VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězné tažení celostátní soutěží mají za sebou výtvarníci z Gymnázia Uherské Hradiště

Úspěšné účinkování v celostátní dětské výtvarné soutěži Správy Národního parku Podyjí mají za sebou uherskohradišťští gymnazisté.

30.3.2017
SDÍLEJ:

Vítězné tažení celostátní soutěží mají za sebou výtvarníci z Gymnázia Uherské Hradiště.Foto: Jiří Salajka

Devět jejich dílek se prosadilo v ostré konkurenci 2664 prací z 262 škol, kdy jejich mladí autoři nadmíru dobře zvládli letošní téma Příroda kolem nás. Mezi dvaceti nejlepšími v té nejstarší kategorii 7. - 9. tříd základní školy se jich z Hradiště umístilo dokonce osm, z čehož malby Gabriely Dobešové a Michala Slíže se staly těmi nejlepšími.

Čtěte také: Cyklostezka u Sirnatých lázní je uzavřená

„Studenty soutěž zaujala a můžu říct, že si s velikou chutí zamalovali, což je na jejich obrázcích vidět. Bavilo je to a navíc se v této výtvarné činnosti posunuli dopředu," nechal se slyšet Jiří Salajka, jeden z hradišťských gymnaziálních učitelů výtvarné výchovy. V úspěšných malbách Salajkových svěřenců už lze navíc spatřit více než základní školáckou popisnost.

„V mnohých se objevuje exprese, stupňovaný výraz i dobrý dojem z té přírody, že ji tak dobře zvládli namalovat," chválil své svěřence Salajka. Z Uherského Hradiště v kategorii nejstarších obsadily třetí místa Jana Kodrlová a Eliška Kolůchová. Čestná uznání pak braly ještě Ema Ferencová, Monika Buchtíková, Magdaléna Macková a Anna Batoušková. Na třetím místě v kategorii 5. - 6. ročníků základních škol uspěla z hradišťského gymnázia také Anežka Braunerová, která je svěřenkyní druhého učitele výtvarné výchovy Gymnázia Uherské Hradiště Lukáše Psíka.

Čtěte také: Akademie hradišťského Gymnázia: folklor, balet, rock a filmy v jednom balení


Autor: Pavel Bohun

30.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelkový veletrh ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
32

Kabelkový veletrh v Hradišti vyrovnal loňský rekord 1500 nabízených kusů

Turistickou nabídku v Uherském Ostrohu obohatila další expozice v podzemí.
5

Uherský Ostroh v neděli slavnostně otevřel prohlídkové trasy zámku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

V Redutě doprovodil Slovácký komorní orchestr budoucí hudební virtuózy

Slovácký komorní orchestr, houslista Jiří Pospíchal a čtrnáct talentovaných umělců z řad žáků uherskohradišťský ZUŠek (ZUŠ Slovácko, ZUŠ Uherské Hradiště). V pondělí 24. dubna se talentované děti alespoň na chvíli mohly postavit vedle profesionálních hudebníků v sále hradišťské Reduty a zkusit si zahrát své nejoblíbenější skladby před zhruba sto padesáti diváky.

Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií

Šest týdnů výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii rovnalo se 78 účastníků, 8 861 naběhaných kilometrů a 664 518 spálených kalorií.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies