Od výhry na domácích závodech dělil hradišťské atlety mezi muži i ženami jen krůček. „Klidně jsme mohli být i první. Chybělo nám ale několik závodníků a hlavně jsme pokazili štafety,“ mrzelo Tichavského. „Ale kolikátí jsme byli teď, na tom až tak nezáleží. Důležité bude, jak zvládneme poslední kolo.“

O jedno postupové místo se v každé kategorii utká osm nejlepších týmů z Moravy. Barážové závody by se měly konat za čtrnáct dní v Šumperku. „Už jsme se dívali na výkony a výsledky našich soupeřů a dá se očekávat velice vyrovnaná bitva,“ říká Květoslav Tichavský, podle kterého bude nejvíce záležet na tom, v jaké sestavě hradišťský AC k baráži odcestuje. „Stačí, když chybí pár závodníků a bodovou ztrátu už pak jen těžko doženete. Věřím ale, že se na vrchol sezony připravíme co nejlépe,“ dodal šéf hradišťské atletiky.

Muži i ženy obsadili po letní přestávce druhé místo za vítězným Hodonínem. Na stupních vítězů se prvně jmenovaní objevili v sedmnácti případech, ženy byly ještě o jedno medailové umístění úspěšnější. Mezi jednotlivci nejvíce zazářila Jana Knapová, která nenašla přemožitelku v hodu oštěpem a trojskoku, v běhu na 100 m překážek navíc obsadila 2. místo.

Mezi muži k celkovému umístění nejvíce přispěl Jan Vávra, jenž ukázal všem protivníkům záda v bězích na 800 a 1500 metrů.