Kolaps Zubří: v závěru darovalo Dukle remízu

Zubří /FOTOGALERIE/ - Házenkáři Gumáren Zubří remízovali v pondělním utkání 4. kola Zubr extraligy na domácí palubovce s Duklou Praha 30:30. Valaši přitom vedli v průběhu utkání již o šest branek. Pro úřadujícího vicemistra to byla první bodová ztráta v novém ročníku extraligy.

28.9.2009
Fotogalerie
11 fotografií

Zklamání Zubřanů těsně po závěrečném hvizdu. Vše měli ve svách rukou a čtyři sekundy před koncem o vítězství přišli. Foto: DENÍK/Marek Havran

ZUBŘÍ – DUKLA PRAHA 30:30 (16:14)

Přestože Dukla Praha přijela do Zubří se zraněními zdecimovanou sestavou, ve které chyběli Lehocký, Král a Kotrč, podala na půdě horkého favorita velmi bojovný výkon. Domácí se navíc zpočátku pomaleji rozjížděli. Poločas už však stihli Valaši vyhrát a po změně stran to všechno vypadalo na klasický scénář zápasů Zubří na své palubovce.

Patnáct minut před koncem vedli domácí již o šest branek a nikdo v hale si v ten moment nepřipouštěl nic jiného, než domácí vítězství. Všechno ale bylo tentokrát jinak. Dukla se nevzdala a šestibrankové manko dokonale vymazala. Přestože ještě na začátku poslední minuty vedlo Zubří o dvě branky, utkání nakonec skončilo šokující remízou.

Pražené ji vybojovali díky obrovské chybě v rozehrávce Zubřanů v posledních vteřinách. Valaši šli dvacet vteřin před koncem za jednobrankového vedení do útoku a mohli jej držet až do závěrečného hvizdu. Udělali však nepochopitelnou chybu v rozehrávce a hostující Polášek dal čtyři vteřiny před koncem z trháku vyrovnávací branku. V táboře Dukly tak začalo radostné křepčení, jako by právě vyhrála finále extraligy. „Jeli jsme do Zubří hodně oslabeni a hlavně zabojovat o co nejlepší výsledek. Podařilo se nám dostat se z šestibrankového manka, což je skvělé. Uvědomujeme si, že to šlo i díky chybám Zubří, nicméně kluci podali super bojovný výkon a takový výsledek a obrat jim moc pomůže do dalších zápasů,“ mnul si ruce po parádním závěru svého týmu kouč Dukly Praha Pavel Pauza.

Naopak v táboře Zubří zavládla pochopitelně pesimistická nálada. „Celý zápas jsme tahali za delší konec a pak jsme to takhle pokazili. Dostali jsme Duklu zpět do hry, to je trestuhodné,“ neskrýval velké zklamání trenér Zubří Jiří Kekrt. „Měli jsme zápas rozhodnout už v době, kdy jsme čtvrt hodiny před koncem vedli o šest branek. Ale i v závěru jsme pak ještě dvě minuty před koncem vedli o tři branky, i tam jsme to měli ustát. No a poslední vteřiny, ztracený míč a darovaná remíza, to byl vrchol netaktiky a nezodpovědnosti,“ zlobil se po utkání kouč Kekrt.

Zubří: Malina, Baránek – Stržínek 1/1, Titkov, Randýsek 4, Říha 2, M. Hrstka 7, Jurka 1, Vyjídák, Číp 2, Krupa 1, Mika 7, J. Hrstka 5/1, Třeštík. Nejvíce branek Dukly Praha: Polášek 7/1, Landa 5, Piskač 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Vyloučení: 3:6. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Diváci: 1100. Sled: 1:3, 5:5, 7:8, 10:9, 15:12, 20:17, 25:19, 26:24, 29:26, 30:28.

Autor: Marek Havran

28.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kolekce se skládá ze tří modelů.
3

Kolekce S=XL z Hradiště vyhrála Studentský design

Zrekonstruovaná expozice v muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě.
11

Brodské muzeum zahájilo Dny Komenského obnoveným vstupem a expozicí

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Oslavy? Trenér nás nechtěl pustit ven, směje se Michal Sadílek

Óda na fotbalovou radost! Odchovanec Slovácka Michal Sadílek prožil krásný pondělní večer, když na „domácím" stadionu v Uherském Hradišti pečetil nádherným gólem postup české reprezentace na Euro do 19 let.