VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jalubí přivítali slavnostně do života pětici nových občánků

Jalubí – Šestnáctá hodina prvního březnového pátku byla pro pětici nových malých občánků Jalubí slavnostním přivítáním do života. O tuto událost pro své nedávno narozené ratolesti, Viktora Blahu, Miu Hladíkovou, Štěpánku Novotnou, Izabelu Horákovou a Adrianu Gajdošíkovou, projevilo zájem pět šťastných rodičovských párů. Slavnostní chvíli si nenechali ujít ani prarodiče novorozenců, jejich tety, strýčkové a další příbuzní.

4.3.2017 AKTUALIZOVÁNO 5.3.2017
SDÍLEJ:

Pět jalubských miminek  prožívalo v pátek odpoledne první slavnost svého života. Ročně přivítají do života 20 nových občánků.Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

V obřadní síni Obecního úřadu Jalubí přivítala tamní matrikářka Eva Chvílová maminky, tatínky a jejich ratolesti a představila je předsedovi sboru pro občanské záležitosti Antonínu Horákovi. Po jeho slavnostním projevu položila každá z maminek svoje děťátko do malované kolébky a s tatínkem se podepsali do pamětní knihy, převzali od předsedy pro své děťátko dárek v podobě dvou tisíc korun. Společně zapózovali nad kolébkou svého dítěte fotografům a maminkám přinesla krojovaná děvčátka kytice květů, symbol uvítání nových občánků do života.

Související: Nově narozená miminka na Slovácku - 9. týden 2017

Potěšit maminky a tatínky, ale i ostatní příbuzné, kteří do posledního místečka zaplnili obřadní síň, přišly děti z mateřinky a základní školy, které měly pro tento výjimečný okamžik připraveno milé pásmo říkanek. „Když se narodí dítě, člověk si uvědomí, že existuje něco důležitějšího, než je on sám. A vítání občánků, to je v naší obci řadu let moc pěkná tradice," liboval si novopečený tatínek Michal Horák, hrdý na svou třetí dceru Izabelu. Poznamenal, že je přesvědčený o tom, že děti, které byly v pátek přivítány do života, budou v dospělosti nad fotografiemi z této slavnostní akce rády vzpomínat.

Podle jalubské a babické matrikářky Evy Chvílové a Vladimíry Šurmánkové není vítání občánků povinné, ale je to dlouhá léta v obou obcích ryze dobrovolná akce. „Rodiče krátce po narození svého dítěte projevují nevšední zájem o jeho slavnostní přivítání do života a berou je jako společenskou událost. Po dohodě s rodiči si domluvíme termín vítání a pošleme jim na něj pozvánku," svěřily se obě matrikářky. Jsou přesvědčeny, že krásná tradice vítání občánků v jejich obcích nezanikne. „Novopečení rodiče jsou vítáním jejich dětí do života nadšeni. Od naší obce dostanou pro své dítě dárek, a to tři tisíce korun," sdělila babická starostka Martina Horňáková.

Čtěte také: Po nehodě v Chřibech těžce zraněný motorkář zemřel v neděli ráno v nemocnici

Autor: Zdeněk Skalička

4.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelkový veletrh ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
32

Kabelkový veletrh v Hradišti vyrovnal loňský rekord 1500 nabízených kusů

Turistickou nabídku v Uherském Ostrohu obohatila další expozice v podzemí.
5

Uherský Ostroh v neděli slavnostně otevřel prohlídkové trasy zámku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

V Redutě doprovodil Slovácký komorní orchestr budoucí hudební virtuózy

Slovácký komorní orchestr, houslista Jiří Pospíchal a čtrnáct talentovaných umělců z řad žáků uherskohradišťský ZUŠek (ZUŠ Slovácko, ZUŠ Uherské Hradiště). V pondělí 24. dubna se talentované děti alespoň na chvíli mohly postavit vedle profesionálních hudebníků v sále hradišťské Reduty a zkusit si zahrát své nejoblíbenější skladby před zhruba sto padesáti diváky.

Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií

Šest týdnů výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii rovnalo se 78 účastníků, 8 861 naběhaných kilometrů a 664 518 spálených kalorií.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies