VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

Vlčnov má nového krále. Představili ho na krojovém plese

Vlčnov – Představit během šesti dnů nového starostu, ale také nového krále, to se ve čtvrtém lednovém týdnu podařilo ve Vlčnově. Do starostovského křesla tam v pondělí usedl Jiří Matušík (60), na panovnický trůn byl při sobotním krojovaném plese přinesen na ramenou legrútů Vojtěcha Ulčíka a Libora Machaly jedenáctiletý Petr Španěl. Představen byl jako nový vlčnovský král, který koncem května pojede napříč Vlčnovem v ženském přestrojení a s růží v ústech na hřbetu bílé kobylky.

Brodské sídliště Olšavu mají s městem spojit dva mosty pro pěší a cyklisty

Uherský Brod – Z uherskobrodského sídliště Olšava na tamní Slovácké náměstí je to vzdušnou čarou méně než kilometr. Pokud však potřebují jeho obyvatelé pěšky nebo na kole navštívit oblast poblíž Centra pohybových aktivit Delfín, nezbývá jim už mnoho let nic jiného, než překonat frekventovanou silnici I/50.

Šípem trefil červené světlo na vlakovém přejezdu v Záhorovicích

Bojkovice – Podivnou zábavou – střelbou z kuše či luku na signalizační světlo, což mohlo ohrozit životy lidí na vlakovém přejezdu v Záhorovicích, si zřejmě krátil chvíli neznámý pachatel v noci na čtvrtek 19. ledna.

Chřipka uzavřela školu v Dolním Němčí, nemocná je polovina žáků i pedagogů

Dolní Němčí – Doslova jako černá ruka řádí chřipková epidemie mezi žactvem i učitelským sborem Základní školy a Základní umělecké školy (ZŠ a ZUŠ) v Dolním Němčí. Počty nemocných se tam ve čtvrtém lednovém týdnu zvýšily natolik, že se ředitel školy Milan Kvasnička rozhodl vyhlásit na 26. a 27. ledna ředitelské volno. Podle zjištění Slováckého deníku by na školách Uherskohradišťska ani na Uherskobrodsku neměla být chřipková epidemie na takovém vzestupu jako právě v Dolním Němčí.

V Lopeníku znovuotevřou kemp z devadesátých let

Lopeník – Nejdříve škola, poté odpočinkový areál a dnes opuštěná oblast vzdáleně připomínající svoji bohatou minulost. Rekreační středisko školského úřadu v Lopeníku rozhodně zažilo už lepší časy, než ty, kterým čelí od poloviny devadesátých let.

Krumpáč utopený v čističce odpadních vod ve Strání vylovili potápěči z Olomouce

Strání – K netradičnímu zásahu do Strání vyrazila 17. ledna ráno skupina olomouckých hasičů – potápěčů. Při pravidelném servisu tamní čistírny odpadních vod (ČOV) totiž spadlo údržbářům do nádrže nářadí a hrozilo poškození drahé technologie. V úterý 24. ledna o tom informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

AKTUALIZOVÁNO

Spisovatel Michal Čagánek: Inspirace je všude kolem nás

Nezdenice /ROZHOVOR/ - Píše poezii, prózu, aforismy, maluje, hraje a zpívá a také fotografuje. Tento obsáhlý popis lze použít na Michala Čagánka. Osmatřicetiletý spisovatel z Nezdenic žije na střídačku na Slovácku a v Praze. Na sklonku roku 2016 mu vyšla nová kniha Plyšový Buddha. V rozhovoru pro Slovácký deník popsal svoji bohatou tvůrčí činnost a prozradil, co ho v životě inspiruje.

Prestižní titul Zlatý Ámos získala učitelka z Uherského Brodu

Zlínský kraj, Uherský Brod /VIDEO/ – Působivé spojení názvu ocenění a školy pojmenované po tomtéž vynikajícím pedagogickém vzoru – Janu Ámosu Komenském. Letošní držitelkou krajského titulu Zlatý Ámos se totiž stala Alena Ježková právě z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě. Postupuje tak do semifinále.

AKTUALIZOVÁNO

Vlčnov má nového starostu. Má cesta zde končí, řekl odstupující Jan Pijáček

Vlčnov – „Dámy a pánové. Všechno jednou začíná a všechno jednou končí. Před sedmatřiceti lety jsem přišel do Vlčnova a před šestadvaceti lety jsem byl zvolen do zastupitelstva, abych se následně stal místostarostou a nakonec i starostou obce. Má cesta zde nyní končí," řekl v pondělí 23. ledna odcházející starosta Vlčnova Jan Pijáček (ODS) na večerním zasedání zastupitelstva. To nakonec na jeho návrh, který byl jediný, zvolilo čtrnácti z celkem patnácti hlasů novým starostou Vlčnova Jiřího Matušíka (ODS).

V Březové by mohla vzniknout střední škola

Březová - Michal Stašek chodí do deváté třídy Základní školy a mateřské školy v Březové. Sám oproti spolužákům z běžných základních škol měl vždy výhodu i nevýhodu se svým handicapem lehkého autismu s Aspergerovým syndromem.

Jubilejní Farní ples v Dolním Němčí roztančil zpěvák VOXEL

Dolní Němčí – Na Slovácku vystoupil teprve podruhé a na Farním plese si střihl premiéru. Čtyřiadvacetiletému zpěváku Václavu Lebedovi, který si říká uměleckým jménem VOXEL, však přirostla oblast jihovýchodní Moravy k srdci ihned, co vystoupil v minulém roce na uherskohradišťském Majálesu. V sobotu 21. ledna se tak znovu představil publiku na Slovácku, tentokrát návštěvníkům jubilejního desátého Farního plesu v Dolním Němčí. Možná i proto, že sám pochází z Moravy, se na vystoupení zvláště těšil.

AKTUALIZOVÁNO

Bojkovice oslavovaly se Světlovánkem čtyřicet let od založení souboru

Bojkovice – Jako učitelka mateřské školy ve Bzové tančila Hana Šmigurová během svých mladických let ve Světlovanu, působícím v jejích rodných Bojkovicích. Před čtyřiceti lety, ve svých třiadvaceti, dostala dnes tato třiašedesátiletá pamětnice nápad založit dětskou složku Světlovanu Světlovánek, a spolu se svými kamarádkami Miroslavou Králíkovou a Ladislavou Pavlíkovou začaly od píky budovat soubor, jenž se později od Světlovanu osamostatnil a stal se nedílnou součástí kulturního bohatství Bojkovic.

Košt pálenek ve Vápenicích zaznamenal 21. ledna 21 vzorků

Vápenice – Svým vzorkem pálenky přispívá čtyřiašedesátiletý Bohumil Gorčík už od časů, kdy se poprvé vápeničtí pěstitelé sešli na tamním koštu. Proto ani letos v sobotu 21. ledna od druhé hodiny nemohl Bohumil Gorčík chybět v místním kulturním domě, kde se uskutečnil již sedmý ročník Koštu páleného, jak ve Vápenicích nazývají různé druhy slivovice, meruňky či pálenek z jablek. Ačkoliv úrodou jeden z nejslabších ročníků, o kvalitu vzorků se rodák z Vápenic, který nakonec zasedl i v hodnotící porotě, nestrachoval.

Slovácko ztratilo výhru. Hráli jsme jak stará garda, zlobil se trenér

Uherský Brod – Poslední zápas před odletem na herní soustředění do Turecka (středa 25. 1.) nastoupil proti Slovácku zatím nejkvalitnější soupeř. Trnavský Spartak je po podzimu na čtvrtém místě Fortuna ligy. Svěřenci trenéra Levého nastoupili bez svých tří hráčů užšího kádru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies