VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Audit Deníku: Ubráníme se? Ve Zlínském kraji armádě nevěří

Teroristickým útokům čelí Evropa častěji než kdy dříve. Nové bezpečnostní hrozby přiměly vládu, aby zastavila snižování výdajů na obranu. Bude Česká republika modernizovat armádu? Nebo zaručují dosavadní vládní opatření České republice dostatečnou obranyschopnost?

Václav Hudeček vyprodal Redutu

cela vyprodaný byl pětasedmdesátiminutový koncert houslového virtuosa Václava Hudečka. Ten v Redutě v Uherském Hradišti vystoupil s cembalistou a klavíristou Martinem Hrochem.

V Břestku si pořidili už čtrnáctý balon

Křest nového balonu v Břestku odstartoval o víkendu Balony.eu tour 2017. Akce během následujících tří měsíců zavítá do různých částí republiky, od Karlštejna až po České Budějovice.

Podolí půjde do nových voleb bez klasických stran, ve Svárově kandiduje nové uskupení

Politické otřesy, které minulý rok pamatují obyvatelé Podolí, přežila do předčasných voleb pouze jediná strana Alternativa pro Podolí. Právě ta získala nejvíce mandátů v roce 2014 a v nezměněném složení se chystá jako favorit i do letošních předčasných voleb 20. května.

Kam za lékařem ve Starém Městě? Zdravotní středisko obsadí na půl roku dělníci

Od června se přemístí dva praktičtí lékaři do prostor staroměstské Základní umělecké školy a jeden do Domu pečovatelské služby na Kopánkách.

Tuhou zimu většina včelstev na Slovácku přežila

Relativně v dobré kondici přečkala letošní tuhou zimu většina z 12 671 včelstev více než tisícovky včelařů na Slovácku. Jistotu, že je všechno v pořádku, však budou mít až po regulérní prohlídce zazimovaných včelstev.

Dobročinný bazar v hradišťské jezuitské koleji vynesl více než 20 tisíc korun

Na podporu zaměstnávání lidí s handicapem ať už v Café 21 nebo v Dobročinném obchodě NADĚJE bude věnován výtěžek dobročinného bazaru ve výši 20 600 korun.

Na autobusovém nádraží začaly úpravy bezbariérového přístupu

OBRAZEM / Se začátkem dubna začaly i práce na bezbariérovém spojení autobusového nádraží v Uherském Hradišti a sídliště Štěpnice. Jako první to pocítili cestující, protože chodníky vedoucí od nádražní budovy do města jsou částečně zahrazené a pracovníci tam rozebírají chodníky.

Velikonoční jarmark plný pohody, zpěvu, hudby a dobrot ve Starém Městě

Třetí ročník Velikonočního jarmarku na Velkomoravském náměstí ve Starém Městě byl o Smrtné neděli zalitý sluncem a úsměvy stovek dětí i dospělých, kteří si jej za téměř teplého letního počasí nechtěli nechat ujít.

Jakub Juřena s žádostí o obnovu procesu opět neuspěl

Potyčka dvou mladíků na konci července 2010 na parkovišti před nákupním centrem v Uherském Hradišti měla tragické následky. Stála život dvacetiletého mladíka Petra Halušku.

Mají se ulice Starého Města zjednosměrnit? Co vy na to?

HLASUJTE V ANKETĚ / Vyřešilo by podle Vás komplikovanou dopravní situaci v mnoha obytných čtvrtí Starého Města hromadné zjednosměrnění ulic?

Chřibské lesy a příroda, kraj skrytých i viditelných pokladů

Osmdesát velkoformátových fotografií pořízených v chřibských lesích dlouholetým vedoucím buchlovické lesní správy Zdeňkem Zálešákem (63) a dvanáct kusů dřevěných solitérů a doplňků do interiéru vytvořených v ateliéru Osvětimanské paseky Vladimíra (42) a Ivy (49) John, očekávaly v pátečním podvečeru návštěvníky vernisáže s názvem Poklady chřibských lesů, která se uskutečnila v Muzeu Podhradí Buchlovice.

AKTUALIZOVÁNO

Na koštu pálenek v Boršicích chutnali i melounovici

Raritní kousky, které lze s jejich specifickou chutí těžce zařadit mezi ostatní pálenky. I ty přinesl letošní už čtvrtý košt pálenek v Boršicích konaný v sobotu odpoledne v místním kulturním domě.

V Chřibech vyletělo auto ze zatáčky. Škoda přesáhla sto tisíc korun

Před osmou hodinou večerní v sobotu 1. dubna vyjela záchranná služba spolu s hasiči a policisty na komunikaci 1/50 v oblasti Chřibů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies