VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Huštěnovicích bylo víno společenským fenoménem

Vyznavači vína, na něž přišlo nejen jaro, ale také příliv slunečních paprsků zamával s jejich hormony, zamířili v sobotu do kulturního domu v Huštěnovicích na jubilejní desátý ročník ochutnávky šestatřiceti vystavovaných odrůd vín od 108 vystavovatelů z jednadvaceti obcí Moravy.

11.4.2017
SDÍLEJ:

NA KOŠTU. Na výstavě vín v Huštěnovicích bylo v sobotu k ochutnání 218 vzorků vína. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Přišli si užít celou řadu chuťových zážitků 140 bílých, 68 červených a deseti růžových vín, které s několikadenním předstihem soudilo v šesti komisích 22 degustátorů za odborného dohledu mezinárodně ostříleného degustátora a garanta degustace Josefa Bičana z Traplic.

Desátý ročník výstavy vín byl opět umocněn doprovodnou akcí s názvem Putování za vínem, při níž její pořadatelé z řad mladé generace huštěnovických vinařů nabídli fajnšmekrům jedenáct vzorků vín ročníku 2007.

„Tedy ročníku, v němž jsme uspořádali první výstavu vinných moků, do jejíž organizace, ale i těch dalších nás naši tátové a dědové zasvěcovali a pomáhají nám s nimi dodnes. A máme se od nich stále co učit, protože před mnoha lety byli v obci oni strůjci vinařských výstav," vysekl jim poklonu pětatřicetiletý Milan Dvořáček, jeden z pořadatelů sobotního koštování vín.

Mladá generace huštěnovických zahrádkářů a vinařů se řečeno sportovní terminologií dostala do dobré kondice a každou výstavu vín něčím novým obohatí.

„Lidé mohli při akci Putování za vínem ochutnat především vzorky vín ročníku 2007 od vinařů z jižní Moravy, ale také ze Španělska, Francie a Chile. Každý z návštěvníků výstavy dostal jako dárek propisku a poprvé v jsme přivítali jejího stého návštěvníka," svěřil se Milan Dvořáček.

Po 45 minutách od zahájení koštu převzal z jeho rukou dárkový balíček huštěnovický Pavel Gabriel.

„Že budu stým návštěvníkem koštu vín v naší dědině, to by mě ani ve snu nenapadlo. Ještě jsem nikdy nic nevyhrál, ale to přivítání na výstavě panem Dvořáčkem mě moc potěšilo," neskrýval radost Pavel Gabriel.

Atmosféru koštu podbarvuje rok co rok jiná cimbálovka. V sobotu to byli Mladí Burčáci, loni Babica a v roce 2013 kupříkladu cimbálová muzika Stanislava Gabriela staršího.

„Na Slovácku máme dost cimbálových muzik, tak ať je lidé poznají a užijí si jich," dodal Milan Dvořáček. Podotkl, že soutěž o nejlepší kolekci vín se stala nedílnou součástí huštěnovických výstav. Letos dosáhl nejlepšího průměrného hodnocení 18,73 bodu Josef Mikulka z Jarošova.

Autor: Zdeněk Skalička

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kabelkový veletrh ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
32

Kabelkový veletrh v Hradišti vyrovnal loňský rekord 1500 nabízených kusů

Turistickou nabídku v Uherském Ostrohu obohatila další expozice v podzemí.
5

Uherský Ostroh v neděli slavnostně otevřel prohlídkové trasy zámku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

V Redutě doprovodil Slovácký komorní orchestr budoucí hudební virtuózy

Slovácký komorní orchestr, houslista Jiří Pospíchal a čtrnáct talentovaných umělců z řad žáků uherskohradišťský ZUŠek (ZUŠ Slovácko, ZUŠ Uherské Hradiště). V pondělí 24. dubna se talentované děti alespoň na chvíli mohly postavit vedle profesionálních hudebníků v sále hradišťské Reduty a zkusit si zahrát své nejoblíbenější skladby před zhruba sto padesáti diváky.

Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií

Šest týdnů výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii rovnalo se 78 účastníků, 8 861 naběhaných kilometrů a 664 518 spálených kalorií.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies