VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Lákadly na Modré jsou palisádové sloupy s průzory

Všímaví návštěvníci, kteří zamířili v minulých dnech do Archeoskanzenu Modrá, přilehlého hotelu Skanzen, Centra slováckých tradic nebo Živé vody, obdivují dřevěná sochařská díla, takzvané palisádové sloupy, které obohatily stále navštěvovanější komplex objektů v moderském areálu.

Řidiči při couvání srazili ženy s koly. Odvezla je záchranka

Ke dvěma nehodám, které měly stejný průběh i následek, vyjížděli ve čtvrtek dopravní policisté. Krátce před polednem ve Zlechově couvala dvaatřicetiletá řidička dodávky.

Šumulikoski: Herně jsme se posunuli, měli jsme být o pár příček výš

ROZHOVOR/ - Vybrat nejlepšího hráče a největší osobnost Slovácka k hodnocení sezony nebylo nic složitého. Kapitán týmu Veliče Šumulikoski byl diváky několikrát zvolen mužem zápasu. Svým parádním gólem utnul ligové naděje Příbrami, v posledním kole pak svojí trefou zařídil remízu s pražskou Spartou.

Velvyslankyně: Mise Cyrila a Metoděje se významně pojí s Chorvatskem

Velvyslankyně Chorvatska Ines Trohu Brdar zahájila ve čtvrtek 1. června v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě panelovou výstavu unikátní stezky na chorvatském ostrově Krk s názvem Bašská cesta hlaholice.

Vodní radovánky začínají

Modré nebe a teploty přesahující 25 stupňů lákají první plavce na koupaliště a do bazénů. Na Slovácku se mohou ode dneška zájemci vykoupat už na pěti místech, a to v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, Hluku, Ostrožské Nové Vsi a Nivnici. V poslední jmenované obci otevřeli jako vůbec první.

Poptávka po nových bytech v Hradišti stoupla o 15 procent

Sedmadvacetiletý Jiří ze Starého Města a jeho stejně stará přítelkyně Kateřina z Uherského Hradiště se po sedmileté známosti rozhodli začít bydlet ve společné domácnosti. Proto si k 1. červnu pronajali byt v Malenovicích, odkud to má Kateřina do zaměstnání v centru Zlína jen kousek. Jiří to ale do Nového Jičína, kam jezdí za prací, bude mít také blíž, než z rodného Starého Města.

Zloděj si odnes tři bonsaje za skoro padesát tisíc

Tři bonsaje azalek za 47 tisíc korun ukradl prozatím neznámý zloděj z oploceného areálu zahradnictví ve Starém Městě. Ke krádeži došlo v noci z úterý na středu.

Robert Hájek obnoví Baťovu sodovkárnu v Rybárnách

V Prátru bylo otevřeno ruské kolo, čeština se stala druhou úřední řečí a narodil se malíř Antonín Lhoták nebo režisér Karel Lamač. Rok 1897 byl významný v mnoha ohledech. Jedna událost tohoto roku je však spjata i se Slováckem.

Táborníci spí v kasárnách a absolvují výcvik přežití

HLASUJTE V ANKETĚ / Už jen ojediněle mohou rodiče přihlásit svého potomka na nějaký příměstský nebo pobytový tábor. Většina už je totiž rozebraná. 

Staří chlapi tvrdí, že radši budou sedět v garáži a popíjet lahváče

HLASUJTE V ANKETĚ / Poslanci podle majitelů hospod ve Zlínském kraji zasahují do svobody podnikání. Někteří z nich investovali stovky tisíc do nové vzduchotechniky,ale zbytečně. Od 31. května platí zákaz kouření pro všechny bary, hospody i restaurace.

Setkání vinařských odborníků ze zahraničí i Slovácka uspořádali v Boršicích

V pátek a v sobotu se ve Dvoře Pod Starýma horama v Boršicích uskutečnilo setkání vinařů a podnikatelů v cestovním ruchu na Slovácku. Dostaveníčko si na něm dali zástupci Maďarského řádu rytířů vína, Európského Fóra Vínnej Kultúry Slovenska a české neziskové organizace Vinice Slovácka.

Cyklistka přehlédla náklaďák a čelně do něj narazila

Čelně narazila do stojícího vozidla osmašedesátiletá cyklistka v Uherském Hradišti.

Vydry nám sežerou ryby za 50 tisíc, tvrdí šéf rybářů

S velkými ztrátami po zarybňování vod se potýkají rybářské organizace na Slovácku. Predátoři v podobě vyder či volavek a kormoránů plundrují nasazená rybí společenství a rybáři s tím nemohou téměř nic dělat. Dravci, kteří v jejich revírech úřadují, jsou totiž zákonem chránění.

Zámeckým areálem v Buchlovicích zněly kosy i písničky sekáčů

Víc než pět stovek platících lidí, tři sta krojovaných z dvaceti pěti pěveckých ansámblů nejen ze Slovácka, ale neplatících, šest stovek slepičích vajec, deset kilo cibule, stejné množství slaniny, šedesát litrů zákysu, 27 sekáčů a pět sekáček z různých koutů České a Slovenské republiky s dobře nakutými kosami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies