VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

20.5.2016

Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Kam za sportem ve Zlínském kraji?

19.5.2016

Jak se zdokonalit v triatlonu? Načerpejte zkušenosti od Ironmana Vabrouška

Velké Karlovice /ROZHOVOR/ - Nejen horské kolo či běžecké maratony, ale v poslední době také triatlon prožívá v České republice boom popularity. Tato sportovní disciplína, kombinující plavání, kolo a běh na různě dlouhých distancích, si nachází stále více příznivců. Rostoucí oblibě nahrávají i nově vznikající závody, zejména na kratší vzdálenosti a vhodné pro širokou veřejnost, ve Zlínském kraji reprezentované například stále populárnějším Valachy Manem.

15.5.2016

Odložilíkův test ve Vyškově dopadl vítězně

Vyškov/Zlín - /FOTOGALERIE/ Roman Odložilík se spolujezdcem Martinem Turečkem opanovali v celkovém pořadí s vozem Ford Fiesta R5 sobotní čtyřiadvacátý ročník Rally Vyškov, která se jela jako druhý díl Rallysprint série vypsané pro vozy s poháněnou jednou nápravou.

13.5.2016

Sprinteři Ressy teamu zazářili

Uherské Hradiště – Výborně vykročili do hlavní atletické sezony členové Ressy teamu ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště. V prvním kole soutěže družstev dorostu a juniorů v Olomouci si všichni vylepšili svá osobní maxima a hned třikrát stanuli na stupních vítězů. „Ukázali, že jsou dobře připraveni," těšilo trenéra Ivana Resslera.

13.5.2016

Juniorky Snails vykročily za obhajobou titulu

Kunovice – Povedený vstup do sezony mají za sebou softbalové juniorky Snails Kunovice. Za obhajobou titulu vykročily šnečice čtyřmi hladkými výhrami. „Úvodní zápasy na začátku dubna byly kvůli nepříznivému počasí odloženy, tak se holky dočkaly až teď. Duely proti Storms Řepy a Sabat Praha zvládly na jedničku," pochválil své svěřenky trenér Pavel Křivák.

12.5.2016

Kunovjanky lídra tabulky nezdolaly

Kunovice – V závěrečném utkání sezony před domácím publikem chtěly házenkářky SHK Kunovice potrápit lídra tabulky. To se jim ale povedlo jen částečně, na body v utkání proti záloze Zlína nedosáhly. „Udělaly jsme až moc chyb," posteskla si trenérka Magdaléna Chvojková.

12.5.2016

Kam za sportem?

Zlínský kraj - Kam v pátek a o víkendu za sportem.

10.5.2016

FOTO, VIDEO: Děti poměřily své běžecké síly na Čokoládové tretře

Uherské Hradiště – Své běžecké umění ukážou v Uherském Hradišti, aby jej pak zúročily při velkém finále po boku těch největších sportovních hvězd. I takový scénář může s trochou štěstí potkat některé z desítek dětí, které se v úterý 10. května zúčastnily v uherskohradiš­ťském Městském atletickém areálu závodu Čokoládová tretra 2016.

AKTUALIZOVÁNO
8.5.2016

Slovácký okruh: dva triumfy domácích i zasahující vrtulník

Staré Město – Dvakrát zlatý věnec a jeden stříbrný navrch. To je bilance domácích závodníků na 14. ročníku Slováckého okruhu „O cenu Bohumila Kováře". Na okruhu ve Starém Městě zopakoval svůj triumf na populárních motocyklových závodech Karel Matuš junior, jenž ovládl Pohár SZM CRR do 250 ccm, z prvního místa se radovali v závodě sidecar Petr Verbík s Naďou Konvalinkovou. Na stupně vítězů se opět prosadil i nestárnoucí Karel Kalina, jenž byl druhý v Mistrovství ČR Supermono.

8.5.2016

VALACHY DUATLON vytvořil český rekord, zapojilo se do něj 527 dospělých i dětí

Velké Karlovice - Nový český rekord vytvořili účastníci závodu VALACHY DUATLON, který se konal v sobotu 7. května jako součást seriálu VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích. Do akce, která kombinuje dvě sportovní disciplíny - terénní běh a horské kolo, se zapojilo rekordních 527 sportovců z České republiky i ze Slovenska.

6.5.2016

Sportovcům v Kunovicích kralují Tereza Vlčková a Hana Kvasnicová

Kunovice – Před pár týdny se těšila z triumfu v anketě o nejlepšího sportovce okresu, teď si podobné pocity zopakovala i na domácí půdě. Softbalistka Tereza Vlčková se totiž stala královnou sportovců v Kunovicích za rok 2015. Čtenářskou anketu ovládla střelkyně Hana Kvasnicová, mezi mládeží se radoval její oddílový kolega Petr Pelikán.

6.5.2016

Šnečicím nejdou koncovky duelů

Kunovice – Dvě výhry si před duely s pražským Tempem přály získat softbalistky Snails Kunovice. Jenže vlastními školáckými chybami soupeřkám darovaly body a jejich přání tak zůstalo nesplněno. „Jsem zklamaný. Po loňském ročníku jsem si myslel, že závěry zápasů už umíme zvládat, ale začátek nové sezony nás vrátil zpět. No, máme na čem pracovat," hořce se pousmál trenér šnečic Pavel Křivák.

6.5.2016

Slováckou šipkovou ligu ovládl Jiří Charvát

Uherské Hradiště – Nejpřesnější ruku na Slovácku má Jiří Charvát. Šipkař z Kyjova totiž na závěrečném turnaji jednotlivců Slovácké šipkové ligy obsadil třetí příčku a podtrhl tak svůj celkový triumf v seriálu. Poslední turnaj, který se uskutečnil v Uherském Hradišti, ovládl domácí borec Radek Juřena.

6.5.2016

Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Kam za sportem ve Zlínském kraji? Vyberte si

4.5.2016

VALACHY DUATLONu přeje počasí, letos se pokusí o český rekord

Velké Karlovice - Přes 400 malých i velkých sportovců se již registrovalo do druhé akce seriálu VALACHY TOUR 2016 - do VALACHY DUATLONu, který se uskuteční v sobotu 7. května u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.

4.5.2016

Slovácký okruh o víkendu ochromí dopravu ve Starém Městě

Staré Město – Ve vzduchu bude cítit vůně benzínu, rachot motorů se bude rozléhat nejen ve Starém Městě, ale i v jeho širokém okolí. Čtrnáctý ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře se nezadržitelně blíží. Populární motocyklové závody nabídnou již tento víkend příznivcům motosportu pořádnou dávku adrenalinu.

3.5.2016

Antonín Juran u Slovácké stopy vzpomínal na Nedvěda

Uherské Hradiště – Další osobností, která zavítala na chodník slávy u Slovácké stopy, byl legendární trenér Antonín Juran. Po jak dlouhé době se na stadion v Uherském Hradišti vrátil, si v sobotu, krátce před začátkem derby Slovácka se Zlínem, nemohl vzpomenout.

3.5.2016

Uherský Brod o víkendu hostí Mistrovství české republiky v orientačním běhu

Uherský Brod – O víkendu se v Uherském Brodě koná mistrovství republiky v orientačním běhu. Pořadatelem je oddíl OB TJ Slovan Luhačovice.

1.5.2016

Bravó. Valoušek dojel na Šumavě třetí za továrními jezdci Škoda

Klatovy – Otrokovický závodník Pavel Valoušek ve Škodě Fabii R5 vyválčil v úvodním podniku mistrovství České republiky v automobilových soutěžích Rallye Šumava skvělé třetí místo. „Kdyby mi někdo před startem řekl, že se umístím na stupních vítězů, tak bych mu nevěřil. Bylo tady opravdu hodně dobrých pilotů a aut. Z naší strany je to hodně vydařená rallye," řekl po závodě spokojený úřadující druhý vicemistr, jenž i loni na stejné trati bral bronzovou příčku.

29.4.2016

Nový brodský král zapil triumf trochou piva

Uherský Brod – Hokejku na chvíli vyměnil za žezlo. Obránce PSG Zlín a odchovanec brodského hokeje Dalibor Řezníček se totiž stal novým králem sportovců v Uherském Brodě za roky 2014 a 2015. V kategorii mládež do 19 let triumfovala dvanáctiletá plavkyně Štěpánka Michalčíková, mezi kolektivy usedli na pomyslný trůn fotbalisté TJ Sokol Újezdec-Těšov.

29.4.2016

Novoveští kanoisté vybojovali pět medailí

Ostrožská Nová Ves – Když se na Slovácku řekne „kanoistika", zpravidla si většina lidí ihned vybaví Ostrožskou Novou Ves. Že toto olympijské sportovní odvětví už ale zdaleka není spjato pouze s lázeňským místem, dokazují výsledky Mistrovství České republiky na dlouhých tratích v Mostě.

