VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zpěváčkem Slovácka se ve Vlčnově stal Jan Pavlík z Hrubé Vrbky

Jan Pavlík, Natálie Bruštíková, Matěj Ivančic. To je trojice pěvců ve věku do 10 let, kteří si v neděli 11. června vyzpívali v Klubu sportu a kultury ve Vlčnově první tři místa v oblastním finále v lidovém zpěvu Zpěváček Slovácka. Byli nejlepší z 38 dětí z Uherskohradišťska, Uherskobrodska, Kyjovska, Horňácka, Mikulovska a Zlínska.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Zpěváčkem Slovácka se ve Vlčnově stal Jan Pavlík z Hrubé VrbkyFoto: Rostislav Pijáček

V osmičlenné odborné porotě seděli mimo jiné Luboš Málek z Uherského Brodu - zpěvák a primáš, starosta Vlčnova Jiří Matušík, nebo známý kněz ze severní Moravy Milan Palkovič z Velkých Losin.

„Aby porota nikomu nemohla nadržovat či někoho poškozovat, bylo u každého zpěváčka z hodnocení vyškrtnuto nejhorší a nejlepší hodnocení a šest hodnocení se sečetlo. Porota hodnotila přísně, nikdo nezískal plný počet bodů. Závěrem bych chtěla dodat, že rozhodování nebylo lehké, některé výkony byly opravdu vyrovnané,“ uvedla předsedkyně poroty Eva Janíková z Pozlovic.

Slovy chvály nešetřil ani zakladatel Zpěváčka Slovácka Antonín Vrba.

„Všechny účinkující děti byly skvělé, ale přesto někdo musel obsadit první tři místa. Jelikož moje myšlenka, aby Zpěváček Slovácka cestoval v uspořádání na různých místech našeho Slovácka se už čtvrtým rokem naplňuje, příště se setkáme v této době v centru Horňácka-Velké nad Veličkou," doplnil.

O hudební doprovod se ve Vlčnově starala cimbálová muzika Matěje Kůrečky a Olšava s primášem Tomášem Zubrem. Vystoupil také dětský folklorní soubor Čerešničky.Jendovi Pavlíkovi je devět roků. Baví ho sport – hlavně kolo, fotbal a hasiči. Učí se na housle a vystupuje se souborem Krahulíček při základní škole Kuželov. Zpívat ho učí tatínek, známý horňácký sólový a sborový zpěvák a také ho učila babička.

„Je to ale hyperaktivní dítě a ze všeho nejraději zlobí, ale s tím zpěvem nemá skutečně žádný problém a učí se písničky velice rychle a bez problému," poznamenal k velkému talentu nejen horňácké lidové písničky Jan Pavlík, senior.


Autor: Pavel Bohun

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies