VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

Brodští školáci na dnu otevřených dveří představili vlastní dokument

Tradiční projekt patron, tucet zábavných aktivit, ale především premiéra dokumentu žáků 9.B o příběhu bezpráví kněze Jana Zemánka. To vše obsahoval den otevřených dveří na brodské Základní škole Mariánské náměstí, který se uskutečnil ve čtvrtek 4. května.

Speciální terénní auto hasičů z Březové bude zasahovat v Bílých Karpatech

Slavnostní předání hasičského vozidla uspořádali o poslední dubnové neděli v Březové. Jedná se o terénní automobil za téměř milion korun značky Ford Ranger určený pro zásahy zejména v těžce přístupných místech Bílých Karpat.

Škola na Mariánském náměstí v Brodě otevře dokořán

Projít si Základní školu na Mariánském náměstí v Uherském Brodě nabídne ve čtvrtek Den otevřených dveří. Tématem akce bude Naše město.

Hodový seriál na Slovácku odstartují salátové hody v Dolním Němčí

V duchu zábav v diskotékovém a rockovém stylu se ponesou každoroční premiérové hody na Slovácku, které tradičně o prvním májovém víkendu pořádají v Dolním Němčí.

S filmem Proti nenávisti budou bánovští školáci reprezentovat v Japonsku

Proti nenávisti. Tak se jmenuje film žáků bánovské základní školy, díky kterému se podívají do Japonska. V minulých dnech totiž dostal vedoucí filmového kroužku v Bánově Vlastimil Ondra zprávu, že vyhráli národní kolo soutěže KWN Panasonic a postupují do toho celosvětového.

Tradici stavění májek dodržují už šedesát let

Stavění centrálních májek ve vesnicích a městech na Slovácku se letos povětšinou ujali hoši z ročníku 1999, kteří by se v případě povinné základní vojenské služby stali legrúty a odvedenci.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEA: Bitva o Bílé Karpaty připomněla tisícům diváků boje druhé světové války

Celých třináct dnů, metr po metru, postupovala v dubnu 1945 vojska sovětské a rumunské armády Bílými Karpaty, aby nakonec osvobodila od okupačních sil nacistického Německa i moravsko-slovenské pomezí.

Broďané odehráli sedmibrankový koncert

Ještě sedm kol zbývá do konce divize D. A fotbalisté ČSK Uherský Brod ztrácí na první příčku opět pouze jeden bod.

Robin Konečný: Bitva vyvrcholí soubojem letadel

ROZHOVOR / Jednou z největší bitev konce 2. světové války v našem regionu byla ta o Bílé Karpaty. Tento nelítostný boj rumunských vojáků s těmi německými si Strání a přilehlé obce připomínají akcí se stejným názvem.

AKTUALIZOVÁNO

Ujíždějícího řidiče nezastavila ni střelba, konečnou byla až slepá ulice

VIDEO / Jako scéna vystřižená z akčního filmu vypadalo pronásledování jednatřicetiletého řidiče uherskobrodskými a zlínskými policisty.

Cyklostezku z Bojkovic do Krhova prodražil most přes Bzovský potok

Nová cyklostezka by mohla ještě letos spojit centrum Bojkovic s jeho okrajovou částí Krhovem. Město čeká, zda získá dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Rozhodnout by se mělo do měsíce.

Prověřují pochybení šéfa brodského Domu kultury

Dům dětí a mládeže (DDM) a Dům kultury (DK) v Uherském Brodě jsou v současnosti mezi městskými organizacemi ve městě Komenského těmi nejskloňovanějšími.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Brodská Charita poděkovala svým podporovatelům degustací vín ve Strání

Celkem 40 druhů vín od 40 vinařů z celé Jižní Moravy měli možnost ochutnat návštěvníci IV. Benefiční degustace přívlastkových vín ve Strání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies