VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

Kostely na Brodsku mění vitráže

Odvlhčení, moderní fasády nebo nových vitrážových oken se dočkají kostely na Uherskobrodsku. V uplynulých dnech začaly práce ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě.

AKTUALIZOVÁNO

Výrobní linka hořela v Uherském Brodě

Pět cisteren vyjelo k hlášenému požáru výrobní linky v průmyslové hale v Uherském Brodě na ulici Vazová. Prvotní průzkum potvrdil požár vzduchotechniky a výrobního stroje.

Účastníci kurzy se učili práci se sekerou, pilou a dlátem

Se základy tesařiny a přírodního stavitelství se zájemci seznamovali v Centru Veronika v Hostětíně. Lektoři Dominik Matúšů a Petr Kohout představili účastníkům kurzu od pomůcek, nářadí a jeho údržbou, přes odkornění a tesání trámů, po běžné i méně známé spoje.

Vracejí koním zdraví a pomáhají jim navracet důvěru k člověku

Celou zadní nohu měl valach Ramree pokrytou ranami až deset centimetrů dlouhými. Na první pohled neléčené, zahnisané zranění pokrývala pouze vazelína, chránící je před tím, aby na ně nesedaly mouchy. Na apatickém koníkovi bylo patrné, že se trápí.

O Smrtné neděli a tradici nošení létečka a Marka

REPORTÁŽ / Už když jsem se dozvěděl, že mám zmonitorovat zvyk nošení létečka v Hradčovicích a okolních obcích, mísil se ve mně pocit zvědavosti s mírným zklamáním. Musím se totiž přiznat, že zrovna v neděli nemám ve zvyku být ranním ptáčetem, a kromě výjimek trávím pod peřinou téměř celé dopoledne.

Zloděj se vloupal do restaurace a způsobil škodu přes sto tisíc

Nezvaný host navštívil v sobotu ráno 1. dubna restauraci v Uherském Brodě v ulici Prakšická. Mezi půlnocí a pěti hodinami ráno vypáčil na terase plastové okno. Tím se dostal do jídelny a dále k baru, kde poškodil zásobník herního automatu a vybral peníze.

Košt slivovic doplnila pálenka z dýní

Minulý rok byl pro pěstitele ovoce v Nivnici kritický. Teploty kolem minus osmi stupňů, které panovaly vloni na začátku května totiž většinu úrody zničily.

Svým vínem přispěla do koštu ve Vlčnově i devětaosmdesátiletá vinařka

Když ve třiadevadesátém roce zemřel Jarmile Solíkové manžel, nezbývalo jí, než převzít po jeho vzoru malý sádek a pokusit se sama o pěstování hroznů a výrobu vína.

Dopravu mezi Uherským Brodem a Nivnicí budou řídit semafory

Semafory budou od pondělí řídit dopravu mezi Uherským Brodem a Nivnicí. Bude tam pokračovat oprava silnice. První část prací skončila na podzim, kdy Ředitelství silnic Zlínského kraje nechalo upravit více než kilometr komunikace.

Broďané dvakrát prohrávali, stejně ale brali tři body

Přestože s Bzencem dvakrát prohrávali, bez větších problémů si dokráčeli pro další vítězství. Fotbalisté ČSK Uherský Brod splnili svou normu čtyř branek na zápas a nadále na špici divize D prohání vedoucí Hodonín.

Arriva bude jezdit z Uherského Brodu do Prahy i Nitry každý den

Vlakový expres z hlavního města na Slovensko posiluje od 1. dubna dopravce Arriva.

Nejlepší slivovici Slovácka uložili pod zem. Archivovat se bude desítky let

VIDEO / Prosklená vitrína v podlaze Muzea lidových pálenic ve Vlčnově obsahuje po středě 29. březnu další vzácný kousek. Dosavadních pět lahví šampiónů z předchozích ročníků Slováckého koštu slivovice, kde se o triumf utkávají nejlepší pálenky z celého regionu, doplnil svým vzorkem vítěz roku 2016 Josef Niesner ze Salaše.

Bojkovice: petice odmítá hluk a chemikálie

Ne dalším jedovatým látkám a hluku v Bojkovicích, hlásá petice, jejímž prostřednictvím se obyvatelé Bojkovic snaží podpořit vedení radnice ve vyjednávání o (ne)rozšíření výrobních prostor tamního výrobce aerosolových nádobek Moravia Cans.

Brodské muzeum zahájilo Dny Komenského obnoveným vstupem a expozicí

Celých pětadvacet let čekalo muzeum J. A. Komenského na větší obnovu svých vnitřních prostor. Její podobu mohli návštěvníci vůbec poprvé spatřit v úterý 28. března na slavnostním programu při zahájení pětidenního programu Dnů Komenského s názvem Brána ideálů otevřená.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies