteří rovněž splnili svou úlohu a postoupili do republikového finále. Vítězem se stalo Gymnázium Uherské Hradiště A, které porazilo všechny své soupeře. Postup do republikového kola vybojovali Martina Fusková 6,5, Ondřej Stuchlý 4,5, Martin Húsek 7 a František Mrkus 5,5.
Gymnázium Uherské Hradiště B také sehrálo velmi dobrý turnaj, skončilo na třetí příčce a získalo bronzové medaile, byť díky lepšímu pomocnému hodnocení. David Kovařík uhrál 2,5 bodu, Jan Nekarda 3, Antonín Krmíček 5,5 a David Kolačný 4.
Konečné pořadí: 1. Gymnázium Uh. Hradiště A 23,5, 2. SPŠS Vsetín 22, 3. Gymnázium Uh. Hradiště B 15, 4. Gymnázium Vsetín 15, 5. Gymnázium Lesní čtvrť Zlín A 14,5, 6. Arcibiskupské Gymnázium Kroměříž 10, 7. Gymnázium Kroměříž 7, 8. Gymnázium Lesní čtvrt Zlín B 5. (JO)

Zaměstnanci Algeca se vrací do práce, byli na 60 procentech platu doma

V pondělí skončí doba, kdy pobíralo 75 zaměstnanců firmy Algeco ve Starém Městě jen 60 procent svého platu. Vedení společnosti tak bylo nuceno reagovat na zpoždění některých objednávek.

Sobotní rituál císařských hodů si v Babicích v neděli zopakovali

FOTOGALERIE / Nezastupitelné místo v životě lidí na Slovácku má síla císařských hodů. Z nich se o třetím říjnovém víkendu, který se vyznačoval neuvěřitelně slunečným a teplým počasím, těšili také v Babicích, kde se v sobotu hodinu po poledni naplno roztočil už pětašedesátý ročník hodového kolotoče.