60. ročník Slováckého běhu v Uherském Hradišti

Lukáš Kučera z Univerzity Brno a Adéla Esentierová z Baláž Extreme Teamu Ostrava zvítězili v 60. ročníku Slováckého běhu.

12.10.2017

Slovácký běh 2017Foto: K. Tichavský

Lukáš Kučera v Uherském Hradišti 10 kilometrů dlouhý závod mužů rozložený do osmi okruhů, vyhrál v čase 33:21. Druhé místo obsadil s třiadevadesátisekundovou ztrátou Slovák Zdeňko Zahubil z Grafobalu Skalica, bronzovou příčku získal časem 37:36 nejúspěšnější regionální běžec v nedělním závodu na Slovácku domácí Jan Maděrič. František Jordán z Veselí nad Moravou skončil čtvrtý (37:41) a zlínský Michal Bojenčák pátý (38:52).

Ženy běžely 5 kilometrů a Adéla Esentierová na trati v okolí uherskohradišťského Masarykova náměstí vybojovala v hlavní kategorii prvenství díky času 19:30. Stříbrná Vendula Skoupá ze Slavičína byla v cíli o tři minuty a třiadvacet sekund pomalejší, třetí doběhla domácí Andrea Janásová (27:25).

,,Vzhledem k nepříznivému deštivému počasí se letos u nás v porovnání s minulými ročníky sešla slabší konkurence. Na startu chyběli také Keňané, kteří se v posledních letech postarali o kvalitní časy. Zájem nebyl ani o lidový nesoutěžní běh. Toho se zúčastnilo pouze necelých 200 rekreačních atletů,“ mrzelo jednoho z pořadatelů Květoslava Tichavkého.

Lukáš Kučera i Adéla Esentierová tak neměli problém splnit roli hlavních favoritů. ,,Kučera se od všech soupeřů odpoutal ve třetím kole a od šestého kilometru už si bezpečně hlídal pobyt na první pozici. A to ani nemusel v závěru stupňovat tempo. Esentierová byla v čele od začátku závodu. Běžkyni z Ostravy nedokázala už od startovního výstřelu konkurovat žádná soupeřka. Oba vítězové však dosáhli pouze na průměrné časy,“ uvedl Tichavský.

Toho tak alespoň potěšil zájem mezi mládeží. ,,Od minižáků a minižákyň až po juniory a juniorky si u nás zazávodilo 124 mladých atletů. Z těch regionálních na nejlepší výkon dosáhl uherskohradišťský Tomáš Zajíc, který vyhrál kategorii dorostenců. Zajíc si navíc připsal cenný skalp silných souperů z AK Šternberk Víta Charváta a Adama Janošíka,“ upozornil Květoslav Tichavský.

Autor: Lubomír Hotař

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Špotáková a spol. zamíří do Hradiště, město přivítá atletický šampionát

Velký sportovní svátek bude v srpnu příštího roku hostit Uherské Hradiště. Do města přijedou nejlepší čeští atleti v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou a mistryní světa Barborou Špotákovou. Hradišťský atletický stadion se totiž poprvé v historii stane dějištěm Mistrovství České republiky družstev mužů a žen.

Zaměstnanci Algeca se vrací do práce, byli na 60 procentech platu doma

V pondělí skončí doba, kdy pobíralo 75 zaměstnanců firmy Algeco ve Starém Městě jen 60 procent svého platu. Vedení společnosti tak bylo nuceno reagovat na zpoždění některých objednávek.

Sobotní rituál císařských hodů si v Babicích v neděli zopakovali

FOTOGALERIE / Nezastupitelné místo v životě lidí na Slovácku má síla císařských hodů. Z nich se o třetím říjnovém víkendu, který se vyznačoval neuvěřitelně slunečným a teplým počasím, těšili také v Babicích, kde se v sobotu hodinu po poledni naplno roztočil už pětašedesátý ročník hodového kolotoče.