28.4.2016

Softbalistky Kunovic zahájily extraligu s jednou malou kaňkou

Kunovice – Zklamání z nečekané porážky a následně exhibice, to byl úvodní extraligový víkend softbalistek Snails Kunovice. „Snad jsme si slabší chvilku vybrali hned na začátku sezony a už se to nebude opakovat. Holky už si aspoň nebudou myslet, že to půjde samo," konstatoval kunovický trenér po porážce v úvodním zápase s Eagles Praha. Od té chvíle ale jeho družstvo pracovalo jako dobře promazaný stroj a své soupeřky drtilo. Výsledkem byly tři jasné výhry rozdílem.

27.4.2016

V Uherském Hradišti pořádají prvního května tradiční Slováckou hodinovku

Uherské Hradiště – Tradiční Slováckou hodinovku pořádají vždy první květnový den v Uherském Hradišti. 23. ročník oblíbeného běžeckého podniku v letošním roce startuje v neděli v 10 hodin.

22.4.2016

Hradišťští kulturisté slavili dva bronzy

Uherské Hradiště – Dřel, trpěl a odříkání se vyplatilo. Hradišťský kulturista Jiří Němec se po letech zklamání dočkal vysněné medaile. Borec ze Slovácké Slavie na Mistrovství České republiky mužů a masters vybojoval v kategorii 50–59 let bronz. Stejný kov se houpal na krku i zástupci hradišťského T-gymu Imrichu Oláhovi. Ten však měl usnadněnou roli, neboť v jeho kategorii se představili jen tři závodníci.

22.4.2016

Nejlepším sportovcem Zlínského kraje 2015 
je kanoista Václav Kristek

Otrokovice – Kanoista Václav Kristek, závodící na divoké vodě, se v Otrokovické Besedě stal absolutním vítězem v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Zlínského kraje za rok 2015. Během včerejšího slavnostního večera, jímž provázel populární sportovní moderátor Vojtěch Bernatský, převzal závodník z Valašského Meziříčí ocenění z rukou představitelů Zlínského kraje, který je vyhlašovatelem této tradiční ankety.

22.4.2016

Softbalistky Kunovic vstoupily do sezony triumfem v poháru

Kunovice – Parádní vstup do sezony mají za sebou softbalistky Snails Kunovice. Svěřenkyně trenéra Pavla Křiváka totiž suverénně ovládly první ze dvou turnajů Poháru České softballové asociace. O jejich výborné formě se mohou fanoušci přesvědčit na vlastní oči, šnečice se totiž o víkendu představí v úvodních kolech extraligy na domácím hřišti.

21.4.2016

Kunovjanky povstaly jako bájný Fénix

Kunovice – Dostávaly jednu ránu za druhou, v průběhu prvního poločasu prohrávaly už o šest branek. Házenkářky SHK Kunovice ovšem dokázaly jako bájný Fénix povstat z popela a nakonec v duelu s Havlíčkovým Brodem vybojovaly remízu, díky které se právě před svým sobotním soupeřem udržely na šesté příčce tabulky.

17.4.2016

Bravó! Vzpěrač z Valašska Jiří Orság veze z ME bronz

Praha/Förde – Na šestou medaili v kariéře dosáhl na mistrovství Evropy v norském Förde český vzpěrač Jiří Orság a je rád, že jde jeho forma nahoru před srpnovými olympijskými hrami. Česká mužská výprava vybojovala na kontinentálním šampionátu jedno účastnické místo v Riu de Janeiro a sedmadvacetiletý čerstvý držitel bronzu v nadhozu supertěžké váhové kategorie nad 105 kg bral cenný kov spíše jako bonus k naplnění týmového cíle.

15.4.2016

Kunovjanky padly v derby

Kunovice – Dokázaly vstát z mrtvých a umazat pětigólové manko, ani to jim ale nakonec k zisku bodů nepomohlo. Házenkářky SHK Kunovice v letošní sezoně i podruhé podlehly Otrokovicím – a podruhé stejným výsledkem. „Chyběla nám jiskra, bylo to z naší strany ospalé," posteskla si trenérka Magdaléna Chvojková.

15.4.2016

Broďané slaví postup do II. ligy

Uherský Brod – Natřískaná sportovní hala hnala basketbalisty Spartaku Uherský Brod ke klíčovému vítězství nad Prostějovem, které domácím zajistilo návrat do druhé ligy. Nervydrásající vyvrcholení sezony zvládli domácí bravurně, soupeře v boji o postup porazili o osm bodů. „Parádní atmosféra v hale korunovaná postupem byla opravdovým svátkem basketbalu v Uherském Brodě," povídal nadšeně vedoucí týmu Ivo Mikulec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies