VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Za vínem ze sklepa do sklepa v kudlovické Hubáčkově ulici

Už podvanácté byla v sobotu v jediné pojmenované ulici v Kudlovicích, zvané Hubáčkova, kterou symbolizují boží muka s patronem vinařů sv. Urbanem a vinařským lisem z XVIII. století, věnována oslavě ušlechtilého nápoje vzešlého z révy vinné.

Hradišťské piváky představily nový jarošovský speciál

„Svrchně kvašené pivo, vyráběné z amerických chmelů s použitím aleového sladu, jedná se o takzvanou americkou třináctku APU," navnadil chuťové pohárky milovníků piva na startu již druhého ročníku pivního festivalu Hrašťské piváky Miroslav Harašta, ředitel Jarošovského pivovaru a zároveň organizátor celé akce.

Volebním lídrem za ČSSD se stal ve Zlínskem kraji Antonín Seďa

Hradišťan Antonín Seďa bude lídrem kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny ve Zlínském kraji.

Giromani projeli chřibským rájem na historických kolech

HLASUJTE V ANKETĚ / Na kole proti konzumu a totalitě. To byl slogan 43. ročníku proslulé jízdy recesistů na historických velocipédech s názvem Giro de Pivko.

Dny slovanské kultury vrcholily galaprogramem souborů z Polska a Chorvatska

VIDEO / Devět zahraničních hostů v čele se soubory a kapelami z Polska, Slovenska či se zástupci chorvatských tradic, navíc doplněny o vokální kvintet Milánosz zpívající původní ukrajinské, ruské, ale i polské či moravské lidové písně.

Velehradští deváťáci obhájili závěrečné ročníkové práce

Nedílnou součástí vzdělávací programu v Základní škole Velehrad jsou už dvanáct let absolventské práce žáků 9. ročníku, kteří každý rok v červnu ukončí základní vzdělávání.

Chorvatskou velvyslankyni přijal starosta na radnici

Chorvatskou velvyslankyni Ines Troha Brdar a předsedkyni Fóra slovanských kultur Andreju Rihter přijel ve čtvrtek na radnici starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Školáci z Velehradu a Buchlovic úspěšně zdolali závod v cyklotrialu

Den plný pohybu uspořádala v rámci Mezinárodního dne dětí Základní škola Velehrad. U vodních ploch, v nichž se za teplého a slunečného počasí zrcadlila památná bazilika, uspořádalo vedení vzdělávacího ústavu 11. ročník žákovského cyklotrialu.

VIDEO: Noc s Metodějem připomněla historii Uherského Hradiště

„Budu vám vyprávět příběh našeho města či lépe, jen kousek příběhu našeho města, ale ten nejdůležitější o jeho založení a o tom, kterak naše město Přemysl Otakar II. založil," začala hlavní program letošní Noci s Metodějem svým přednesem Blanka Rašticová ze Slováckého muzea.

Nestárnoucí primáš oslaví 103. narozeniny

Pátého června se sejde se svými Hudci Pondělníky na pravidelné zkoušce v Café 21 v jezuitské koleji a o den později oslaví své stotřetí narozeniny. Nestárnoucí primáš František Hamada pravidelnými zkouškami jednou za 14 dní udržuje několik desetiletí svůj životní rytmus a zdá se, že nestárne.

Nepozornost a alkohol úřadovaly na silnicích

Spěch, nepozornost, ale také vypitý alkohol měli vliv na počet zjištěných dopravních přestupků v uplynulém týdnu.

Nově narozená miminka na Slovácku - 22. týden 2017

Slovácko - Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Pyré z červeného zelí a bramborovokopřivovou kroketou bylo nejlepší

Dvě noci dopředu museli kuchaři Michal Škubník a Tomáš Hauser chystat své menu, kterým se prezentovali na gastrofestivalu Moravia Qualivo Food festival v Kroměříži. Ponocování se vyplatilo. Soutěžní pokrm kuchařů z hradišťské restaurace La Brusla si odnesl první místo

Kouč Levý: Mužstvo hrálo na hranici svých možností

Dvanácté místo, 32 bodů, negativní skóre. Na první pohled vypadá účinkování fotbalistů 1. FC Slovácko v uplynulé ligové sezoně jako propadák. Jenže by bylo hodně laciné odsoudit snažení svěřenců trenéra Stanislava Levého jen podle postavení v tabulce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies